Daneshenaft logo
دوشنبه 28 مرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی در راستای حمایت از برگزاری رویدادهای مرتبط با ساخت داخل و رونق تولید تسهیلات ویژه اعطا می‌نماید.
چهارشنبه 23 مرداد ماه 1398
در سازمان مدیریت صنعتی رخ داد:
برای نخستین بار در کشور دوره‌های آموزش دانش نوین معامله‌گری بازار سرمایه با عنوان «تحلیل سنتیمنتال» طی همکاری سازمان مدیریت صنعتی و آکادمی معامله‌گری بورس جبل عاملی راه‌اندازی شد.
چهارشنبه 23 مرداد ماه 1398
در حالی ‌که تمرکز کشورهای پیشرفته روی کاهش شدت مصرف انرژی است، این شاخص در ایران روندی روبه شد به خود گرفته و در بین دیگر کشورها از نظر کاهش شدت مصرف انرژی در پایان لیست قرار دارد.
چهارشنبه 23 مرداد ماه 1398
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت خبر داد:
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: عملیات مسیرسازی و ساخت جاده‌های دسترسی در هر۶ پروژه تعریف شده خط لوله در طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک، تاسیسات بین راهی و پایانه مربوطه آغاز شده است.
سه شنبه 22 مرداد ماه 1398
مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو طی نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همكاری مدیرعامل، مدیران و كارشناسان شركت نفت ایرانول در تولید روغن صنعتی ترانسفورماتور كه تا پیش از این از خارج وارد می شد، تقدیر و تشكر کرد.
دوشنبه 21 مرداد ماه 1398
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی:
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی از تحقق دو هزار و 300 مورد خدمات جانبی چاه‌های نفت و گاز در چهار ماه نخست امسال به شرکت‌های نفتی در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.
شنبه 19 مرداد ماه 1398
کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع وزیران ادوار شامل وزیران امور خارجه، اطلاعات، دفاع و کشور در ۴ دهه گذشته، در حمایت از وزیر امور امورخارجه و محکومیت اقدام آمریکا در تحریم محمد جواد ظریف بیانیه‌ای را منتشر کردند.
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398
در دومین گردهمایی مدیران علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی عنوان شد:
دومین گردهمایی مدیران علمی دوره‌های در سطح دکترای حرفه‌ای مدیریت کسب و کار "DBA" شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398
طی حکمی از سوی دکتر علی اصولی؛
مسعود پارسی به عنوان مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر منصوب شد.
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398
امام جمعه آبادان:
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌پور امام جمعه شهرستان آبادان و مهندس حمیدپور شهردار آبادان از پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان بازدید و از اقدامات انجام شده دراین پالایشگاه طی سال‌های اخیر تشکر کردند.
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398
مقایسه ذخایر درجای نفت و گاز ایران در سال ۹۷ با سال ۵۷ نشان می‌دهد با وجود برداشت و مصرف مستمر ذخایر، به‌واسطه اکتشاف‌ها و جایگزینی‌های انجام شده، میزان ذخایر نفت درجای کشور با میزان این ذخایر در ۴۰ سال قبل برابری می‌کند.
سه شنبه 15 مرداد ماه 1398
مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از تحقق 13 روز جلو افتادگی در حفر و تکمیل یک حلقه چاه نفتی با کاربست دستگاه حفاری مورب در آب‌های خلیج فارس خبر داد.
دوشنبه 14 مرداد ماه 1398
سخنگوی شرکت نفت ایرانول خبر داد:
مدیر روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول از تولید و عرضه گسترده محصولات جدید ایرانول با بالاترین سطح کیفی روز دنیا از هفته جاری به بازار خبر داد.
یکشنبه 13 مرداد ماه 1398
مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، چهار قرارداد پژوهشی در حوزه‌های مختلف ژئوفیزیک، ژئوشیمی، منابع نامتعارف هیدروکربوری و سیالات حفاری، با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی امضا کرد که یکی از این قراردادها مربوط به توسعه صنعت جدید نفت شیل (اکتشاف نفت‌های نامتعارف) یا همان نت‌های غیر متعارف در لرستان است.
یکشنبه 13 مرداد ماه 1398
نیروهای منطقه دوم دریایی سپاه یک شناور خارجی را با ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در اطراف جزیره فارسی توقیف کردند.
یکشنبه 13 مرداد ماه 1398
در بیست و یکمین همایش عرصه یادگیری عنوان شد:
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی بیست و یکمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی با موضوع توسعه قابلیت های مدیریت منابع انسانی در رویارویی با چالش های سال 98 با تمرکز بر مسئولیت اجتماعی شرکت ( سازمان و کارکنان ) در کرمانشاه با حضور مقامات استانی و مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی و صاحبنظران این حوزه برگزار شد.
چهارشنبه 9 مرداد ماه 1398
در دیدار ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و حسین محمدپور زرندی رئیس آموزشگاه عالی آزاد اندیشه معین و مدیرعامل اسبق بانک شهر، طرفین در خصوص همکاری در زمینه‌های مشاوره، آموزش و تحقیق، تفاهم نامه جامع منعقد نمودند.
سه شنبه 8 مرداد ماه 1398
با توجه به نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمینه دریافت آمار و گزارش، این سیستم جامع جهت ستاد و شرکت‌های تابعه توسط اداره فناوری اطلاعات شرکت طراحی و تهیه شد.
سه شنبه 8 مرداد ماه 1398
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آغاز فراخوان بیست و دومین سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI100) خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار نمایشگاهی برای نمایش توانمندی‌های ۵۰۰ شرکت برتر با هدف تقویت اعتماد عمومی و تقویت برند شرکت‌ها نیز علاوه بر همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر، برگزار خواهد شد.
یکشنبه 6 مرداد ماه 1398
از سوی شرکت ملی حفاری ایران در چهار ماه نخست سال محقق شد؛
کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری ایران در چهار ماه نخست امسال موفق به حفر و تکمیل 41 حلقه چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور شدند.
شنبه 5 مرداد ماه 1398
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش ضریب بازیافت، بزرگترین چالش فناوری صنعت نفت ایران است؛ این سخن بارها از زبان مدیران قدیم و جدید صنعت نفت بر زبان رانده شده است اما این چالش بزرگ هیچگاه مرتفع نگردیده است.
محسن حائری‌نژاد، رئیس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ صنعت نفت ایران یکی از مهمترین ذخایره دارنده همزمان نفت و گاز در دنیاست و از طرفی در دهه‌های آینده سوخت‌های متعارف و به طور مشخص نفت و گاز نقش اصلی را در تأمین انرژی جهان بازی می کنند.
با تصویب ورود شرکت ملی گاز ایران به حوزه بالادست صنعت نفت در اساسنامه این شرکت، راه برای ایجاد زنجیره ارزش گاز هموارتر می‌شود.

يادداشت
هوشنگ فضلی، کارشناس ارشد مسئولیت اجتماعی حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت/ به‌طور معمول زمانی که سخن از مفهوم شرکت و به‌ویژه شرکت خصوصی پیش می‌آید، پیش‌فرض ذهنی افراد به دغدغه‌های اقتصادی و سوددهی معطوف می‌شود. از اساس این ذهنیت درست است، زیرا ماهیت وجودی یک شرکت بر مقوله کسب‌وکار معطوف به سودآوری است.
محمد امین راد/ ۲ خرداد ۱۳۹۸ - کاردار آمریکا در بغداد اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تایید کرد.
بررسی طرح‌های پالایشی کشور نشان می‌دهد که تنها روش مدنظر برای تامین مالی این قبیل از پروژه‌ها، استفاده از فاینانس خارجی بوده است در حالی که نقدینگی کشور به حدود 2000 هزار میلیارد تومان رسیده و برای ساخت سالانه یک پالایشگاه 250 هزار بشکه‌ای، جذب 3 درصد از این نقدینگی برای راه اندازی پالایشگاه‌های کشور کافی است.
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
حسن ضیا کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران/ اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است.
گفتمان
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :