Daneshenaft logo
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مقالات سایت
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
در شرایط فعلی وضعیت تجدیدپذیرها در تمام دنیا روند رو به جلویی دارد اما در ایران وضعیت به گونه دیگری رقم خورده و اگر به این حوزه توجه جدی نشود، قطعا در آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.
شنبه 25 فروردین ماه 1397
سفر زنگنه به دهلی‌نو با پیشنهاد جدید چهار میلیارد دلاری هندی‌ها برای توسعه میدان فرزاد بی؛
با پیشنهاد جدید هندی‌ها برای توسعه میدان گازی فرزاد بی، به نظر می‌رسد هوای ابری روابط ایران و هند رو به آفتابی شدن بگذارد!
شنبه 18 فروردین ماه 1397
کاتالیست‌های ۱۰۰ درصد ایرانی تولید شده در شرکت اکسیرنوین فرآیند آسیا برای استفاده در پالایشگاه‌های کشور طراحی و تولید شده و کالایی بسیار حائز اهمیت و استراتژیک برای تولید بنزین یورو ۴ و ۵ است.
چهارشنبه 15 فروردین ماه 1397
نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات حوزه پالایش و پخش در سال گذشته؛
در سال 96 شرکت ملی پالایش و پخش شاهد تحولات مهمی در حوزه تغییرات مدیریتی و توسعه طرح‌ها و پروژه‌هایش بود، چه اینکه در این سال، دو تغییر مهم در راس شرکت ملی پالایش و پخش و پس از آن در پخش صورت پذیرفت.
جمعه 10 فروردین ماه 1397
درست در مقابل راهبرد مهم مدیریت انرژی، موضوع پراهمیتی در کشور به نام تلفات انرژی وجود دارد. در حقیقت وجود این چالش مهم که از نقطه نظر مادی و زیست محیطی منابع کشور را به خطر انداخته است، موجب شده است که در سال های اخیر، توجه به مدیریت انرژی و تبیین دقیق این راهبرد، در دستور کار تدبیرپردازان کشور قرار گیرد.
جمعه 18 اسفند ماه 1396
دکتر روح‌الله قابضی، مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد انرژی/ با سابقه‌ای که از شورای محترم نگهبان و اعضای محترم آن داریم، رجاء واثق داریم شورای نگهبان ندای مظلومیت کارمندان نفت را خواهد شنید و به داد آنان خواهد رسید و اجازه نخواهد داد در لوای برخی مصلحت اندیشی های کاذب و سوار شدن بر موج احساسات مقطعی، چنین بدعتی در کشور نهادینه شود.
شنبه 12 اسفند ماه 1396
حسن منتظر‌ تربتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز/ خطوط انتقال گاز در دل خاک پنهان می‌شوند، اما زمینه‌ساز توسعه داخلی و پیشرفت کشور در عرصه جهانی هستند.
جمعه 4 اسفند ماه 1396
طی سالیان اخیر، به آن میزان که به نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد کشور توجه و بر آن تاکید شده، شاهد توجه به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی نبوده‌ایم.
جمعه 27 بهمن ماه 1396
شمس‌الدین سیاسی‌راد، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو/ سیاست محوری این سازمان، حمایت از فعالیت نهادهای علمی و تخصصی در زمینه بهینه سازی انرژی،آب، محیط زیست و ارتقای بهره وری در صنایع معدنی است.
یکشنبه 22 بهمن ماه 1396
حالا که این طرح به یک قدمی اجرا توسط دولت و تصویب در مجلس رسیده است و حتی به گفته نایب رییس اول کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس با رییس مجلس نیز رایزنی‌های لازم شده است، دوباره به یکباره به بوته فراموشی سپرده نشود تا 2 سال دیگر دوباره از ذهن‌های افراد دیگری فوران نماید!!
جمعه 13 بهمن ماه 1396
نگاهی تحلیلی به وضعیت شاخص‌های اقتصادی کشور در سال‌های اخیر؛
مجید درویش، مدیر مرکز رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی/ بررسی ضریب اهمیت زیربخش های مختلف صنعت در شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی نشان می دهد که 80 درصد از تولید صنعتی کشور تحت تاثیر 5 صنعت محصولات شیمیایی (26 درصد)، فلزات اساسی (20درصد)، وسایل نقلیه موتوری (16.5 درصد)، کانی‌های غیرفلزی (9.5 درصد) و صنایع فلزی (7.5 درصد) است.
جمعه 6 بهمن ماه 1396
از زمان تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متعاقب توسعه بنگاه‌های بزرگ صنعتی و زنجیره‌های تامین این بنگاه‌ها صورت گرفت، توسعه منطقه‌ای بوده است.
جمعه 29 دی ماه 1396
افزایش نقدینگی در فرآیند تولید و نحوه تامین مالی صادرات از مهمترین چالش‌هایی است که بر سر راه بنگاه‌های صادراتی قرار دارد.
جمعه 22 دی ماه 1396
صرفه‌جویی در مصرف گاز اهمیت بسیار زیادی دارد و هر چقدر در مصرف آن بیشتر دقت کنیم می‌توانیم هم هزینه‌های مصرف را کاهش دهیم و هم به استفاده افراد بیشتری از آن کمک کنیم.
جمعه 8 دی ماه 1396
جایزه ملی مدیریت انرژی با این دیدگاه طراحی گردیده است که امکانی را برای شرکت‌ها و مراکزی که حداقل الزامات مشخص شده قانونی را برای مقدار مصرف انرژی خود رعایت نموده‌اند، فراهم آورد که بتوانند نتایج تلاش‌ها و اقدامات خود را در معرض دید متخصصان انرژی قرار داده و فعالیت‌های خود را به محک آزمون بسپارند.
جمعه 1 دی ماه 1396
نگاهی تحلیلی به تکنولوژی‌های نوظهور و تاثیرات آن بر آینده جهان؛
ابوالفضل کیانی بختیاری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران / روند توسعه تکنولوژی و ظهور و بروز تکنولوژی‌های جدید در عرصه‌های صنعتی، تجاری، خدماتی، بهداشتی و درمانی، کشاورزی و کلیه جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی، بی‌وقفه بوده و در حوزه‌های مختلف تسری یافته است.
جمعه 24 آذر ماه 1396
از میان سناریوهای احتمالی اوپک، موافقت با تمدید کاهش تولید نفت مورد اجماع قرار گرفت تا قیمت نفت با شیبی کند، روندی صعودی به خود بگیرد. این در حالی بود که پیش از اجلاس 173 کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، چند سناریوی محتمل از سوی تحلیلگران عنوان می‌شد.
جمعه 17 آذر ماه 1396
دانش نفت: استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر طرفداران زیادی در اقصی نقاط دنیا پیدا کرده است. از آلمان به عنوان پیشتاز و پیشرو در این عرصه تا اینک افغانستان به عنوان کشوری تازه وارد به این انرژی پاک!
جمعه 10 آذر ماه 1396
ذخیره‌سازی گاز طبیعی در جهان بیش از یک قرن تاریخچه دارد.
جمعه 3 آذر ماه 1396
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.

يادداشت
زینب‌خاتون ایرانی، دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار حرفه ای DBA/ امروزه یکی از راه‌های دسترسی به بازارهای اقتصادی حضور در بخش‌های فرهنگی و انجام فعالیت های عام‌المنفعه شهرها و حتی کشورها است.
پیام باقری، نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران/ نرخ بالای خوراک اختصاص داده شده برای تولید برق صادراتی، سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در این زمینه را توجیه‌پذیر نمی‌کند.
حجت سیدعلی حسینی، پژوهشگر مطالعات اسلامی/ امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.
دانش نفت: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس یکی از هلدینگ‌های مهم و استراتژیک در صنعت پتروشیمی ایران و خاورمیانه است که پس از خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته تحت لوای اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده است.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ/ تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
گفتمان
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :