Daneshenaft logo
چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 7 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33602
توسعه تعاملات بین‌المللی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی


گردهمایی مدیران اجرایی و علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این گردهمایی گزارش عملکرد وگزارش ارزیابی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی در حوزه‌های آموزش، مشاوره وانتشارات و... ارائه گردید.

بنا به این گزارش طی نه ماهه نخست سال 98 بالغ بر 1.2 میلیون نفر ساعت آموزشی در شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی دوره برگزار شد.

 

رتبه‌بندی بنگاه‌های کوچک و متوسط در شبکه نمایندگی‌ها

ابوالفضل کیانی بختیاری در این گردهمایی ضمن معرفی سید علیرضا شجاعی بعنوان سرپرست مدیریت توسعه شبکه نمایندگی‌ها از تلاش های شاهپور رستم زاده مدیر سابق این مدیریت تشکر و قدردانی نمود.

وی در ابتدای سخنان خود ابراز امیدواری کرد که شبکه نمایندگی‌های سازمان بتواند در حوزه فعالیت های خود به ویژه در حوزه آموزش رقابت بالایی با دیگر مراکز آموزشی کشور داشته و نتایج مطلوبی کسب نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در خصوص بهبود شرایط کسب و کار وایجاد مزیت رقابتی در شبکه نمایندگی‌های سازمان نکاتی را خاطر نشان کرد.

وی تاکید کرد شبکه نمایندگی‌ها باید به سمت توسعه تعاملات بین‌المللی در حوزه آموزش حرکت کند چرا که این مقوله باعث افزایش اعتبار و ایجاد نوآوری در آموزش است و باید با دانشگاه‌های معتبربین‌المللی نظیر دانشگاه‌های آلمان و فرانسه این تعاملات را افزایش داد. همچنین شبکه نمایندگی‌ها می‌تواند با دانشگاه‌های بین‌المللی از طریق سیستم فرانشیز همکاری نماید و دوره‌های آموزشی را در کشور با حضور استادان ایرانی و تحت لیسانس دانشگاههای بین‌المللی برگزار کند.

 کیانی بختیاری در خصوص رتب‌بندی SME ها (بنگاه‌های کوچک و متوسط) گفت: امسال سازمان مدیریت صنعتی 22 سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر را برگزار نمود و جا دارد رتبه‌بندی SME ها را در شبکه نمایندگی‌ها با همکاری موسسات معتبر بین‌المللی راه‌اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قراردادی که با سازمان ملی بهره‌وری داشته‌ایم استقرار چرخه بهره‌وری در صنعت در سه میلیون بنگاه به عهده سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفته که با همکاری شبکه نمایندگی‌ها باید اجرایی شود و در این زمینه با وزارت صمت هم تفاهم شده است.

کیانی بختیاری در خصوص ایجاد کانون های ارزیابی در شبکه نمایندگی‌ها گفت: این شبکه می‌تواند کانون‌های ارزیابی را با بهره‌مندی از تجربه و دانش ارزیابان مجرب و توانمند در استانها راهاندازی نماید، علاوه بر این در خصوص کلینیک‌های صنعت نیز با وزارت صمت تعاملات بالایی داشتهایم و شبکه نمایندگی‌ها باید در حوزه عارضه‌یابی تیمی توانمند معرفی کند تا این کار ملی در حوزه صنعت محقق گردد.

وی در خصوص مدیریت شرکت های دانش بنیان و استارتاپی تصریح کرد: با صندوق شکوفایی و نوآوری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی راه اندازی کرده ایم و جا دارد شبکه نمایندگی‌ها برای 4700 شرکت دانش بنیان در سطح کشور دوره‌های مدیریت برگزار نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: در حوزه مدیریت هزینه در شرایط پیچیده کسب و کار مدیریت چابکی و مدیریت پروژه با شرکت‌های معتبر که دارای گواهی بین‌المللی هستند توافق نموده‌ایم و شبکه نمایندگی‌ها می‌تواند در این خصوص نیز فعالیت نماید.

کیانی بختیاری یادآوری کرد تفاهم‌نامه خوبی با وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش کارآفرینی، بهره‌وری، کایزن، خلاقیت و ... در مدارس سراسر کشور داشته‌ایم و شبکه نمایندگی‌ها باید در این خصوص فعالیت جدیدی را آغاز نماید.

وی در خصوص برگزاری دوره‌های مالی و بورس گفت: دوره‌های مالی و بورس را باید در شبکه نمایندگی‌ها با حفظ کیفیت و بهره‌مندی از اساتید سازمان بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی کنیم.

 کیانی بختیاری در خصوص تفاهمات با دانشگاههای تهران، علم و صنعت و علامه طباطبایی گفت: طبق تفاهمات صورت گرفته دوره‌های مشترکی با دانشگاه‌های دولتی برگزار می‌کنیم و نمایندگی‌ها نیز باید این شیوه را در استان‌ها پیگیری نمایند.

وی در خصوص نشریه و کتاب‌های انتشارات سازمان تاکید کرد: کتاب‌های سازمان مدیریت صنعتی ویترین این سازمان هستند و حتما باید در شبکه نمایندگی‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

کیانی بختیاری همچنین از تفاهماتی با دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد که تحت شرایطی دانشجویان بتوانند با ارائه پروژه‌های کاربردی مدارک مشترک دریافت نمایند.

وی در پایان از مدیران اجرایی شبکه نمایندگی‌ها برای حضور در بیست و دومین همایش عرصه یادگیری و ارائه تجارب نوآورانه دعوت کرد.

 

ارائه خدمات مشاوره مدیریت در شبکه نمایندگی‌ها

در ادامه این جلسه حسن شیخ نیا رئیس هیئت مدیره سازمان مدیریت صنعتی نیز طی سخنانی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی برای شبکه نمایندگی‌ها برنامه‌های وسیعی تدارک دیده است از جمله در حوزه ارائه خدمات مشاوره.

 وی افزود نگاهی که امروز در سازمان وجود دارد تسری خدمات مشاوره در شبکه نمایندگی‌ها با حفظ الزامات و ایجاد زیرساخت‌های لازم است. وی تصریح کرد: هر یک از نمایندگی‌ها به فراخور ظرفیت‌های خود باید در این زمینه فعال شوند تا توسعه تعاملات و خدمات صورت پذیرد.

 وی خاطر نشان کرد رویکرد جدید سازمان مدیریت صنعتی انجام فعالیت ها در ابعاد بزرگ و حاکمیتی است که نیازمند ارائه ایده‌های بدیع و نوآورانه می باشد و لازم است از ظرفیت های بالقوه شبکه نمایندگی‌ها بهره‌مند شویم بخصوص در شرایط پیچیده کسب و کار که باید با برنامه ریزی به این مطلوب دست یابیم .

وی در پایان خاطرنشان کرد در اجرای دوره‌های تخصصی درشبکه نمایندگی‌ها باید بیش از پیش اعتبار و برند سازمان تقویت شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
سید حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی/ بورس انرژی در حوزه فروش نفت نتوانست کاری انجام دهد اما در 3-4 ماه گذشته که فرآورده صادراتی در بورس عرضه شد، شاهد عملکرد قابل قبولی در این زمینه بودیم و مشخص شد فروش فرآورده از طریق بورس کارآمدی لازم را دارد.
علیرضا حاتمی منفرد، دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره خوردگی/ به طور متوسط هر ایرانی در هر سال ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند که ۱۵ درصد این رقم در حوزه نفت و گاز است.
مجید محمدپور، رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت/ به دلیل کاهش تقاضا ۵۰ درصد ظرفیت ساخت تجهیزات صنعت نفت خالی است. در حال حاضر در این نمایشگاه هر دو طرف عرضه و تقاضا حضور دارند و امیدواریم در پایان علی‌رغم تمام تفاوت‌ها به یک وضعیت جدید و تصمیمات اساسی برسیم به نحوی که مشکلات سازندگان داخلی برطرف شود.

يادداشت
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :