Daneshenaft logo
جمعه 3 بهمن ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 26 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23340
در جلسه شورای سیاستگذاری مطرح شد: ضرورت‌ها و اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
رویکرد کنفرانس توسعه منابع انسانی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی


محمدباقر عالی رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این جلسه تصریح کرد: امسال بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد که یکی از موضوعات محوری آن جوانان است که نشان می دهد جوانان به عنوان اصلی ترین مساله کشور مطرح هستند و بنابراین تکرار آن در این کنفرانس می تواند مناسب باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، محمدباقر عالی افزود: یکی از راهکارها انتخاب عوامل اجرایی از بین جوانان دارای صلاحیت است که در دنیای غرب از آن استفاده می کنند و ما نیز باید از آن بهره ببریم. همچنین روندها در ایران و در حوزه منابع انسانی باید بررسی شوند که چه مقدار با روندهای جهانی تطابق دارد و اینکه چگونه می توان برای نسل های جدید الگویی کاربردی طراحی و تدوین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود یکی از رموز پایداری کنفرانس را در آن دانست که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با آنکه کاملا دولتی است اما بر اساس قانون تاسیس و اساسنامه آن در برخی موارد دارای اختیارات و قدرت مانور بالاتر از بخش خصوصی است.

در ادامه وی این پرسش را مطرح کرد که کنفرانس تا چه حد کاربردی است و راهکارهایی را برای هرچه بیشتر کاربردی کردن آن ارائه داد و به مقایسه وضعیت منابع انسانی در شرایط تحریم ها و پیش از آن پرداخت.


بیش از هر زمانی در کشور نیازمند مدیریت منابع انسانی هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری در جلسه شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، اظهار داشت: خوشبختانه این کنفرانس توانسته است در راستای اهداف اولیه خود در جامعه جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی نماید و اکنون به عنوان کنفرانس معتبر در حوزه منابع انسانی از آن نام برده می شود.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه از برگزاری این کنفرانس در سطح ملی استقبال خوبی به عمل آمده است شرایطی فراهم شده تا این کنفرانس به صورت بین‌المللی نیز برگزار شود.

رئیس سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به تغییرات وسیع در حوزه دانش‌بنیانی، دیجیتال، چابک‌سازی سازمانی و شرایط سخت کسب و کار، بیان کرد: اکنون در کشور بیش از هر زمانی به مدیریت منابع انسانی نیاز داریم تا در چنین شرایطی از منابع انسانی به نحو احسنت استفاده شود.


اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

کیانی بختیاری در ادامه به تشریح اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت. وی توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تجربه را اولین هدف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه آشنایی و بهره‌گیری متولیان منابع انسانی از آخرین مشاوره‌ها و پیشرفت‌های ملی و بین‌المللی در حوزه منابع انسانی؛ توسعه شبکه ارتباطی در میان مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب و کار؛ ارائه دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاست‌گذاران و مقامات نسبت به حوزه منابع انسانی و ایجاد هم‌سویی بیشتر و معرفی برترین‌های حوزه منابع انسانی را از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام کرد.

 

بررسی دستاوردهای ۱۴ دوره گذشته

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت.وی تأسیس انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تبادل تجربه (دریافت ۱۰۴۴ تجربه و ۴۰۱۵ مقاله و ارائه ۶۷۰ مقاله و تجربه)، حرفه‌ای‌گرایی و شبکه‌سازی، تلاش در جهت همسویی دولت، صنعت و منابع انسانی، شناسایی و معرفی سازمان‌ها و چهره‌های برتر حوزه منابع انسانی، طراحی و استقرار مدل‌ها و الگوهای بومی‌ و داخلی و کارآفرینی سازمانی را از مهم‌ترین دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.


عمده فعالیت‌های ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس

ابوالفضل کیانی بختیاری در پایان سخنان خود در تشریح عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس، تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای راهبردی و کمیته اجرایی، بررسی موضوع و محورهای پیشنهادی در شورای راهبردی، برگزاری جلسات حضوری با مدیران و برخی از شرکت‌های بزرگ، طرح موضوع در همایش عرصه یادگیری کرمانشاه و فراخوان اولیه، بررسی موضوع کنفرانس در جلسات هیات‌مدیره و انجمن مدیریت منابع انسانی، مذاکره اولیه با سخنرانان خارجی، مکاتبه برای درخواست TES از APO از عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات چهارده دوره گذشته برگزاری این کنفرانس محسوب می‌شود.


زمان برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با ریاست رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری این کنفرانس پرداختند.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، روز ۲۸ آبان ماه ۹۸ در محل مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. گفتنی است کارگاه‌های تخصصی توسعه منابع انسانی نیز ۲۹ آبان ۹۸ در محل ساختمان شماره ۲ سازمان مدیریت صنعتی آغاز به کار خواهد کرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی، بسیاری از معادلات و پیش‌فرض‌های تشدید تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت کشور را برهم زد، به‌طوری که صنایع نفت و گاز ایران توانست بر بسیاری از چالش‌های پیش روی صادرات منابع انرژی فائق آمده و با تنوع‌بخشی در این بخش و فروش فرآورده‌های حاصل از پالایش نفت، گاز و محصولات وابسته به آن، مسیر عبور از تنگنای تحریم را هموارتر کند.
بلومبرگ طی گزارشی نوشت تنگه هرمز، آبراه باریک دهانه خلیج فارس، کمتر پیش می‌آید که از مرکز تنش‌های جهانی به دور باشد.
طرح ساخت خط لوله گوره - جاسک به طول 1100 کیلومتر و به قطر 42 اینچ که برای انتقال یک‌میلیون بشکه نفت خام در روز از پایانه نفتی گوره واقع در شمال غرب استان بوشهر به غرب منطقه جاسک در ساحل دریای عمان طراحی شده و در دست اجراست یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌های صنعت نفت ایران محسوب می‌شود.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :