Daneshenaft logo
یکشنبه 19 مرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
شنبه 24 خرداد ماه 1399 | کد مطلب : 33847
کرونا فرصتی برای ترمیم در سازمان‌ها


محسن پیر، مدیر سرمایه انسانی و پشتیبانی هلدینگ توسعه صنایع بهشهر/ چند وقتی است جهان درگیر ویروس کرونا است و هر روز یا خبرهای نگران‌کننده می‌خوانیم و یا هشدارهایی را برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس می‌شنویم.

 

گذر زمان به ما آموخته که بهترین تصمیمات را در بدترین زمان‌ها باید گرفت و به عبارتی تهدید را به فرصت باید تبدیل کرد. اینکه بشینیم و خودمان را در خانه و یا اتاق محل کارمان محبوس کنیم کاری پیش نخواهد رفت ضمن اینکه اگر جیبمان خالی نشود، ممکن است افسردگی گریبان گیرمان شود . که در هر دو صورت جامعه را با مخاطراتی همراه خواهد نمود.

به یاد دارم در چند سال گذشته زمانی که تحریم خودروسازان به وقوع پیوست مدیر منابع انسانی یکی از شرکت‌های خودروساز بودم و دشواری‌های زیادی را در فرایندهای منابع انسانی تجربه کردیم. از تامین غذا، پرداخت حقوق، وام، ایاب و ذهاب و ... که باعث نارضایتی، تجمعات و درگیری‌های بین کارکنان می‌شد. در آن زمان اتاق فکری از خبرگان حوزه منابع انسانی تشکیل دادیم که علاوه بر دانش، تجربیات ارزشمندی در مدیریت حوزه منابع انسانی داشتند. نتیجه خارج شده از این جلسات، عجیب و بسیار ساده بود. راهکار را در ایجاد رویکرد استاد شاگردی یافتیم. رویکردی که در آن افراد با تجربه و دارای دانش تجربی در زمینه خاص، شناسایی و دوره‌های آموزشی طراحی گردیدند تا افراد کم تجربه آموزش داده شوند. بر این اساس از زمان، بهترین استفاده را بردیم و این اقدام ضمن بهبود فرایندها، باعث کاهش زمان بیکاری و کاهش مشکلات و حاشیه‌ها شد. 

در حال حاضر نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا تولید در برخی شرکتها متوقف و یا کاهش یافته است. بنابراین زمان فعلی بهترین زمان برای ترمیم و اصلاح نیروی انسانی است. زمانهایی که در آینده در صورت عدم بهره برداری مناسب از آن قطعا خود را نخواهیم بخشید چون دیگر فرصتی به این خوبی نصیبمان نخواهد شد. از این بدتر اینکه دیده می‌شود شرکت‌ها به دلیل کاهش تولید، نیروهای خود را تعدیل می‌کنند. کافی است کارفرمایان محترم هزینه جذب و آموزش نیروی انسانی جدید را با تکنیک مهندسی ارزش ، محاسبه کنند تا ببینند در آینده از بابت تعدیل نیروهای قدیمی به چه میزان متضرر خواهند شد. پس باید از راهکاری که در گذشته تجربه شده و اثرات خوبی هم داشته، استفاده کنیم. نباید این فرایند را زیاد پیچیده کرد، کافی است کارشناسان مجرب در هر واحد را شناسایی و با یک چک لیست، نیازهای آموزشی کارکنان را شناسایی و سپس افراد با تجربه که می‌توانند این موارد را آموزش دهند را از داخل شرکت گلچین نمود. این فرایند چند ویژگی شاخص دارد. الف: بخش عمده‌ای از افراد درگیر این موضوع می‌شوند ب: کار تیمی تقویت می‌شود ج: نیازهای آموزشی و افراد با تجربه و دانشی شناسایی می شوند د: افراد تاثیر گذار در نظم سازمان شناسایی می شوند ه : حاشیه‌ها کاهش می‌یابد و: بار دانشی سازمان ارتقا می‌یابد. 

با توجه به آنچه گفته شد، می‌توان برنامه زما‌ن‌بندی مناسبی را طراحی نمود تا ضمن آموزش کارکنان، زمان بیکاری کاهش و رفاقت و صمیمیت کارکنان را ارتقا داد که قطعا تاثیرش را در فرایند تولید در آینده خواهد گذاشت. 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
نقشه راه توسعه پتروشیمی در کشور به درستی تدوین گردیده و این نقشه راه با تحریم یا بدون آن به منصه ظهور خواهد رسید و هیچ مانعی جلودار پیشرفت پرشتاب صنعت ارزش آفرین و ارزآور پتروشیمی نخواهد بود.
نکته ای که سازندگان پتروپالایشگاه باید بدانند طراحی واحدهای مذکور متناسب با نیازهای روز دنیا است. زیرا روند رشد تقاضای محصولات نفتی در آینده می‌تواند نقش مهمی در فروش محصولات آن داشته باشد.
در کشورهای مترقی درآمد اقشار و حرفه‌های مختلف شفاف است و بر اساس این شفافیت درآمد، مالیات بر درآمد همه افراد طبق چارچوب و فرمول مشخصی اعمال می‌شود.

يادداشت
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
عباس مرادی، مدیر طرح آمایش سرزمینی استان هرمزگان/ یکی از دغدغه‌های مهم در توسعه طرح‌های کلان راهبردی در منطقه مکران توجه به زمینه‌های اجتماعی و جوامع محلی به‌ویژه در منطقه جاسک است که در کنار مزیت‌های اقتصادی، نباید از نقش پیامدهای محیطی، اجتماعی و فرهنگی غافل شد.
قرارداد تکمیل طرح توسعه آزادگان جنوبی و احداث واحد فرآورش مرکزی، ۳۰ تیرماه امسال بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و پتروپارس امضا شد تا بر مبنای آن، بیش از ۳۰ درصد باقیمانده فاز نخست توسعه این میدان طی ۳۰ ماه از سوی پتروپارس، تکمیل و CTEP نیز در این مدت احداث شود.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :