Daneshenaft logo
سه شنبه 8 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 23 آذر ماه 1398 | کد مطلب : 33501
شركت ایلیا با همكاری شركت فوكس هند برگزار كرد؛
بزرگترین سمینار راهكارهای ERP در صنعت نفت و گاز


نماینده فوکس هند در ایران با همکاری شرکت ایلیا در روز سه‌شنبه 12 آذر بزرگترین سمینار راهکارهای ERP در صنعت نفت و گاز را برگزار کردند.

این سمینار، از چندین جهت حائز اهمیت بود و جمعی از مدیران شرکت ایلیا، فوکس و صنعت پتروشیمی گردهم جمع آمدند تا راهکارهایی برای رفع چالش ERP، معرفی چشم‌انداز‌ها، فعالیت‌ها و اهداف این تکنولوژی را به صورت شفاف بیان کنند.

در ابتدای این سمینار، خانم دكتر رادمهر مدیرعامل شرکت ایلیا با عرض خوش‌آمدگویی از مدعوین محترم این سمینار را آغاز کرد.

در بخش نخستین این سمینار تخصصی، دكتر روحان، نماینده شرکت فوکس ERP در ایران، درباره این تکنولوژی، چشم‌اندازها و فعالیت‌ها به سخنرانی پرداخت.

در ادامه دكتر محمد باقر علی خان نماینده شرکت فوکس (مدیر اجرایی شرکت فوکس) درباره بررسی چالش مجموعه ERP سخنرانی نمود.

و در پایان این سمینار دكتر محمدی‌زاده، مدیر پروژه پیاده‌سازی ERP در پتروشیمی امیر کبیر سخنرانی كرد.

دكتر محمدی‌زاده در سخنانی گفت: نگاه ما به ERP یک نگاه ملی است. وی خاطرنشان کرد: پتروشیمی امیرکبیر در خصوص ERP، امکان بازدید از مجموعه و تکنولوژی و در صورت نیاز مشاوره جهت بهتر شناخته شدن این تکنولوژی آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

بر اساس این گزارش، در این سمینار، نمایندگان شرکت فوکس (دكتر روحان) و (دكتر محمد باقرخان) هم با تشکر مسئولان وزارت نفت، شرکت ملی پالایش، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، و تشکر ویژه از مدیران دو شرکت پتروشیمی امیر کبیر و پتروشیمی تبریز تصریح كردند: در واقع این شركت‌ها تحول دیجیتالی که با همکاری شرکت ایلیا و با کمک شرکت فوکس صورت خواهد گرفت را پیش برده و همراهی می کنند. 

دكتر روحان نماینده شرکت فوکس گفت: این شرکت حدود سه دهه تجربه دارد و در حال حاضر دارای 22 شعبه مختلف در کشورهای مختلف است.

شرکت فوکس در سال 1991 در شهر حیدرآباد کشور هندوستان تأسیس شد كه در ابتدا توسط دو نفر اداره می شد و در ادامه این مسیر تحول دیجیتال هم اکنون شرکت فوکس  یک میلیون و دویست هزار کاربر را در دنیا به صورت آنلاین و زنده ساپورت میکند که از این نرم افزار استفاده می کنند.

شرکت فوکس به دو قسمت اصلی تقسیم می‌شود. تکنولوژی ERP که بحث مدیریت پروژه های مالی، انبار، تولید و نگهداری شرکت سنترا  تمرکز می کند و آنها را تحت پوشش قرار می دهد و فرم سوم هم که اخیرا به آنها اضافه شده است، بحث هوش مصنوعی می باشد که این هوش تجاری را به این مجموعه  اضافه کرده است که می توانیم اشاره بکنیم به هوش مصنوعی ربات های هوشمندی که می توانند قابلیت پاسخگویی و پاسخ دهی داشته باشند. یعنی می توانیم یک سری فرایندها را به صورت مکانیزه توسط هوش مصنوعی پیش ببریم و  که با توجه به این هوش که می توانیم با ERP از آن گزارش‌های مختلف را داشته باشیم. 

ما در مسیر این تکنولوژی در ابتدا چالش‌هایی که روش‌های سنتی و متداول در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در سراسر دنیا در کشورهایی که به روش سنتی کار می‌کنند و با آن مواجه هستند را بررسی می کنیم و در واقع راهکارهایی که در برابر هر چالش که شرکت فوکس ارائه می کند را با هم مرور می کنیم که این راهکارها مخصوص در صنایع نفت و گاز هستند. بعد از آن به سراغ حوزه مدیریت تولید می رویم. حوزه نگهداری و تعمیرات؛ حوزه HSE، منابع انسانی و بعد از حوزه مالی، انبار، نگهداری فرایندها را با تکنولوژی امروز پیش می بریم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
لیبی یکی از کشورهای دارای منابع غنی نفت و گاز است و پرواضح است که جنگ در لیبی این بار برای طلای سیاه شکل گرفته است! در یک سو ترکیه و قطر و در سوی دیگر روسیه، امارات و عربستان. اما هدف بی‌تردید طلای سیاه است. مچ‌اندازی ترک‌ها و روس‌ها در لیبی دیدنی است
تاکنون نزدیک به نیمی از ذخایر نفتی اثبات‌شده جهان شامل انواع نفت خام و میعانات برداشت شده است، اما با وجود اینکه ایران یکی از نخستین کشورها در آغاز تولید تجاری نفت بوده، کمی بیشتر از یک‌سوم ذخایر اثبات‌شده‌اش را برداشت کرده است، بنابراین تفاوت قابل ملاحظه‌ای در روند برداشت نفت، بین ایران و میانگین جهانی وجود دارد.
به نظر می‌رسد بازار ال‌ان‌جی در سال ۲۰۲۰ به نقطه‌ای بحرانی برسد و طبق انتظار کارشناسان با مازاد عرضه قابل توجهی در بازار ال‌ان‌جی مواجه شود که برخی آن را اشباع بازار این محصول نامیده‌اند که تاثیر منفی بر تجارت ال ان‌جی خواهد گذاشت.

يادداشت
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
مهندس سیدحسین میرافضلی، کارشناس صنعت پتروشیمی/ اگر پروپان به محصولات میانی و نهایی تبدیل شود ارزش صادرات محصولات 10 میلیون تن پروپان حدود 10 میلیارد دلار خواهد شد و برای ده ها هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
احمد مددی/ بهار اکتشاف در پاییز! شاید این بهترین توصیف از دستاوردهای بی بدیل مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در سال جاری باشد.
طبق پیش‌بینی اکونومیست در سال ۲۰۲۰، مصرف جهانی تجدیدپذیرهای غیر برق‌آبی با رشد دو رقمی، ۴۱ درصد افزایش می‌یابد اما همچنان برای تحقق اهداف تغییر اقلیمی ناکافی است.
گفتمان
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :