Daneshenaft logo
پنجشنبه 7 بهمن ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
در بیست‌وچهارمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر عنوان شد:
همایش بیست و چهارمین سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران با حضور مسئولین و مدیران ارشد شرکت‌های برتر کشور در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
دوشنبه 4 بهمن ماه 1400
نشست مشترک مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر و مدیرعامل جدید شرکت پالایش نفت آبادان روز سه‌شنبه 28 دی برگزار شد.
شنبه 2 بهمن ماه 1400
در امتداد هجمه‌ها و فشارهایی که به تازگی نسبت به مدیریت نفت کشور صورت می‌گیرد، به قراینی برمی‌خوریم که گواه واقعیت تلخ کلید خوردن «پروژه انتقام از مدیران بالادستی نفتی» که عناصر ناصالح و نامتعهد را بر مستند امور قرار نداده است، می‌باشد.
شنبه 2 بهمن ماه 1400
وزیر نفت:
وزیر نفت با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرد: وصول درآمدهای نفتی در دولت سیزدهم جهش چشمگیری نسبت به قبل داشته و پول آن به‌صورت منظم در حال وصول است.
یکشنبه 26 دی ماه 1400
وزیر نفت خبر داد:
وزیر نفت از شکل‌گیری کنسرسیومی ۴ میلیارد دلاری با هدف حمایت از پروژه‌های پتروپالایشگاهی خبر داد.
شنبه 25 دی ماه 1400
هفدهمین کنفرانس بین المللی توسعه منابع انسانی، با موضوع حکمرانی هوشمند منابع انسانی با حضور صاحب نظران برجسته داخلی و بین‌المللی، به‌صورت وب کنفرانس و حضوری در ساختمان شماره 2 سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
دوشنبه 20 دی ماه 1400
در نشست مشترک مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفت خزر، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دو جانبه برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی در خزر جنوبی امضاء شد.
دوشنبه 20 دی ماه 1400
مدیران عامل شرکت نفت خزر و شرکت ملی حفاری ایران بر توسعه همکاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌های عملیاتی و خدمات فنی و مهندسی دو شرکت در بخش‌های خشکی و فراساحل تأکید کردند.
دوشنبه 20 دی ماه 1400
پیشنهاد سرمایه‌گذاری صنایع عمده در بالادست گاز؛
سرمایه‌گذاری موردنیاز برای توسعه 24 میدان گازی ایران 36.4 میلیارد دلار برآورد می‌شود که در صورت توسعه، میزان تولید گاز کشور 570 میلیون متر مکعب در روز افزایش می‌یابد.
شنبه 18 دی ماه 1400
مراسم افتتاح دوره "IMBA" صنعت شوینده با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و مدیرعامل صنعت شوینده برگزار شد.
سه شنبه 14 دی ماه 1400
معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی اعلام کرد:
معاون وزیر نفت با تبیین آخرین وضع قراردادهای صادرات گاز گفت: تحریم به‌عنوان متغیری مزاحم در همکاری‌های ما بی‌تأثیر نیست، اما در سال‌های پس از انقلاب مزاحم‌های زیادی داشته‌ایم و با اتکا به ظرفیت‌های سرشار داخلی می‌توان این تهدیدها را به فرصت تبدیل و دشمن را از کرده خود پشیمان کرد.
دوشنبه 13 دی ماه 1400
مدیرعامل شرکت نفت خزر گفت: طرح توسعه خزر جنوبی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
سه شنبه 7 دی ماه 1400
سازمان مدیریت صنعتی برگزار می کند؛
هفدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی، در روز‌های 20 و 21 دی‌ماه 1400 با موضوع حکمرانی هوشمند منابع انسانی با حضور صاحب‌نظران برجسته داخلی و بین‌المللی، به‌صورت وب کنفرانس و حضوری در ساختمان شماره 2 سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.
دوشنبه 6 دی ماه 1400
پنجمین همایش راهکارهای توسعه فرهنگ صنعتی با موضوع فرهنگ صنعتی، صنعت سبز و مسئولیت اجتماعی با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
یکشنبه 5 دی ماه 1400
همایش افتتاحیه دوره آموزشی مروجان مسئولیت اجتماعی محلات با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
شنبه 4 دی ماه 1400
در نشست سه‌جانبه مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، سرپرست سازمان ملی بهره‌وری و رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی، سه طرف بر تعامل و همکاری در خصوص سامان بخشیدن به مقوله بهره‌وری در کشور تاکید کردند.
شنبه 4 دی ماه 1400
همایش بهره‌وری در شرکت‌های دولتی و بزرگ، چلش‌ها و راهکارها با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و انجمن بهره‌وری ایران با حضور صاحب‌نظران این حوزه در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
دوشنبه 29 آذر ماه 1400
با رویکرد حل مسئله و احیای شورای مدیران منابع انسانی؛
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر نفت به تلاش برای حل هرچه سریع‌تر معضلات منابع انسانی اشاره کرد و گفت: با حضور در قطب‌های گوناگون منابع انسانی، تلاش می‌کنیم مسائل کارکنان را پس از بررسی، تا حد امکان حل کنیم.
جمعه 26 آذر ماه 1400
با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه امام صادق (ع) صورت گرفت:
همزمان با هفته پژوهش، اندیشکده سیاست صنعتی و فناوری‌های نوظهور با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه امام صادق (ع) و با حضور مسئولین در سازمان مدیریت صنعتی افتتاح شد.
چهارشنبه 24 آذر ماه 1400
رئیس کل بانک مرکزی:
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش درآمدهای ارزی ناشی از صادرات نفت و میعانات در امسال ابراز امیدواری کرد که این روند تا پایان سال نیز تداوم و بهبود خواهد داشت.
دوشنبه 22 آذر ماه 1400
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
مدت‌هاست که حوادث نفت در حال افزایش است. اخبار روزانه از انفجارها، آتش سوزی‌ها و خرابی‌ها در مراکز تولید و بهره‌برداری، خطوط انتقال، سکوها و تاسیسات پالایشگاهی و پتروشیمیایی و مخازن ذخیره، نشانه خوبی نیست و بلکه هشداری جدی است به مسئولین ارشد صنعت نفت که برای حفظ سرمایه‌های فیزیکی این صنعت اهتمام و توجه بیشتری داشته باشند.
متأسفانه مسئولان سابق کشور ذهنیت افکار عمومی را به‌گونه‌ای شکل ‌داده‌اند که تصور می‌شود ایران و روسیه در حوزه اقتصادی و به خصوص انرژی با یکدیگر تضاد منافع دارند.
صنعت قیر ایران با فعالیت بیش از ۸۰ واحد تولیدی، سرمایه‌گذاری صدها میلیاردی بخش خصوصی و تولید سالانه ۶ میلیون تن قیر در دورترین نقاط میهن اسلامی مسئولیت تامین قیر مورد نیاز پروژه های عمرانی کشور و پروژه‌های ساختمانی را بر عهده داشته و همواره مورد حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارت راه و شهرسازی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و دیگر ارگان‌های مصرف‌کننده قیر بوده است.

يادداشت
فرامرز پریزی، کارشناس ارشد روابط عمومی/ روابط عمومی چه نقشی در توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست دارد؟ این پرسشی است که شاید ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول داشته است و در پاسخ به آن ابتدا باید دانست که توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست چیست سپس بررسی کرد که نقش روابط عمومی در این عرصه چیست.
با سوختن هر مترمکعب گاز ده هزار کیلو کالری انرژی تولید می شود. حال می‌خواهیم محاسبه نمائیم که برای گرم کردن یک خانه با طول و عرض ۴ متر و ارتفاع ۲.۵ متر چه میزان گاز طبیعی مورد نیاز است. فرض کنیم یک روز سرد زمستان است و ما می خواهیم دمای این خانه را از صفر درجه به ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسانیم.
طبق بررسی جدید، نروژ بالاترین سهم را در استفاده از انرژی تجدیدپذیر در میان کشورهای جهان دارد.
عماد رفیعی، کارشناس نفت و انرژی/ توانایی فنی برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها وجود دارد. تامین مالی این طرح‌ها از مسیر اعطای تنفس خوراک تسهیل شده است و این امتیاز نه تنها باعث جذب سرمایه‌های داخلی شده، بلکه اکنون فاینانسورهای خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری ابراز تمایل کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: اکنون ۷۸ هزار مشترک گاز طبیعی در این استان وجود دارد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :