Daneshenaft logo
چهارشنبه 23 آبان ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 16 تیر ماه 1397 | کد مطلب : 12131
گزارش دانش‌نفت از بیستمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی در مشهد؛
دکتر کیانی: برای انقلاب چهارم صنعتی باید اسناد بالادستی تهیه و تدوین شود


بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی" با موضوع "تولید ملی با کیفیت دستاورد دلبستگی و بالندگی سرمایه‌های انسانی" با حضور مقامات استانی و مدیران ارشد، سیاستگذاران، متخصصان و کارشناسان منابع انسانی سراسر کشور، 13 تیر در سالن اجتماعات هتل پردیسان مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

ابوالفضل کیانی‌بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی طی سخنانی در بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی" گفت: پدیده انقلاب صنعتی چهارم برای نخستین بار در سال 2011 در آلمان به عنوان یک پارادایم و مفهوم جدید در سیاست‌های اقتصادی آلمان بر مبنای راهبرد توسعه فناوری‌های نوین مطرح شد.

وی افزود: جهان در آستانه یک نقطه عطف انقلاب فناورانه قرار دارد، انقلابی که شیوه زندگی و کار را به شکل اساسی دگرگون خواهد کرد. این دگرگونی از نظر اندازه، دامنه وپیچیدگی از آنچه تاکنون رخ داده است متفاوت است.  

کیانی با برشمردن اهمیت و توضیح برخی از فناوری های انقلاب صنعتی چهارم یادآور شد: کشورهای جهان در زمینه انقلاب صنعتی چهارم سیاست‌گذاری‌های مختلفی دارند و درزمینه استراتژی، سنجش میزان آمادگی و سرمایه‌گذاری بسیار فعال هستند.

وی برخی از ویژگی‌های دانشگاه‌های هوشمند در عصر انقلاب صنعتی چهارم را افزایش ارتباط بین تمام طرف‌های درگیر در زنجیره ارزش آموزش عالی، ارائه مدارک بین‌رشته‌ای، چند رشته‌ای و فرا رشته‌ای، ترکیبی مناسبی از مدل‌های سرویس یادگیری ترکیبی، ظهور اینترنت همه چیزها  و ادغام فعالیت‌های روتین آموزشی به نرم‌افزار در سیستم سازمانی جامع برشمرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی مهارت‌ها و شایستگی‌های منابع انسانی در انقلاب صنعتی چهارم را حل مسائل پیچیده، تفکر انتقادی، خلاقیت، مدیریت نیروی انسانی، تعامل با دیگران، هوش هیجانی، قدرت تصمیم‌گیری، خدمات محوری، مذاکره و علوم و فنون شناختی عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با تاکید بر لزوم آمادگی برای دوره چهارم انقلاب صنعتی بیان کرد: در حوزه حاکمیتی باید اسناد بالادستی در این خصوص تهیه شود. در این دوره ضروری است مدیران در سطح جهانی پرورش یابند. مدیریت شبکه‌های اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد.

کیانی‌بختیاری برای مدیریت موثر منابع انسانی در شرایط پیچیده راهکارهایی ارائه کرد از جمله:ایجاد ارزش افزوده  همکاری موثر و علمی با واحد های صف، تخصصی شدن منابع انسانی، ایفای نقش عامل تغییر و اصلاح فرایندها و بهبود ظرفیت سازمانی، ضرورت برنامه‌ریزی پویا و غیرخطی در بخش‌های عملیاتی تولید و خدمات، ضرورت همسویی و جهت‌گیری با موج‌های توسعه صنعتی، ضرورت ایفای نقش مسولیت اجتماعی، ضرورت توسعه شبکه های کاری، جمع سپاری و گردش مغزها، ایفای نقش تسهیل‌گری و شتاب‌دهندگی همسو با برنامه‌های توسعه و راهبرد‌های کلان کشور متبوع، تفویض اختیار و اعطای مسئولیت به منابع انسانی با هدف بالندگی و جانشین‌پروری، سازماندهی مجدد سازمان کمک به تغییر به موقع استراتژی برای جلوگیری از افول سازمانی با ایجاد چرخه دوم زندگی سازمانی، ضرورت ادغام شدن واحد های سازمانی و یا با سازمانهای دیگر، برنامه ریزی مدیریت منابع انسانی جهت کار با نیروهای چند ملیتی در هنگام و کمک به مدیران صف برای پیشبرد استراتژی از راه ارتقای قابلیت‌ها و شایستگی‌های منابع انسانی در تراز جهانی را عنوان کرد.

احمد بذلی رییس  بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی"، با بیان اینکه سازمان مدیریت صنعتی در راستای وظیفه اصلی خود که توسعه ظرفیت مدیریت در کشور است این همایش را با هدف انتقال تجربیات کاربردی برگزار می‌کند، گفت: امیدواریم بیستمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی زمینه‌ساز ارتقا نظام‌های منابع انسانی در سازمان‌های کشور شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ارائه 11 تجربه از 30 تجربه ارسالی به بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی، خبر داد که نتیجه آن 2640 نفر ساعت یادگیری مدیران و کارشناسان منابع انسانی خواهد بود.

احمد بذلی با ارائه نتایج یک تحقیق بین‌المللی یادآور شد که رهبری ضعیف در سازمان‌ها باعث عدم دلبستگی کارکنان به سازمان می‌شود.

وی افزود: دلبستگی و بالندگی سرمایه‌های انسانی نیاز به سازمان های کارآفرین دارد که با خلاقیت، تعهد و رقابت‌پذیری کسب و کار خود را ارتقا می‌دهند.

دکتر نسرین جزنی، دبیر علمی همایش بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی " طی سخنانی گفت: ایده يادگيري مادام‌العمر در دهه 1990 بار ديگر  توسط سازمان‌های بین‌المللی با  دلايل مختلف از جمله تاکید بر  سرمایه انسانی توسط دولت‌های غربی صنعتي  و صنعت مورد اقبال قرار گرفت.

وی افزود: یادگیری مادام‌العمر  به عنوان « فرآيند نظام‌مند كسب، تجدید، ارتقاء و تکمیل دانش، مهارت‌ها و نگرش‌هایی  است که زندگي در شرایط در حال تغییر كنوني ضروري است. يادگيري مادام‌العمر فرآيند آموزش فرد از دوران کودکی تا دوران سالمندي است. چرخه‌ای است  که در آن یادگیرنده، یادگیری پيشين خود را  به  محیط جدید يادگيري تعميم داده و سبب ارتقا يادگيري مي‌شود.

وی ویژگی  یادگیری را به دست آوردن، پردازش و تلفيق دانش و مهارت‌های جدید و نيز جستجو و استفاده از رهنمود استفاده از یادگیری پيشين و تجارب زندگی به منظور استفاده و تعميم دانش؛ يادگيري مهارت در زمینه‌های مختلف: در خانه، در محل کار، در آموزش و تحصيل؛ داشتن انگیزه و اعتماد برای شايستگي دانست.

در ادامه همایش، یکی از کارشناسان گزارشی از آموزه های مدیریت استعداد  و تجارب عملی ارزیابی بلوغ مدیریت استعداد در شرکت‌ها و صنایع ایرانی( ۳۰صنعت) برگرفته از مدل بلوغ شرکت دیلویت به همراه مقایسه ای از ۱۰ تجربه عملی دنیا را ارایه داد.

 

دومین روز بیستمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی

بیستمین همایش "عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی " با حضور مدیران ارشد، سیاست‌گذاران، متخصصان و کارشناسان منابع انسانی سراسر کشور، 14 تیرماه در سالن اجتماعات هتل پردیسان مشهد مقدس با سخنرانی‌های تخصصی به کار خود ادامه داد.

سخنرانی‌های تخصصی از شرکت فولاد مبارکه با موضوع نظام مدیریت عملکرد کارکنان با رویکرد مربی‌گری، از شرکت ایران خودرو خراسان با موضوع تدوین و استقرار نظام پیشنهادها در سازمان تولیدی، از شرکت همکاران سیستم با موضوع انگیزش بدون پول در کارکنان دانشی، از شرکت ایساکو با موضوع طرح تطبیق شایستگی‌های حرفه ای و رفتاری مشاغل و کارکنان ارائه شد.

از دیگر سخنرانی‌های علمی دومین روز این همایش، می توان به ارائه شرکت مالیبل سایپا با موضوع " تجزیه و تحلیل سبک یادگیری کارکنان شرکت مالیبل سایپا بر اساس مدل کلب و تاثیر آن در بکارگیری موثر ابزارهای مدیریت منابع انسانی و جایگاه شغلی کارکنان" بود که در آن به اهمیت سرعت و ظرفیت یادگیری در جذب سرمایه‌های انسانی تاکید شده بود، اشاره کرد.

 همچنین یک سخنرانی دیگر با عنوان مدیریت پایداری اشتیاق شغلی سرمایه‌های انسانی، در دومین روز بیستمین همایش عرصه یادگیری ارائه شد. در این ارائه مولفه های اشتیاق شغلی شامل داشتن انرژی حرفه ای، رضایت درونی، تحرک و شور و شوق، پویایی و خلاقیت، پذیرش مسئولیت و پاسخگویی عنوان شد.

مراسم اختتامیه این همایش همراه با جمع بندی مطالب ارائه شده، پایان بخش این همایش دو روزه بود. ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این جمع‌بندی گفت: در این دو روز 13 ارائه با سبک‌های مختلف و نوآوری‌های مبتکرانه در انتقال مفاهیم منابع انسانی در سطح بنگاهی و سازمانی اتفاق افتاد. بحث التزام و مشی مدیریت ارشد سازمان و بنگاه در حمایت از استراتژی مدیریت منابع انسانی از مهم ترین این موارد بود.

وی درباره اهمیت توجیه مدیران ارشد در زمینه برنامه‌های توسعه منابع انسانی خاطرنشان کرد که با توجیه مدیران ارشد تمامی این برنامه‌ها اجرایی می شود. استراتژی به کف کارگاه نمی‌رود مگر با پذیرفتن مدیر ارشد.

کیانی‌بختیاری در جمع بندی مباحث بیستمین همایش عرصه یادگیری، ضمن اشاره به مدل‌های شایستگی افزود: باید یک مدل جامع فراگیر و تلفیقی طراحی کنیم که اخیرا سازمان مدیریت صنعتی ضمن تشکیل کانون ارزیابی شایستگی مدیران، یک گواهینامه معتبر از مراجع رسمی نیز دریافت کرده است.

وی به مدیران منابع انسانی حاضر در همایش یاد شده توصیه کرد که در فرایند جایزه تعالی سازمانی و جایزه تعالی منابع انسانی بنگاه ها و سازمان‌های متبوعشان، حضور فعال داشته باشند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تحلیلگران گلدمن: درحالی که گزارش‌های متعدد میزان ذخایر انبارهای نفت در ماه اکتبر نشان می‌داد میزان ذخایر نفت جهان در حال افت است و با تداوم کاهش صادرات ایران، ما معتقدیم که در ماه نوامبر بازارهای جهانی نفت با کسری عرضه روبرو خواهند شد و قیمت‌ها دوباره صعودی خواهند شد.
مهندس صفرعلی بابایی، نایب رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی/ یکی از ارزشمندترین خدمات شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در کشور و به ویژه در صنعت پتروشیمی، توانمندسازی نیروهای بومی و اشتغال‌زایی در مناطق عملیاتی (ماهشهر، عسلویه و شهرستان‌های دیگر) بوده است.
دولت آمریکا بر خلاف سیاست‌های اعلامی ۶ ماه پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، در آستانه اجرایی شدن تحریم نفتی ایران، مجبور به معاف کردن بسیاری از کشورها از شمول تحریم نفت ایران شد.

يادداشت
در سه ماه گذشته طرح‎های پیشنهادی توسعه میدان سوسنگرد، طرح‎ توسعه پیشنهادی سه میدان چشمه‌خوش، دالپری و پایدار شرق، طرح توسعه مخازن کنگان و دالان میدان گازی پارس شمالی، طرح‌ توسعه میدان اسفندیار و طرح توسعه و بهره‌برداری از میدان‌های سپهر و جفیر در کمیته مشاوران مدیریت مخازن مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر مهدخت ذاکری، مدیر بین‌الملل ستاد انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری/ عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی را می‌توان یکی از رویدادهای بااهمیت در عرصه تحولات اخیر بازار انرژی قلمداد کرد.
محمدعلی خطیبی، مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ ایران در اجاره ظرفیت مازاد در خارج کشور کاری نکرده است، دولت خودش را کنار کشیده و می‌گوید بخش خصوصی (داخلی خارجی) وارد شود.
دکتر علی بیت‌اللهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دبیر کارگروه ملی زلزله/ در حالی بر اساس داده‌های شبکه لرزه‌نگاری کشور در یک ماه اخیر 8 رخداد لرزه‌ای در منطقه عسلویه رخ داد که مشاهده های میدانی حکایت از عدم آمادگی مدیران برای مقاوم‌سازی مجتمع‌ها و آسیب‌پذیری سازه‌ها در برابر زلزله دارد.
علی حسینی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس/ هلدینگ‌های پتروشیمی با توجه به ظرفیت‌های موجود شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی می‌توانند مسیر توسعه این صنعت را شتاب بخشند.
گفتمان
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :