Daneshenaft logo
چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 5 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33593
تبیین دستاوردهای درخشان شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از نگاه مهندس هرندی؛
انجام بیش از 51 پروژه به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مجری پروژه


مهندس مجید ندیمی هرندی، رئیس روابط عمومی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در گفتگو با دانش نفت گفت: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به صورت شرکت سهامی خاص با مالکیت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به موجب صورتجلسه مجمع عمومی، عادی و فوق العاده 25/8/73 با سرمایه 100.000.000.000 (صد میلیارد) ریال تأسیس گردید.

اولین هیأت مدیره با حضور آقایان محمدرضا عباس‌زاده، رییس هیأت مدیره، حسینعلی زحمتکش، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سید عبدالجواد علوی و میرمعزی و ایرج ضیایی مهر اعضاء هیأت مدیره به مدت دو سال انتخاب شدند.

مهندس هرندی درباره اهداف تاسیس شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به خبرنگار دانش نفت گفت: مدیریت، نظارت، هماهنگی و کنترل طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای از ابتدای پروژه تا مرحله بهره‌برداری و پشتیبانی، فنی، مالی، خدمات قراردادی و اطلاعاتی طرح‌ها و اجرای کلیه پروژه‌های ساختمانی، زیربنایی و عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تدوین استانداردها و نرم افزارهای مدیریت ساختمان و مهندسی، خرید لیسانس و انجام طراحی و مهندسی اصولی و تفصیلی و خدمات بازرگانی، خرید تجهیزات و مواد ساخت و اجرای ساختمان و نصب و راه‌اندازی، انعقاد قراردادهای فنی و خدماتی محور فعالیت‌های شرکت به شمار می‌رود.

وی در مورد واگذاری شرکت و اجرای خصوصی‌سازی‌ها نیز تصریح کرد: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در سال 92 و براساس سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در زمره شرکتهای مشمول واگذاری بخش خصوصی و زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس قرار گرفت. شرکت مدیریت توسعه با تکیه بر اعتبار و استفاده از توان فنی و دانش به عنوان بازوی قدرتمند شرکت هلدینگ خلیج فارس در اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی کشور و در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله مهندسی، خرید، ساختمان و نصب و راه‌اندازی و خدمات مدیریت طرح فعالیت‌های خود را ادامه داد.

وی در ادامه تاگید کرد: هم اکنون در بیست و پنجمین سالگرد شرکت بدون اغراق باید اذعان کرد با همفکری و همکاری مدیران و کارکنان و علیرغم تمامی مشکلات، نارسایی‌ها و چالش‌ها و تحریم‌های ظالمانه موفق به انجام بیش از 51 پروژه به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های مجری پروژه می‌باشد. وی در پایان به معرفی مدیران عامل این شرکت از بدو تاسیس تاکنون پرداخت:

آقای مهندس حسینعلی زحمتکش: مدت دوره مدیریت ایشان از بدو تأسیس سال 73 تا سال 76

 

 

آقای مهندس غلامحسن نجابت: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 76 تا سال85

 

 

آقای مهندس حسینعلی زحمتکش: (انتصاب مجدد) مدت دوره مدیریت ایشان از تاریخ 31/5/85 تا 22/7/85

آقای مهندس محمد خیاط: مدت دوره مدیریت ایشان ازتاریخ 22/7/85 تا 21/10/85 به عنوان سرپرست

آقای مهندس حسین آقایی تبریزی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 85 تا سال88

 

 

 

 

آقای مهندس نادر قربانی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 88 تا سال 91

آقای مهندس مجید محمودیان: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 91 تا  سال 93

آقای مهندس صفرعلی بابایی فروشانی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 93 تاکنون

فارغ‌التحصیل مهندسی برق با درجه کارشناسی ارشد از آمریکا

سمت‌های قبلی:

1-مدیر پروژه NGL1200  و NGL1300 شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

2- مدیر طرح الفین خارک شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

3- مدیرعامل شرکت پتروشیمی مروارید

 

مهندس هرندی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مدیران گذشته شرکت تاکید کرد: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با مدیریت درست پروژه‌ها و طرح‌ها و انجام امور محوله به عنوان شرکتی تحول‌گرا و توسعه محور، نقش موثر و راهبردی خویش را به منصه ظهور خواهد رساند و همچنان نقشی بی بدیل در اجرای پروژه‌های مهم صنعت نفت خواهد داشت. 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
سید حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی/ بورس انرژی در حوزه فروش نفت نتوانست کاری انجام دهد اما در 3-4 ماه گذشته که فرآورده صادراتی در بورس عرضه شد، شاهد عملکرد قابل قبولی در این زمینه بودیم و مشخص شد فروش فرآورده از طریق بورس کارآمدی لازم را دارد.
علیرضا حاتمی منفرد، دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره خوردگی/ به طور متوسط هر ایرانی در هر سال ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند که ۱۵ درصد این رقم در حوزه نفت و گاز است.
مجید محمدپور، رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت/ به دلیل کاهش تقاضا ۵۰ درصد ظرفیت ساخت تجهیزات صنعت نفت خالی است. در حال حاضر در این نمایشگاه هر دو طرف عرضه و تقاضا حضور دارند و امیدواریم در پایان علی‌رغم تمام تفاوت‌ها به یک وضعیت جدید و تصمیمات اساسی برسیم به نحوی که مشکلات سازندگان داخلی برطرف شود.

يادداشت
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :