Daneshenaft logo
شنبه 4 بهمن ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: در نتیجه هم افزایی و همکاری مستمر با سازندگان و صنعتگران ایرانی، تعداد کل قطعات ساخت داخل کاربردی در صنعت حفاری با احتساب تکثیر منابع از ۲۲ هزار و ۶۵۰ قلم فراتر رفت.
شنبه 4 بهمن ماه 1399
مهندس زنگنه در آیین گشایش رسمی بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تاکید کرد:
بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.
شنبه 4 بهمن ماه 1399
مهندس سپهر سپهری در گفتگو با دانش نفت تاکید کرد:
توجه صنعت نفت و کارفرما به سازنده‌های با کیفیت داخلی نباید فقط در زمانی باشد که تحریم‌ها شدید است یا خارجی‌ها نمی‌آیند بلکه این توجه باید حتی در دوره پساتحریم و حتی با حضور خارجی‌ها هم ادامه پیدا کند.
شنبه 4 بهمن ماه 1399
مدیرعامل شرکت پتروساحل افق کیش (پسوک):
شرکت پتروساحل افق کیش ضمن اخذ رتبه‌های مرتبط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور حضوری فعال در مناقصات کارفرمایان داشته و در این راستا در حال حاضر در دو پروژه اجرای بخش سطح‌الارض توسعه میدان نفتی کبود در قالب قرارداد EPC و همچنین مطالعات جامع میادین سروستان و سعادت‌ آباد فعال است.
شنبه 4 بهمن ماه 1399
شرکت ملی حفاری ایران در 10 ماه سال جاری موفق به حفاری و تکمیل 98 حلقه چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور شد.
چهارشنبه 1 بهمن ماه 1399
مدیر پروژه‌‌های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر پروژه‌های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: در اجرای این دو پروژه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران عملیات حفر و تکمیل 6 حلقه چاه پایان یافته و 3 حلقه در مراحل حفاری است.
چهارشنبه 1 بهمن ماه 1399
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت گفت: تحولات و اتفاق‌های مهمی در حوزه فرآورده‌های نفتی محقق شده است که اگر این سرمایه‌گذاری در زمان لازم انجام نمی‌شد، در شرایط فشار تحریم‌ها برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، کشور با بحران عمیقی روبه‌رو می‌شد.
چهارشنبه 1 بهمن ماه 1399
ایوب بنوی، مدیر چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست:
ایران پلاست در آوردگاه چهاردهمین دوره خود، با حضور و مشارکت فعال و پویای تمامی شرکت‌ها، مشارکت‌کنندگان و فعالین صنعت پلیمر و پلاستیک، یکبار دیگر الگوی استاندارد در تاریخ صنعت نمایشگاهی کشور را به ثبت می رساند.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران گفت: برنامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان حفاظت محیط زیست در راستای حفاظت از آب، خاک، هوا و محیط زیست طبیعی در اولویت کار این شرکت قرار دارد.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
کارشناس ارشد آموزش شرکت ملی حفاری ایران:
کارشناس ارشد آموزش شرکت ملی حفاری ایران گفت: دوره‌های آموزشی کنترل فوران چاه های نفت و گاز که از سوی این شرکت ارائه می‌شود به طور کامل منطبق با استانداردهای روز بین المللی است.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در تشریح اهم فعالیت‌های این شرکت در سال جاری، به افزایش ظرفیت تولید نفت، نصب چندین سکو و پیشرفت جلوتر از برنامه در بخش حفاری اشاره کرد.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
روحانی:
رئیس‌جمهوری در آیین بهره‌برداری از طرح‌های استان بوشهر گفت: روزی یک میلیارد مترمکعب گاز در کشور تولید می‌شود، اما باید در مصرف گاز صرفه‌جویی شود و ما به اندازه ۱۴ کشور اروپایی که در مناطق سردتر از ما زندگی می‌کنند، گاز مصرف می‌کنیم.
شنبه 27 دی ماه 1399
شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی که با شعار «بازآفرینی اکوسیستم منابع انسانی» از 14 تا 17 دی‌ماه برگزار شد با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.
سه شنبه 23 دی ماه 1399
زنگنه:
وزیر نفت گفت: در دوران تحریم بسیار سختی کشیدیم اما درس‌های بزرگی آموختیم و ظرفیت‌های بزرگی ایجاد شد که نمی‌توانیم درباره جزئیات آن بگویم. ما از این ظرفیت‌ها دست نمی‌کشیم. ظرفیت ما برای فروش نفت و دریافت پول نفت اصلا با سال ۱۳۹۷ قابل مقایسه نیست. باید از ظرفیت‌هایی که در دوره تحریم ایجاد شده استفاده کنیم.
دوشنبه 22 دی ماه 1399
مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: ابتکار وزارت نفت همسو با اعتمادسازی به توانمندی داخلی و همکاری با بخش‌های خصوصی برای توسعه پروژه‌های صنعت نفت و گاز ستودنی است.
دوشنبه 22 دی ماه 1399
هشت قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های پیمانکار ایرانی امضا شد.
دوشنبه 22 دی ماه 1399
در نتیجه ارزیابی و بررسی شاخص‌‌های مورد نظر صنعت نفت؛
به ‌منظور ایجاد فضای رقابتی سالم و سازنده و در نتیجه ارزیابی و بررسی شاخص‌ های مورد نظر صنعت نفت، هفت نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران به عنوان کارمند نمونه سال ۹۸ انتخاب شدند.
یکشنبه 21 دی ماه 1399
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در همایش آنلاین پرورش مشاوران حرفه‌ای کسب و کار عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در همایش آنلاین پرورش مشاوران حرفه‌ای کسب و کار گفت: صنعت مشاوره باید به سوی مشاوره‌های فناورمحور سوق پیدا کرده و به پیاده سازی استراتژی‌های مختلف منابع انسانی کمک کند.
شنبه 20 دی ماه 1399
رو شدن درآمد ۱۹۹ هزار میلیارد تومانی نفت از صادرات ۲.۳ میلیون بشکه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آنقدر واکنش منفی از سوی نمایندگان به همراه داشت که انگار قرار است اصلاح عجیبی در این پیشنهاد انجام شود، اما در عمل نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه همان میزان بشکه بین بخش های مختلف تقسیم شده و فقط با کاهش سهم بشکه های نفتی دولت، دلار را گران‌تر کرده‌اند که این کسری جبران شود تا جایی که درآمد دولت به ۲۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، تغییراتی که هشدارهای تورمی را با خود به همراه داشته است.
شنبه 20 دی ماه 1399
در اختتامیه شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی عنوان شد:
سعید زرندی معاون طرح و برنامه وسرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت معدن و تجارت در چهارمین روز شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی که بصورت وب کنفرانس در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد بر لزوم توجه بیش از پیش به موضوع منابع انسانی در مباحث مدیریت تاکید کرد.
چهارشنبه 17 دی ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
بخش خصوصی اکنون سرمایه‌های خاموش صنعت انرژی کشور هستند و باید ساز و کاری در کشور لحاظ شود تا پس از باز شدن درهای کشور به روی سرمایه‌گذاران خارجی از بخش داخلی فعال غفلت نشود و با ترکیب بخش داخل و سرمایه‌گذار خارجی به دنبال هم‌افزایی و توسعه کشور بود.
توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی، بسیاری از معادلات و پیش‌فرض‌های تشدید تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت کشور را برهم زد، به‌طوری که صنایع نفت و گاز ایران توانست بر بسیاری از چالش‌های پیش روی صادرات منابع انرژی فائق آمده و با تنوع‌بخشی در این بخش و فروش فرآورده‌های حاصل از پالایش نفت، گاز و محصولات وابسته به آن، مسیر عبور از تنگنای تحریم را هموارتر کند.
بلومبرگ طی گزارشی نوشت تنگه هرمز، آبراه باریک دهانه خلیج فارس، کمتر پیش می‌آید که از مرکز تنش‌های جهانی به دور باشد.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :