Daneshenaft logo
سه شنبه 24 فروردین ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
محمد ترابی رئیس منطقه عملیاتی خزر:
رئیس منطقه عملیاتی شرکت نفت خزر و عضو کمیته مدیریت شرایط اضطرار این شرکت گفت: در منطقه عملیاتی نفت خزر به دلیل شرایط بسته محیط کاری در سکوی نیمه شناور ایران امیرکبیر و شناورهای پشتیبان کاسپین 1، 2 و 3 در دریای خزر و امکان همه‌گیری سریع بیماری کووید -19 در شرایط کنونی به سرعت به سمت استفاده از روش‌های نوین و علمی پیشگیری از بیماری کرونا از جمله غربالگری دقیق تر با استفاده از کیت‌های تشخیص سریع بر مبنای آنتی ژن اقدام کردیم.
سه شنبه 24 فروردین ماه 1400
صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت دو قرارداد در زمینه خرید تضمینی و دو قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرد.
سه شنبه 24 فروردین ماه 1400
مدیر پروژه حفاری طرح توسعه میدان نفت شهر در شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر پروژه حفاری طرح توسعه میدان نفتی منطقه نفت شهر در شرکت ملی حفاری ایران از آغاز مراحل تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه در این میدان با بکارگیری دستگاه حفاری 48 فتح این شرکت خبر داد.
دوشنبه 23 فروردین ماه 1400
مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران از روند صعودی کاربست دستگاه لوله مغزی سیار و انجام اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر و تکمیل چاه‌های نفتی از سوی این شرکت خبر داد.
یکشنبه 22 فروردین ماه 1400
مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از اجرایی شدن پروژه پژوهشی «تهیه و تدوین دانش فنی، فناوری طراحی و پیاده‌سازی شبیه‌ساز آموزشی برخط کنترل فوران» همزمان با آغاز سال جدید خبر داد.
یکشنبه 22 فروردین ماه 1400
مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از تحقق 10 هزار و 182 متر حفاری جهت‌دار و افقی بر روی 43 حلقه چاه‌های نفت و گاز در سال 99 توسط متخصصان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.
یکشنبه 22 فروردین ماه 1400
پروژه راهبردی خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک با ظرفیت نهایی انتقال یک میلیون بشکه نفت در روز با تکیه بر توان داخلی مراحل ساخت خود را طی می‌کند.
شنبه 21 فروردین ماه 1400
به ارزش ۱۶۵ میلیون یورو ۳ قرارداد ساخت تجهیزات جمع‌آوری گازهای مشعل امضا شد؛
شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، قراردادهای ساخت ۲۴ دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ و احداث ایستگاه جمع‌آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ‌سفید به ارزش ۱۶۵ میلیون یورو را با هدف اجرای طرح جمع‌آوری گازهای مشعل با سه شرکت ایرانی امضا کرد.
شنبه 21 فروردین ماه 1400
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس:
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس گفت: درآمد این شرکت با وجود اینکه ۴۵ تا ۴۸ درصد خوراک آن تأمین شده است، روزانه ۴۰ میلیارد تومان است.
چهارشنبه 18 فروردین ماه 1400
در شركت نفت مناطق مركزی ایران محقق شد؛
مدیر تولید شركت نفت مناطق مركزی ایران، از بازتولید حدود سه میلیارد مترمكعب گاز و ثبت ركورد بی‌سابقه از طرح‌های ذخیره‌سازی گاز طبیعی در مخازن شوریجه D و سراجه قم طی یك دهه گذشته در این شركت خبر داد.
دوشنبه 16 فروردین ماه 1400
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از فعالیت حفاری و تعمیر چاه توسط دكل در منطقه عملیاتی نفت شهر و آمادگی دوباره برای تولید بیشتر و توسعه میدانهای مجاور آن خبر داد.
شنبه 14 فروردین ماه 1400
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: به زودی فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت آغاز می‌شود.
شنبه 14 فروردین ماه 1400
امضای سند راهبردی همکاری ۲۵ ساله ایران و چین در شنبه هفتم فرودین ماه ۱۴۰۰ که با عنوان رسمی «برنامه همکاری‌های جامع ایران و چین» ثبت شده، به سرعت در رسانه‌های جهانی بازتاب یافت و هرکدام نیز به طریقی بدان واکنش نشان دادند.
شنبه 14 فروردین ماه 1400
با استفاده از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل؛
در راستای اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، چاه شماره ۹ سعادت‌آباد در استان فارس پس از عملیات حفاری و تکمیل چاه با استفاده از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با دبی حدود ۷۰۰ بشکه در روز در مدار تولید قرار گرفت.
سه شنبه 10 فروردین ماه 1400
رئیس جمهوری اعلام کرد:
رئیس جمهوری با بیان اینکه صادرات نفت ایران از امسال به بعد همزمان از خلیج فارس و دریای عمان انجام می‌شود، تاکید کرد: آنهایی که اهل سیاست، راهبرد و مسائل امنیت ملی هستند می‌دانند که معنای این حرف چیست و تا چه حد طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک مهم است.
شنبه 7 فروردین ماه 1400
پتروشیمی اروند به عنوان یکی از بزرگترین زنجیره تولید پی وی سی در جهان دست به یک رکوردشکنی جدید زد.
چهارشنبه 27 اسفند ماه 1399
دشوارترین بخش از عملیات لوله‌گذاری طرح انتقال نفت گوره - جاسک در سخت‌گذرترین منطقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت، شامگاه چهارشنبه ۲۰ اسفندماه تکمیل شد.
شنبه 23 اسفند ماه 1399
شبکه مشاوران سازمان مدیریت صنعتی (شمسا) می‌تواند باعث ارتقا سازمانی و اعتلای شخصی شده و با این هم‌افزایی موضوعات روزآمدی چون تحول دیجیتال، تعالی دیجیتال و دیگر موضوعات مطرح در آینده مشاوره جهان را مطرح سازد.
چهارشنبه 20 اسفند ماه 1399
دکتر منوچهری مدیرعامل گروه اویک در گفتگو با دانش‌نفت عنوان کرد:
میدان مشترک آذر به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی کشور، با ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت، هفته گذشته با دستور رئیس‌جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسمی رسید.
شنبه 16 اسفند ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
یک سال دیگر گذشت. به این بهانه، اهم اقدام‌ها و فعالیت‌ها در سطح شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های تابعه آن طی سال ۹۹ در گزارش «شانا» گردآوری شده است. دست مریزاد به همه کارکنان صنعت نفت.
موسسه صلح ایالات متحده پیش‌تر گزارشی با عنوان حقایق کلیدی درباره تنگه هرمز و نفت ایران به قلم آنیکا فولکسون منتشر کرده است که می‌توان همه آن را در یک جمله خلاصه کرد: «نفت ایران قابل جایگزینی نیست!».
سال ۹۹ را با رشد ۴ برابری صادرات فرآورده‌های نفتی در کشور و پیوستن ایران به باشگاه صادرکنندگان بنزین و نقش مهم این صنعت در شرایط تحریم و کاهش صادرات نفت، می‌توان سال درخشش صنعت پالایش کشور نامید.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :