Daneshenaft logo
سه شنبه 13 خرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 26 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23340
در جلسه شورای سیاستگذاری مطرح شد: ضرورت‌ها و اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
رویکرد کنفرانس توسعه منابع انسانی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی


محمدباقر عالی رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این جلسه تصریح کرد: امسال بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد که یکی از موضوعات محوری آن جوانان است که نشان می دهد جوانان به عنوان اصلی ترین مساله کشور مطرح هستند و بنابراین تکرار آن در این کنفرانس می تواند مناسب باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، محمدباقر عالی افزود: یکی از راهکارها انتخاب عوامل اجرایی از بین جوانان دارای صلاحیت است که در دنیای غرب از آن استفاده می کنند و ما نیز باید از آن بهره ببریم. همچنین روندها در ایران و در حوزه منابع انسانی باید بررسی شوند که چه مقدار با روندهای جهانی تطابق دارد و اینکه چگونه می توان برای نسل های جدید الگویی کاربردی طراحی و تدوین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود یکی از رموز پایداری کنفرانس را در آن دانست که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با آنکه کاملا دولتی است اما بر اساس قانون تاسیس و اساسنامه آن در برخی موارد دارای اختیارات و قدرت مانور بالاتر از بخش خصوصی است.

در ادامه وی این پرسش را مطرح کرد که کنفرانس تا چه حد کاربردی است و راهکارهایی را برای هرچه بیشتر کاربردی کردن آن ارائه داد و به مقایسه وضعیت منابع انسانی در شرایط تحریم ها و پیش از آن پرداخت.


بیش از هر زمانی در کشور نیازمند مدیریت منابع انسانی هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری در جلسه شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، اظهار داشت: خوشبختانه این کنفرانس توانسته است در راستای اهداف اولیه خود در جامعه جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی نماید و اکنون به عنوان کنفرانس معتبر در حوزه منابع انسانی از آن نام برده می شود.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه از برگزاری این کنفرانس در سطح ملی استقبال خوبی به عمل آمده است شرایطی فراهم شده تا این کنفرانس به صورت بین‌المللی نیز برگزار شود.

رئیس سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به تغییرات وسیع در حوزه دانش‌بنیانی، دیجیتال، چابک‌سازی سازمانی و شرایط سخت کسب و کار، بیان کرد: اکنون در کشور بیش از هر زمانی به مدیریت منابع انسانی نیاز داریم تا در چنین شرایطی از منابع انسانی به نحو احسنت استفاده شود.


اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

کیانی بختیاری در ادامه به تشریح اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت. وی توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تجربه را اولین هدف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه آشنایی و بهره‌گیری متولیان منابع انسانی از آخرین مشاوره‌ها و پیشرفت‌های ملی و بین‌المللی در حوزه منابع انسانی؛ توسعه شبکه ارتباطی در میان مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب و کار؛ ارائه دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاست‌گذاران و مقامات نسبت به حوزه منابع انسانی و ایجاد هم‌سویی بیشتر و معرفی برترین‌های حوزه منابع انسانی را از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام کرد.

 

بررسی دستاوردهای ۱۴ دوره گذشته

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت.وی تأسیس انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تبادل تجربه (دریافت ۱۰۴۴ تجربه و ۴۰۱۵ مقاله و ارائه ۶۷۰ مقاله و تجربه)، حرفه‌ای‌گرایی و شبکه‌سازی، تلاش در جهت همسویی دولت، صنعت و منابع انسانی، شناسایی و معرفی سازمان‌ها و چهره‌های برتر حوزه منابع انسانی، طراحی و استقرار مدل‌ها و الگوهای بومی‌ و داخلی و کارآفرینی سازمانی را از مهم‌ترین دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.


عمده فعالیت‌های ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس

ابوالفضل کیانی بختیاری در پایان سخنان خود در تشریح عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس، تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای راهبردی و کمیته اجرایی، بررسی موضوع و محورهای پیشنهادی در شورای راهبردی، برگزاری جلسات حضوری با مدیران و برخی از شرکت‌های بزرگ، طرح موضوع در همایش عرصه یادگیری کرمانشاه و فراخوان اولیه، بررسی موضوع کنفرانس در جلسات هیات‌مدیره و انجمن مدیریت منابع انسانی، مذاکره اولیه با سخنرانان خارجی، مکاتبه برای درخواست TES از APO از عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات چهارده دوره گذشته برگزاری این کنفرانس محسوب می‌شود.


زمان برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با ریاست رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری این کنفرانس پرداختند.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، روز ۲۸ آبان ماه ۹۸ در محل مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. گفتنی است کارگاه‌های تخصصی توسعه منابع انسانی نیز ۲۹ آبان ۹۸ در محل ساختمان شماره ۲ سازمان مدیریت صنعتی آغاز به کار خواهد کرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پنج کشتی نفتکش ایرانی با اهتزار پرچم سه رنگ ایران، به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت و به طور مشخص بنزین ایران دریاها و اقیانوس‌های آزاد را در مسیری طولانی طی کردند و یک به یک به ونزوئلا رسیدند تا بدین سان در بیخ گوش ایالات متحده آمریکا، به تحریم‌های ظالمانه یک «نه» بزرگ بگویند.
پروفسور دکتر حمید دوست‌محمدیان، استاد تمام در مدیریت بین‌الملل و پایداری فرهنگی و پژوهشگر ارشد در آلمان/ عبور از دوران کودکی تا دوران تحصیل در مدرسه راهنمایی با خاطرات تلخ جنگ تحمیلی و پس از آن، بیش از چهل سال تجربیات تلخ فشارهای اقتصادی و بین‌المللی ناشی از تحریم‌های همه جانبه کمر‌شکن آمریکا علیه ایران (البته با همکاری سایر کشورهای غربی و حتی غیر غربی) باعث ایجاد ایده‌هایی در ذهن کنجکاو من شد و اینکه ابتدا به واژه جنگ و چرایی آن حساس شوم و سپس در آینده زندگی خود به مطالعه در مورد آن روی بیاورم.
پنجم خردادماه ۱۲۸۷ شاید برای کمتر کسی خاطره‌ساز باشد، تاریخی که با اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه ایرانیان گره خورده است.

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :