Daneshenaft logo
جمعه 3 بهمن ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 12 مهر ماه 1398 | کد مطلب : 33354
گام بلندی در انتقال دانش و فناوری بین‌المللی در مدیریت حمل‌ونقل پایدار


‎قرارداد همکاری چهارجانبه میان سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه علوم و فنون اف اچ ام آلمان، دانشگاه بین‌المللی چابهار و دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار امضا شد.

‎به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، طی مراسمی و با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، حمید دوست محمدیان، مدیر امور بین الملل دانشگاه اف اچ ام آلمان و رییس موسسه اف جی سی المان، حمید سربازی آزاد ریاست پژوهشکده کامپیوتر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، ارسلان دژکام رییس دانشگاه بین‌المللی چابهار و محمود نصیری ریاست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار؛ قرارداد همکاری چهارجانبه‌ای برای اجرای دوره دکتری حرفه ای در رشته مدیریت حمل و نقل پایدار (Sustainable Mobility Management) در محل دفتر رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به امضای طرف های قرارداد رسید.

این قرارداد در راستای بین المللی سازی جامعه ۵.۰ و صنعت ۴.۰ همچنین مدیریت انتقال دانش، فناوری و تجربیات بین‌المللی، اقتصاد هوا، دریا و خاک محور، توسعه پایدار و راه اندازی کسب و کارهای کوچک و متوسط با رویکرد کارآفرینی در تراز جهانی منعقد گردید و مطابق با مفاد آن سازمان مدیریت صنعتی بعنوان دبیرخانه برگزاری این دوره دکتری حرفه ای چهار جانبه و دانشگاه اف اچ ام به عنوان ناظر بر روند اجرای دوره، اعزام اساتید مرتبط با سرفصل های تعیین شده، تأیید اساتید داخلی همکار در اجرای دوره ، ارزیابی تکالیف و پروژه های محوله به شرکت کنندگان و صدور گواهی حرفه ای پایان دوره تعیین شده است. 

افرادی که موفق به احراز شرایط اتمام موفقیت آمیز دوره شوند، گواهی حرفه ای دوم را به طور مشترک از سوی سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه بین المللی چابهار دریافت می کنند.

ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این جلسه ضمن بیان فعالیت موفقیت آمیز57 ساله سازمان مدیریت صنعتی، خاطرنشان کرد این سازمان در 18 سال گذشته همواره ارتباطات نزدیکی با دانشگاه ها و مجامع علمی بین المللی داشته است.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت صنعتی از یک سال و نیم گذشته تمرکز بر اقتصاد دریا محور را آغاز کرده و آموزش های حرفه ای، مهارتی و مدیریتی را در تراز جهانی توسعه داده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: سازمان مدیریت صنعتی با همکاری دانشگاه اف اچ ام المان پروژه های رتبه بندی کسب و کارها را آغاز کرده و طبق برنامه این پروژه را بطور تخصصی در حوزه Navigation ادامه و توسعه می دهیم.

کیانی بختیاری به نقش مهم سازمان مدیریت صنعتی در انتقال دانش و فناوری بین المللی در حوزه های مختلف مدیریت و صنعت در تراز جهانی اشاره کرد و اعلام نمود این سازمان در حال اتمام اولین دوره پسا دکتری مشترک در زمینه SME ها در تراز جهانی با دانشگاه اف اچ ام آلمان و تعمیم و توسعه این موضوع تخصصی در سراسر نمایندگی های خود است به ویژه که این موضوع در شرایط تحریم بسیار حایز اهمیت هست.

‎در این جلسه ارسلان دژکام رییس ‎دانشگاه بین المللی چابهار ضمن تأکید بر هم افزایی بازیگران فعال و حرفه ای حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در تکمیل زنجیره ارزش آموزش و فناوری در منطقه راهبردی مکران، خاطر نشان کرد دانشگاه بین‌المللی چابهار اکنون به عنوان پیشران و سیاستگذار توسعه آموزشی و فناوری سواحل مکران شناخته می شود.

‎در ادامه این جلسه حمید دوست محمدیان مدیر امور بین‌الملل دانشگاه اف اچ ام آلمان ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه آلمانی به رموز موفقیت و تعالی این دانشگاه به عنوان یک کسب و کار متوسط موفق آلمانی در ۲۰ سال اخیر اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی پروژه‌های توسعه‌ای اراسموس پلاس در اتحادیه اروپا پرداخت که می‌توان در راستای اولویت پروژه های کشور ایران در حوزه‌هایی مانند محیط زیست، مدیریت زباله و آب، پایداری در کسب و کار و توسعه پایدار، فناوری دیجیتال و انرژی با محوریت دانشگاه بین‌المللی چابهار در ایران پروژه تعریف و قبل از تاریخ دوم فوریه سال ۲۰۲۰اقدام کرد.

در ادامه محمود نصیری رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اعلام کرد دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار آمادگی دارد نسبت به انجام فعالیتهای مشترک برای توسعه دریامحور سواحل مکران اهتمام ویژه‌ای مصروف دارد.

دانشگاه اف اچ ام آلمان طی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ سومین مدرسه کسب و کار این کشور و بزرگ‌ترین دانشگاه حوزه مدیریت کسب‌وکارهای کوچک و متوسط آلمان، از دانشگاه‌های بخش خصوصی اتحادیه اروپا است، که به طور تخصصی در حوزه آموزش، پژوهش‌های توسعه‌ای و مشاوره مدیریت فعالیت می‌کند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی، بسیاری از معادلات و پیش‌فرض‌های تشدید تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت کشور را برهم زد، به‌طوری که صنایع نفت و گاز ایران توانست بر بسیاری از چالش‌های پیش روی صادرات منابع انرژی فائق آمده و با تنوع‌بخشی در این بخش و فروش فرآورده‌های حاصل از پالایش نفت، گاز و محصولات وابسته به آن، مسیر عبور از تنگنای تحریم را هموارتر کند.
بلومبرگ طی گزارشی نوشت تنگه هرمز، آبراه باریک دهانه خلیج فارس، کمتر پیش می‌آید که از مرکز تنش‌های جهانی به دور باشد.
طرح ساخت خط لوله گوره - جاسک به طول 1100 کیلومتر و به قطر 42 اینچ که برای انتقال یک‌میلیون بشکه نفت خام در روز از پایانه نفتی گوره واقع در شمال غرب استان بوشهر به غرب منطقه جاسک در ساحل دریای عمان طراحی شده و در دست اجراست یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌های صنعت نفت ایران محسوب می‌شود.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :