رییس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران:
بومی‌سازی 300 قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری کلید خورد

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران بهنود منصور‌نژاد روز یکشنبه (29 اردیبهشت‌ماه) در این‌باره گفت: این قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ‌های سیال حفاری، دراورکس، آچار هوا، پمپ‌های گریز از مرکز، تجهیزات خدمات فنی و ابزار در گردش حفاری است.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر این شرکت با حدود 250 سازنده قطعات و تجهیز و صنعتگران داخلی ارتباط کاری دارد، افزود: با برنامه‌ریزی به عمل آمده و نیاز سنجی صورت گرفته از مدیریت‌های عملیاتی و خدمات فنی و مهندسی، تولید داخل نمودن قطعات و تجهیزات در طول سال استمرار و افزایش خواهد یافت.

منصور نژاد با تاکید بر  همکاری و تعامل موثر با مراکز علمی پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان و مجتمع‌های بزرگ صنعتی کشور به‌ویژه در استان خوزستان، گفت: از تجهیزاتی که تا کنون در راستای این همکاری‌ها تولید داخل شده است می‌توان به سازه دکل حفاری، دستگاه لوله مغزی سیار، پمپ سیال حفاری، ابزار درون‌چاهی نمودا‌رگیری، مجموعه کامل MWD برای حفاری جهت‌دار، سیستم سطحی نمودارگیری اشاره کرد.

رییس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: حاصل تعامل، همکاری و همیاری میان این شرکت و سازندگان و صنعتگران داخلی در بیش از یک دهه گذشته ساخت و بومی‌سازی چهار هزار و 756 قلم  قطعات پرمصرف صنعت حفاری است که  این قطعات با احتساب تکثیر، افزون بر 21 هزار قطعه می شود.

یکشنبه 29 اردیبهشت ماه 1398
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.