Daneshenaft logo
چهارشنبه 25 تیر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مقالات سایت
این روزها بحث بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت از موضوعات مهم و پرحاشیه است و قصد ندارم در این نوشتار به این بحث ورود کنم.
جمعه 13 تیر ماه 1399
نویسندگان: حامد حقیقی، مهندس پروژه‌های ابزاردقیق، اداره مهندسی شرکت پتروشیمی مرجان (متانول هفتم) سامان دادگستر، سرپرست مهندسی عمومی، اداره مهندسی شرکت پتروشیمی مرجان (متانول هفتم)
جمعه 13 تیر ماه 1399
اصغر پیرعلی، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت بر عملکرد سازمان مدیریت صنعتی/ واقعیت آن است که در وضعیتی به سرمی‌بریم که بسیاری از صنایع کشور دارای چالش‌های متعدد بوده و از ظرفیت‌های کامل خود به دلایل متعدد استفاده نمی‌کنند.
دوشنبه 9 تیر ماه 1399
ترکیه مهم‌ترین کشور واردکننده گاز از ایران است. قرارداد ۲۵ ساله بین ایران و ترکیه در سال ۱۹۹۶ میلادی امضا شد و بر اساس آن ایران باید روزانه ۲۷ میلیون مترمکعب گاز به این کشور صادر کند.
شنبه 31 خرداد ماه 1399
محسن پیر، مدیر سرمایه انسانی و پشتیبانی هلدینگ توسعه صنایع بهشهر/ چند وقتی است جهان درگیر ویروس کرونا است و هر روز یا خبرهای نگران‌کننده می‌خوانیم و یا هشدارهایی را برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس می‌شنویم.
شنبه 24 خرداد ماه 1399
پنج کشتی نفتکش ایرانی با اهتزار پرچم سه رنگ ایران، به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت و به طور مشخص بنزین ایران دریاها و اقیانوس‌های آزاد را در مسیری طولانی طی کردند و یک به یک به ونزوئلا رسیدند تا بدین سان در بیخ گوش ایالات متحده آمریکا، به تحریم‌های ظالمانه یک «نه» بزرگ بگویند.
شنبه 10 خرداد ماه 1399
پروفسور دکتر حمید دوست‌محمدیان، استاد تمام در مدیریت بین‌الملل و پایداری فرهنگی و پژوهشگر ارشد در آلمان/ عبور از دوران کودکی تا دوران تحصیل در مدرسه راهنمایی با خاطرات تلخ جنگ تحمیلی و پس از آن، بیش از چهل سال تجربیات تلخ فشارهای اقتصادی و بین‌المللی ناشی از تحریم‌های همه جانبه کمر‌شکن آمریکا علیه ایران (البته با همکاری سایر کشورهای غربی و حتی غیر غربی) باعث ایجاد ایده‌هایی در ذهن کنجکاو من شد و اینکه ابتدا به واژه جنگ و چرایی آن حساس شوم و سپس در آینده زندگی خود به مطالعه در مورد آن روی بیاورم.
شنبه 10 خرداد ماه 1399
پنجم خردادماه ۱۲۸۷ شاید برای کمتر کسی خاطره‌ساز باشد، تاریخی که با اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه ایرانیان گره خورده است.
دوشنبه 5 خرداد ماه 1399
در عصری که ارتباطات، نقش کلیدی در زندگی فردی و اجتماعی انسان معاصر ایفا می‌کند و رسانه‌ها، تامین‌کننده آگاهی و انتقال‌دهنده شفافیت به جامعه هستند؛ توسعه سرمایه اجتماعی از طریق این رسانه‌ها امری ضروری و انکارناپذیر است.
شنبه 27 اردیبهشت ماه 1399
بیكاری ۳۶ میلیون نفر در ایالات متحده آمریكا و كاهش شدید تولید نفت از شیل‌ها، تبعات و سیلی‌های سختی هستند كه این كشور از ویروس كرونا متحمل شده است.
جمعه 26 اردیبهشت ماه 1399
شیوع ویروس کرونا سبک زندگی بسیاری از افراد را تغییر داد و کسانی که هر روز سفرهای روزانه با خودرو به محل کارشان داشتند، در خانه مانده و به دورکاری روی آوردند.
جمعه 12 اردیبهشت ماه 1399
انرژی‌های تجدیدپذیر مساوی با انرژی پاک نیستند و به دلیل نامنظمی در تولید، به شبکه برق آسیب وارد می‌کنند و این آسیب باید با انرژی فسیلی (نیروگاه گازی) جبران شود.
جمعه 12 اردیبهشت ماه 1399
شگفتانه ویروس کرونا برای همه اقتصادهای مغرور و مدعی، جملگی ناامیدی و سقوط بوده است و نظم اقتصاد جهانی به طرز باورناپذیری به چالش کشیده شده است.
جمعه 5 اردیبهشت ماه 1399
نامگذاری هوشمندانه شعار «جهش تولید» برای امسال به عنوان مکمل شعار سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری با توجه به نیاز و ضرورت‌های کشور می‌تواند ظرفیت‌های تولیدی کشور را فعال کرده و تحرکی جدید در حوزه اقتصاد با توجه به شرایط تحریم و وضعیت حاکم برکشور ایجاد کند.
جمعه 5 اردیبهشت ماه 1399
نفت منفی ٣٥ دلار، فقط همین! کمتر کارشناسی در باور و مغزش می‌گنجید که نفت به کمترین رقم در ٤٠ سال گذشته سقوط کند؛ زیر ١٠ دلار و حتی زیر ٥ دلار! و سرانجام صفر و زیر صفر دلار یعنی منفی ٣٥ دلار!!
سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399
لامحاله کشور با دو ویروس خطرناک در حال مبارزه‌ای بی‌امان و نفسگیر است؛ تحریم و کرونا. تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا بر ضد کشورمان در برهه‌ای که دنیا در برابر ویروسی خطرناک به نام کرونا قد خم کرده و زانوانش لرزان شده، به منزله جنایت علیه ایرانیان است.
جمعه 29 فروردین ماه 1399
بروز ویروس منحوس کرونا در مقطع فعلی به عنوان فرصتی ارزشمند می تواند تلقی شود تا دست اندرکاران حوزه فناوری و اطلاعات کشور اهتمام خود را در جهت ارتقاء زیرساخت‌های فناوری و اطلاعات برای نیل به شاخص های توسعه فاوا در مقوله های «دسترسی»، «استفاده» و «مهارت» تسریع نمایند.
جمعه 29 فروردین ماه 1399
سال ٩٩ از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری گردید. نامگذاری امسال در ادامه روند سال گذشته که سال رونق تولید نام‌گذاری شده بود، تبیین شده است.
جمعه 22 فروردین ماه 1399
هنوز جوهر كلام دونالد ترامپ، رییس جمهور پرحرف و حدیث آمریكا در خصوص تفاهم نهایی روسیه و عربستان برای كاهش تولید جهانی نفت خشك نشده بود كه بازی تفاهم جدید با جنگ لفظی عربستان و روسیه به هم خورده و بدین سان خبر رسید كه نشست اضطراری اوپک كه سعودی ها به جدیت خواهانش بودند، فعلا به تعویق افتاده است.
شنبه 16 فروردین ماه 1399
كرونا؛ ناقوس مرگ اقتصاد جهان
چین درگیر بیماری سخت و کشنده‌ای شد که اقتصاد این کشور را به لبه پرتگاه برد تا جایی که تقاضای نفت این کشور به عنوان بزرگترین واردکننده طلای سیاه در مدت كوتاهی به کمترین میزان خود رسید.
پنجشنبه 14 فروردین ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران در کنار رکود اقتصادی که کل دنیا با آن درگیر است معضل دیگری به نام تحریم را نیز تجربه می‌کند، لذا طبیعی است که ما نتوانیم مانند کشوری که در شرایط عادی قرار دارد اقدام به فروش نفت کنیم ولی راه‌هایی وجود دارد که ایران در این شرایط نیز می‌تواند صادرات نفت داشته باشد.
این روزها بحث بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت از موضوعات مهم و پرحاشیه است و قصد ندارم در این نوشتار به این بحث ورود کنم.
علی شمس اردکانی، رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی// خبر خوش اینکه سرانجام احداث پایانه صادرات نفتی ایران در سواحل جاسک در مکران آغاز شد. پس‌ از قریب به چهار دهه گفت‌وگوی ملی، با اجرای یک خط لوله صادراتی از تلمبه‌خانه‌های گوره بوشهر در نزدیکی جزیره خارک به جاسک فعلاً امکان روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت، خارج از تنگه هرمز، برای ایران فراهم می‌شود.

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :