Daneshenaft logo
جمعه 20 تیر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1399 | کد مطلب : 33805
اولویت‎های کاری سازمان منطقه ویژه پارس تشریح شد


مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ضمن تشریح برنامه ها و اولویت های کاری این سازمان، بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر سازمان منطقه ویژه پارس با نهادها و شرکت های حاضر در منطقه تاکید کرد.

ایرج خرمدل که به تازگی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس منصوب شده است، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه پارس جنوبی یکی از نمادهای توسعه ای و دستاورد مهم انقلاب اسلامی است که باید در سال ۱۴۰۰ به عنوان شاخص الگوی توسعه پایدار مطرح باشد، گفت: اهداف و برنامه‌های سال جاری سازمان منطقه ویژه پارس نیز با توجه به تکالیف اعلامی و مدنظر مدیریت ارشد شرکت ملی نفت ایران، بررسی و بازنگری خواهند شد و جهت اطمینان از تحقق کامل اهداف، با تعیین شاخص هایی به صورت ماهانه روند پیشرفت بررسی می شود.

وی با تاکید بر لزوم بررسی دقیق اساسنامه سازمان منطقه ویژه پارس و اساسنامه مناطق آزاد، گفت: با بررسی این اساسنامه‌ها و تطبیق مقررات درج شده در آنها با شرح کار و وظایف کنونی مدیریت های سازمان منطقه ویژه آزاد اقتصادی انرژی پارس، تغییرات مورد نیاز بررسی خواهد شد. 

خرمدل با بیان اینکه نیاز هر سازمان است که سالانه اهداف و برنامه های تکلیفی سال کذشته با روند اجرا شده مقایسه شود و نقاط قوت و ضعف سازمان برای رفع ایرادهای احتمالی و تقویت نقاط قوت به دست آید، افزود: در همین راستا اهداف و برنامه های تکلیف شده سال ۹۸ سازمان منطقه ویژه آزاد اقتصادی انرژی پارس و میزان تحقق آنها بررسی می شود و دلایل انحراف احتمالی از اهداف با توجه به شاخص ها بررسی خواهد شد. 


تاکید بر اجرای اقدامات مرتبط با جهش تولید و اجرای سیاست های کلان کشور در پارس جنوبی 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با تاکید بر مدنظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری درخصوص پارس جنوبی و جهش تولید، گفت: با قرار دادن بیانات ایشان در کنار سیاست های کلان کشور و وزارت نفت در جهت برداشت حداکثری از مخازن مشترک و با هدف ایجاد اشتغال، تولید ثروت، کاهش وابستگی و تکمیل زنجیره تولید و تامین، ضمن حفاظت از محیط زیست، افزایش رضایت مندی ذینفعان، مشتریان و همسایگان در یک محیط رقابتی، شفاف و عادلانه در دستور کار قرار دارد. 

خرمدل افزود: با همت والای همکاران متعهد و متخصص سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با اجرای برنامه های کاربردی مدون، همیاری و همدلی وزارت نفت و مسئولان و مردم استان به این مهم دست خواهیم یافت.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ضمن اشاره به اهمیت شفاف سازی، بیان کرد: در زمینه فرآیندهای جاری فعالیت های شرکت با اولویت مناقصات و خریدها، شفاف سازی خواهد شد. 


استفاده از نیروهای توانمند و متعهد سازمان منطقه ویژه پارس

خرمدل با تاکید بر اهمیت تخصصی شدن کلیه فرآیندها، گفت: با استفاده از نیروهای توانمند و متعهد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و پاسخگو شدن تمام ارکان سازمان در مقابل اقدامات پیش بینی شده و اهداف و شاخص ها، کلیه فرآیندهای مدیریتی سازمان تخصصی می شود.

وی تعیین تکلیف اراضی منطقه را یکی از ماموریت های این سازمان دانست و گفت: اراضی واگذار شده به سرمایه گذاران به زودی تعیین تکلیف خواهد شد. نظارت بر تصرفات اراضی، رعایت حریم ساحل در ساخت و سازها، جلوگیری از تحصیل دریا، اجرای ماده ۹ قانون حدنگار با همکاری سازمان منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری و دریا خواری به طور جدی و مستمر پیگیری خواهد شد.

خرمدل با اشاره به ماده ۲۳ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: طبق این قانون در مناطقی که سازمان مسئول آنها دولتی یا وابسته به دولت باشد، کلیه حقوق و اختیارات و تکالیف قانونی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع در امور اراضی و منابع طبیعی هر منطقه به عهده سازمان مسؤول آن منطقه است که اجرای صحیح این قانون با جدیت پیگیری می شود. 


ضرورت تعامل سازنده با ارگان‌های نظارتی، امنیتی و زیست محیطی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با تاکید بر ضرورت تعامل سازنده با ارگان های نظارتی، امنیتی و زیست محیطی منطقه تصریح کرد: در جهت شفاف سازی فرآیندها، کاهش پرونده های قضایی و ایرادات نظارتی و حصول اطمینان از اجرای صحیح برنامه ها، بهبود فرآیندها و ایجاد فضای رقابتی عادلانه و شفاف برای همه ذینفعان، برقراری این تعامل سازنده ضروری و کارگشا است.

خرمدل با اشاره بر اهمیت جذب سرمایه، بیان کرد: دستورالعمل جدید جذب سرمایه با هدف روان سازی و سرعت بخشیدن روند فازها و حصول اطمینان از اجرای مناسب، شفاف و قانونمند واگذاری اراضی و اجرای طرح های پیش بینی شده در راستای تولید ثروت، جذب سرمایه و اشتغال زایی پایدار مطالعه و بازنگری خواهد شد. 


 تاکید بر نظارت هدفمند HSE و محیط زیست بر عملکرد تاسیسات مستقر در منطقه

وی تصریح کرد: موارد مربوط به پارس شمالی و طرح های امنیتی منطقه طبق مصوبات پیگیری و اجرا خواهد شد؛ HSE و محیط زیست نیز به طور مستمر بر عملکرد تاسیسات مستقر در منطقه نظارت خواهند کرد و اجرای به موقع اقدامات اصلاحی در این تاسیسات به طور مستمر رصد می شود. 

خرمدل افزود: با توجه به ظرفیت های موجود سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، امکان‌سنجی خودگردانی سازمان ضروری به نظر می رسد. 


مسئولیت اجتماعی یکی از اولویت‌های مهم سازمان منطقه ویژه پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مسئولیت های اجتماعی را یکی از اولویت های این سازمان دانست و گفت: تشکیل منظم جلسات کمیته تعاملات اجتماعی و انجام تعهدات مربوط به مسئولیت های اجتماعی در چارچوب مقررات از طریق کمیته مذکور یه طور پیوسته پیگیری خواهد شد. 

خرمدل ادامه داد: پیگیری مشکلات سدهای خاکی و سیلاب بندها جهت رفع نگرانی در زمستان در اولویت کاری سازمان قرار دارد، همچنین جذب پزشکان متخصص و باتجربه و اجرای تروماسنتر نیز جهت رفاه و سلامت ساکنین با اولویت در حال بررسی قرار دارد. 


 رفع نگرانی شهروندان منطقه و استان از دغدغه های اصلی سازمان است

خرمدل با بیان اینکه زمین های فرودگاه قدیم منطقه نیز به زودی تعیین تکلیف خواهد شد، گفت: رفع نگرانی شهروندان منطقه و استان یکی از دغدغه های این مدیریت است و برای رفع نگرانی شهروندان در جهت کاهش هرچه بیش تر آلایندگی ها و همچنین برای ایجاد فضای اشتغال زایی بیش تر و بستر امنیت پایدار تلاش خواهد شد.

وی افزود: اجرای زیرساخت های رفاهی، فرهنگی و آموزشی نیز در جهت افزایش رضایت ساکنین منطقه پیگیری می شود. 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس در پایان با قدردانی از تلاش های سیدپیروز موسوی در دوران تصدی سمت مدیرعاملی این سازمان، اظهار امیدواری کرد با توکل برخدا و همدلی مسئولان کشوری و استانی و مردم ساکن در منطقه سیاست های کلان کشوری به خوبی در این منطقه پیگیری و اجرا شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
این روزها بحث بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت از موضوعات مهم و پرحاشیه است و قصد ندارم در این نوشتار به این بحث ورود کنم.
علی شمس اردکانی، رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی// خبر خوش اینکه سرانجام احداث پایانه صادرات نفتی ایران در سواحل جاسک در مکران آغاز شد. پس‌ از قریب به چهار دهه گفت‌وگوی ملی، با اجرای یک خط لوله صادراتی از تلمبه‌خانه‌های گوره بوشهر در نزدیکی جزیره خارک به جاسک فعلاً امکان روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت، خارج از تنگه هرمز، برای ایران فراهم می‌شود.
نویسندگان: حامد حقیقی، مهندس پروژه‌های ابزاردقیق، اداره مهندسی شرکت پتروشیمی مرجان (متانول هفتم) سامان دادگستر، سرپرست مهندسی عمومی، اداره مهندسی شرکت پتروشیمی مرجان (متانول هفتم)

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :