Daneshenaft logo
دوشنبه 10 آذر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 19 مهر ماه 1399 | کد مطلب : 44077
دوره‌های جدید سازمان مدیریت صنعتی با دو رویکرد توسعه تعاملات و نوآوری


سازمان مدیریت صنعتی در راستای توسعه تعاملات و نوآوری در حوزه آموزش، دوره‌های جدید خود را معرفی کرد.


سازمان مدیریت صنعتی به دنبال این است که نوآوری را در همه عرصه ها به خصوص حوزه آموزش تحقق ببخشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، حسن شیخ نیا رییس هیات مدیره و معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی با بیان این موضوع تاکید کرد: سازمان مدیریت صنعتی با عمر نزدیک به 60 سال، نوآوری و توسعه تعاملات را در دستور کار قرار داده است و با اتخاذ رویکرد نوآوری و نیاز سنجی‌هایی که شکل گرفته، در سال 99 دوره ها و خدمات جدیدی ارایه و برگزار خواهد شد.

 وی افزود: در همین راستا تعاملات خود را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر داخلی و خارجی گسترش دادیم. به طور مثال با دانشگاه های مطرح داخلی مانند دانشگاه تهران، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر الدین طوسی و تربیت مدرس تعاملات بسیار خوبی را شروع کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم. افزون بر این، با دانشگاه آزاد اسلامی توافقات خوبی را برای برگزاری دوره ها و خدمات مشترک داشتیم.

 معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: علی رغم شرایط تحریم و محدودیت‌هایی که در این زمینه به وجود آمد در سال 99 توانستیم تعاملات بین المللی خود را با کشورهای خارجی گسترش دهیم.

  وی با تشریح تعاملات بین المللی سازمان مدیریت صنعتی در حوزه آموزش گفت: سازمان مدیریت صنعتی سال هاست با کشور فرانسه تعاملات خوبی دارد؛ در همین راستا با همکاری دانشگاه های معتبر فرانسوی دوره های جدیدی برنامه‌ریزی کردیم که در حال اجرا است. علاوه بر این، با برخی از دانشگاه‌های مطرح اروپایی و آسیایی ارتباط برقرار کردیم و قرار است دوره های جدیدی را با دانشگاه‌های آلمان، انگلستان، مالزی، هلند و سوئد برنامه‌ریزی و برگزار کنیم.

رییس هیات مدیره سازمان مدیریت صنعتی، خاطر نشان کرد: این دوره‌های جدید نیاز امروز کشور محسوب می‌شود و مفتخریم که گام اول آن را با دانشگاه‌های فرانسوی برداشته و پیش می بریم.

شیخ نیا از توسعه تعاملات و تقویت ارتباطات بخش‌های مختلف این سازمان با اعضای هیئت علمی آن خبر داد و گفت: تقویت تعامل بخش علمی و بخش کاربردی سازمان یکی از ویژگی های بارز خدمات سازمان است که به افزایش سطح رضایتمندی کارفرمایان در جهت اجرایی شدن پروژه ها کمک کرده است. علاوه بر این، تحقیق، توسعه و نوآوری در زمینه آموزش و پژوهش یکی از کلیدی ترین برنامه‌های سازمان مدیریت صنعتی است تا پاسخگوی نیازهای جدید کسب و کار باشیم.

 وی درخصوص نوآوری و بازبینی دوره‌های آموزشی طی شش ماه نخست سال 99 افزود: در گام اول، نوآوری در تمام دوره های مقطع کارشناسی ارشد MBA را رقم زدیم و در گام دوم، در برخی از دوره‌ها دروس جدیدی به سرفصل های درسی اضافه و در برخی از دروس نیز بازنگری و اصلاحات لازم انجام شد. همچنین، دروسی که هم پوشانی داشت حذف و در نتیجه تعداد واحدها و مدت زمان برخی دوره‌ها کاهش پیدا کرد.

معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، نوآوری در خدمات و محصولات آموزشی مورد توجه متقاضیان نیز قرار گرفته است. در همین خصوص، آیین نامه ارزیابی اساتید و اعضای هیئت علمی بازنگری و قرادادها را اصلاح کردیم.

وی در ادامه، از مجازی کردن دوره‌های آموزشی سازمان مدیریت صنعتی بعنوان یکی دیگر از اقدامات نوآورانه یاد کرد و خاطر نشان کرد: هر چند سازمان مدیریت صنعتی یکی از پیشگامان اجرای آموزش های مجازی و آنلاین بوده است اما در شرایط شیوع کرونا نسبت به گسترش و متنوع نمودن دوره های مجازی مدیریتی اقدام کرده است. در حوزه فرایندهای آموزش متناسب با آن نیز اتفاقات بسیار خوب دیگری افتاد با توجه به اینکه ما در شرایط خاصی هستیم طبیعتا باید آیین نامه و مقررات و ضوابط سازمان اصلاح شود.

 شیخ نیا در خصوص نتایج نوآوری ها و اصلاحات در حوزه آموزش گفت: خبر خوب این است که نتایج این اتفاقات موجب شده تا دوره‌های بلندمدت آموزش عالی این سازمان با رشد 17 تا 20 درصدی در ماه های اخیر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رو به رو شود.

وی افزود: دوره‌های جدید بخش آموزش سازمان مدیریت صنعتی با رویکرد نوآوری در خدمات و محصولات در سال 99 شامل طراحی سه دوره MBA، دوره MITM  مجازی ، دوره حمل و نقل ریلی با همکاری دانشگاه علم و صنعت و دوره زنجیره تامین با همکاری انجمن لجستیک است. همچنین در post MBA  سه دوره جدید در حوزه مسئولیت اجتماعی، طراحی تجربه و بحث بازرگانی و حقوق بین الملل طراحی کردیم که در این خصوص با کشور هلند وارد مذاکره شده ایم.

معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی با تاکید بر اینکه دوره‌ها یک کار کاملا جدید است و در طراحی و اجرای آنها از ظرفیت‌ ایرانی های مقیم هلند و از اساتید خبره حقوق بین الملل استفاده می شود، گفت: دوره مشترک سازمان مدیرت صنعتی و مراکز بین المللی لاهه به زودی اجرایی خواهد شد.

 وی در خصوص دوره های دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار گفت: در حوزه DBA  دو دوره جدید داشتیم و در حوزه بازار سرمایه با سازمان بورس نیز دوره جدیدی را آغاز خواهیم کرد. علاوه بر این، با بانک صنعت و معدن دوره mini MBA   را جدیدا شروع کرده ایم.

 شیخ نیا با بیان اینکه  سازمان مدیریت صنعتی، دوره‌های تخصصی مختلفی در حوزه‌های منابع انسانی، بازرگانی و بازاریابی، بودجه و حسابداری و .. با همکاری شرکت ها و سازمان ها اجرا کرده است، خاطر نشان کرد: در حوزه توسعه بازار، دوره‌های بهداشت و سلامت و توسعه صادرات نیز کارهای جدیدی را آغاز کرده ایم.

وی در پایان یادآور شد: بسیاری از دانش پذیران ما به دنبال مدرک نیستند زیرا کسب مهارت در اولویت است با این حال در حوزه آموزش به دنبال تقویت ارتباط سازمان مدیریت صنعتی با وزارت علوم و سازمان اداری استخدامی برای اعتبار بخشی بیشتر به مدارک هستیم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
گفته می‌شود که در زمان جنگ، با توجه به اهمیت و نقش زمان و تصمیم‌گیری‌های آنی جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، حتی آخرین و پائین‌ترین مهره در سلسله مراتب ارتش که سربازصفر نام دارد، می‌تواند در لحظه، تصمیم گرفته و عمل نماید.
نفت خام، یک ترکیب پیچیده از مواد و هیدروکربن‌های مختلف است که بر اساس نقطه جوش قابل جداسازی است.
طرح پتروشیمی لردگان را در دوران ساخت از نزدیک دیده بودم. مجتمعی محصور شده در دل مجموعه‌ای کوهستانی.

يادداشت
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
گفتمان
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :