Daneshenaft logo
شنبه 5 مهر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران، از افزایش دو برابری تعداد عملیات‌های حفاری این شرکت در شش ماه نخست سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال قبل، خبر داد.
شنبه 5 مهر ماه 1399
با تلاش متخصصان و کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری ایران، حفاری و تکمیل 64 حلقه چاه‌های نفت و گاز در شش ماه نخست امسال در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور با موفقیت انجام شد.
پنجشنبه 3 مهر ماه 1399
سکوی سرچاهی 1000 تنی شماره 8 میدان هندیجان شرکت نفت فلات قاره ایران روز سه‌شنبه 1 مهر در محل مورد نظر نصب شد.
چهارشنبه 2 مهر ماه 1399
برای نخستین بار در سال 2010، نظریه موج پنجم یا عصر فردا (The 5th Wave/Tomorrow Age Theory)؛ توسط پروفسور دکتر حمید دوست محمدیان معرفی شد که با مطالعه، تحقیق و بررسی زندگی بشری در هفتاد هزار سال اخیر به پیش‌بینی فردا برای برنامه‌های پیشگیری از چالش‌ها و بحران‌هایی که بشر، کسب و کارها، اقتصاد و فناوری‌ها با آن روبرو خواهند شد می‌پرداخت و در بین سال‌های 2017 تا 2019 بهبود، توسعه و رسما در شهر باسل سوییس توسط ایشان معرفی و منتشر شد.
دوشنبه 31 شهریور ماه 1399
به‌صورت وبینار؛
بیست‌و‌دومین همایش «عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی ایران» با موضوع «تکنولوژی‌ها و فرآیندهای نوین مدیریت منابع انسانی» در روز‌های 7 و 8 مهرماه ماه به‌صورت وبینار برگزار می‌شود.
دوشنبه 31 شهریور ماه 1399
تفاهم‌نامه همه جانبه آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای میان سازمان مدیریت صنعتی و پژوهشگاه استاندارد با امضای ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و فرزانه انصاری رییس پژوهشگاه استاندارد، منعقد شد.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
نشانی دیگر از پیشینه صنعت نفت غرب کشور؛
یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.
چهارشنبه 26 شهریور ماه 1399
با اصلاح ابلاغیه وزارت صمت؛
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، اصلاح ابلاغیه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت را باعث حرکت قوی‌تر اکسین در پروژه‌های ملی در حوزه صنایع نفت و گاز دانست و گفت: با اصلاح ابلاغیه اخیر صنعت نفت و گاز کشور از خدمات استراتژیک و خاص فولاد اکسین محروم نمی‌شوند.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
رییس واحد تصفیه پساب و ایستگاه گاز شرکت فجر انرژی خلیج فارس از توانمندسازی یک شرکت بومی استان خوزستان در همکاری با فجر انرژی خلیج فارس و در راستای کاهش هزینه‌ها خبر داد.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
در راستای صیانت از محیط‌زیست؛
سیستم تصفیه و تزریق پساب واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی دهلران به‌منظور تصفیه پساب حاصل از فرآیند شیرین‌سازی نفت نمکی و جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی، راه‌اندازی شد.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در جلسه عملیات با حضور روسای دکل‌های حفاری:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: جهت‌گیری اهداف شرکت بر مبنای پروژه‌محوری و خط مشی بنگاهداری اقتصادی و مشتری‌مداری ترسیم و اجرا می‌شود.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
دفتر اسحاق جهانگیری با انتشار خبری اعلام کرد؛ طرح فروش اوراق سلف نفتی از دستور کار دولت خارج نشده است.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
توسط سازمان مدیریت صنعتی و مرکز تحقیقات اقتصاد و مدیریت دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران:
جلسه معرفی دوره مدیریت صنعت دارویی (Pharma-MBA) به صورت آنلاین با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی و عباس کبریایی زاده رئیس مرکز تحقیقات مدیریت و اقتصاد دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین مدیران ارشد و معاونین شرکت سرمایه‌ گذاری دارویی تامین (تیپیکو) و ۲۵ شرکت زیرمجموعه برگزار شد.
شنبه 22 شهریور ماه 1399
دکتر قالیباف: امروز همه الزاماتِ ساخت لوله و پوشش دهیِ صددرصدی در داخل لوله‌سازی اهواز با روحیه جهادی در حال تولید است.
شنبه 22 شهریور ماه 1399
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در دومین کنفرانس بین‌المللی نوآوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد:
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در دومین کنفرانس بین‌المللی نوآوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد درخصوص نوآوری خدمت افزا در تعالی کسب و کار گفت: نوآوری‌های مختلفی وجود دارد از جمله، نوآوری ساختاری یا معماری گونه، نوآوری تدریجی که در اثر تجمیع انباره‌های دانش و به صورت کم کم ایجاد می‌شود و نوآوری رادیکال یا انفجاری یا انقلابی که یکباره اتفاق می‌افتد و اثرات بسیار بزرگی را به جای می گذارد.
پنجشنبه 20 شهریور ماه 1399
مجری طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت شركت نفت مناطق مركزی ایران:
مجری طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: نخستین حلقه چاه توسعه‌ای در اجرای طرح توسعه میادین نفتی غرب کشور در گستره عملیاتی این شرکت در میدان دانان حفاری و به تولید اولیه رسید.
چهارشنبه 19 شهریور ماه 1399
مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر پروژه حفاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای پروژه حفاری 3 + 20 حلقه چاه توسعه‌ای در این میدان با 98 درصد پیشرفت کار در مراحل پایان کار قرار دارد.
سه شنبه 18 شهریور ماه 1399
سرپرست اداره بازاریابی و همکاری‌های بین‌الملل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت و شرکت جهان پارس به عنوان برنده مناقصه بسته مربوط به طرح توسعه میدان نفتی لالی بنگستان در شمال استان خوزستان معرفی شدند.
یکشنبه 16 شهریور ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
در شرایطی که بازدهی مصرف انرژی باید در دستور کار قرار گیرد، انرژی تلف شده نیروگاه‎های گازی کشور معادل مصرف گاز سالانه 5 میلیون نفر ایرانی است.
جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در رده‌بندی ICISحفظ شد، این مهم یکی از بهترین خبرهایی است که در کوران تحریم‌های سخت و ظالمانه ایالات متحده آمریکا شنیده شد.
توسعه گازرسانی افزون بر رفاه مردم، سبب توسعه صنایع وابسته یا همان صنایع خرد می‌شود و به کسب‌وکار کارخانه‌های کوچک سازنده کالاهای مورد نیاز صنعت گاز رونق می‌بخشد.

يادداشت
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :