Daneshenaft logo
یکشنبه 4 آبان ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399 | کد مطلب : 34042
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
بکارگیری 12 دستگاه حفاری در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت


مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی روز یکشنبه (30 شهریورماه) با گرامیداشت فرا رسیدن چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در این باره گفت: تاکنون سه دکل حفاری 35 ، 81 و 48 فتح در میدان نفت شهر و دستگاه 27 فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هستند، افزود: مجموع متراژ حفاری در این زمینه تا به امروز افزون بر شش هزار و 700  متر به ثبت رسیده است.

موسوی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب    EPD/EPC اجرا می شود در میدان گچساران پنج حلقه چاه توسعه‌ای و دو حلقه تعمیری و در میدان نفت شهر یک حلقه توسعه‌ای و چهار حلقه تعمیری حفر و تکمیل می‌کند و علاوه بر فعالیت‌های تحت‌الارضی، انجام امور سطح‌الارضی  نیز برعهده این شرکت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با این توضیح که با تأمین کالا و مواد و افزایش تعداد دکل‌های حفاری در اجرای پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی گچساران شتاب بخشی خواهد شد، گفت: در پروژه نفت شهر  عملیات تعمیر و تکمیل دو حلقه چاه به پایان رسید و حفاری سومین حلقه چاه در روزهای اخیر آغاز شد.

وی افزود: همچنین ملی حفاری در اجرای پروژه‌های میدان محور با شرکت های بخش خصوصی در پروژه‌های بالا رود‌، رامین و  لالی (بنگستان) در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و سپهر و جفیر در محدوده شرکت نفت و گاز اروندان در بخش های عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و مهندسی همکاری می‌کند.

موسوی گفت: پروژه بالا رود شامل شش حلقه چاه به تفکیک چهار حلقه توسعه‌ای/ توصیفی و دو حلقه توسعه‌ای است که دو دکل 92 و 57 به این منظور تخصیص و بخش سطح‌‌الارض را شرکت جهان پارس  بر عهده دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی رامین با مشارکت این شرکت و شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا اجرا می‌شود که مشتمل بر حفاری هشت حلقه چاه (شش حلقه توسعه‌ای و دو حلقه تعمیری) است که این پروژه هم به صورت EPD/EPC با همکاری دو شرکت اجرا و به زودی مراحل اجرایی آن با تکمیل لوکیشن و بکارگیری دو دکل حفاری‌، آغاز می‌شود.

وی افزود: پروژه توسعه میدان نفتی لالی بنگستان دیگر پروژه‌ای است که این شرکت و شرکت جهان پارس اجرای آن را در شمال استان خوزستان بر عهده دارند و به تازگی مناقصه آن برگزار گردید که ملی حفاری دو دکل حفاری سنگین خود را به منظور عملیات حفاری پنج حلقه چاه شامل سه حلقه توسعه ای و یک حلقه برای تزریق پساب در نظر گرفته و بر اساس توافق حاصله با شرکت جهان پارس ارایه خدمات فنی یکپارچه تحت الارضی و بخشی از کارهای سطح الارضی پروژه از سوی ملی حفاری ارایه می‌گردد.

موسوی گفت: در پروژه  توسعه میادین سپهر  و جفیر شرکت ملی حفاری ایران با همکاری شرکت خدمات مهندسی پژواک انرژی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت گسترش انرژی پاسارگاد نسبت به حفاری شش حلقه چاه توسعه‌ای در این میادین اقدام که دو دستگاه حفاری به این منظور در نظر گرفته شده و تلاش دو شرکت بر این است که این پروژه به زودی اجرایی گردد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به تعداد بسته‌های باقیمانده از طرح موسوم به توسعه  28 مخزن این شرکت پیگیر مشارکت در اجرای این پروژه‌ها به صورت کامل یا با شرکت‌های بخش خصوصی داخلی است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
از سال‌های گذشته مسائل به هم مرتبط دیپلماسی اقتصادی و امنیت اقتصادی در صدر برنامه‌ها و طرح‌های سیاست بین‌المللی قرار گرفته است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی تولید هر فاز پارس جنوبی یک درصد به تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور اضافه می‌کند، پس به این باور می‌رسیم که چرا توسعه پارس جنوبی اولویت نخست فعالیت‌های صنعت نفت بوده است.
۷ نفر در کشور بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند، بیش از هزار نفر هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

يادداشت
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :