Daneshenaft logo
چهارشنبه 13 فروردین ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 3 اسفند ماه 1393 | کد مطلب : 7910
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل؛ صنعت پتروشیمی ایران میزبان سرمایه گذاری های جدید خارجی می شود


مذاکره های خوبی برای تسهیل در ورود منابع مالی حاصل از فروش محصولات پتروشیمی با چند بانک و موسسه معتبر بین المللی انجام شده است که امیدواریم زودتر اجرائی شود.


دانش نفت: ایران موقعیت ممتازی دارد وسرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران یک سرمایه گذاری مطمئن خواهد بود .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به وجود زیر ساختهای استراتژیک، محلی مطمئن و مناسب برای سرمایه گذاری است .عیسی مشایخی با بیان این که ایجاد ارزش افزوده اولویت هر کشوری است و امروز در دهکده جهانی همه باید همکاری کنند و جهان را بسازند گفت: با توجه به فضای جدید پدید آمده در کشورامید به جذب سرمایه گذاریهای جدید افزایش یافته است .وی با بیان این که صنعت پتروشیمی ایران با توجه به ذخایر خدادای نفت و گاز قابلیتهای فراوانی برای توسعه دارد گفت: اکنون بهترین فرصت است تا شرکتهای خارجی در طرحهای توسعه ای صنعت مشارکت کرده و این فرصت را از دست ندهند هرچند که این شرکتها منتظر نتیجه مذاکره های ایران و 1+5 هستند .مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل با بیان این که بانکها و بیمه های صاحب نام اروپایی برای پتروشیمی ایران اعتبار ویژه ای قائل هستند گفت: برند پتروشیمی بین الملل اکنون برای همه کشورهای خارجی یک برند شناخته شده است .وی افزود:باید فرصتهای سرمایه گذاری را به طور کامل معرفی کنیم و طرحهای توسعه ای صنعت پتروشیمی ایران را با هدف جذب سرمایه گذاریهای جدید تبیین کنیم .مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل با بیان این که بر اساس توافق نخست ژنو که میان ایران و کشورهای ٥+١ به امضا رسید، قرار بود فروش محصولات پتروشیمی ایران بجز ال. پی .جی از لیست تحریمها خارج شوند، گفت: هم اکنون در زمینه فروش این محصولات مانعی وجود ندارد، اما به دلیل وجود موانع برای انتقال پول همچنان نمی توانیم پول حاصل از این فروش محصولات را دریافت کنیم .مشایخی افزود: شرکت پتروشیمی بین الملل تعامل بسیار خوبی با شرکتهای صاحب نام خارجی دارد و باید گفت که این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای تابعه هلدینگ خلیج فارس در آینده مشارکت بیشتری در توسعه صنعت پتروشیمی خواهد داشت .وی ادامه داد: مذاکره های خوبی برای تسهیل در ورود منابع مالی حاصل از فروش محصولات پتروشیمی با چند بانک و موسسه معتبر بین المللی انجام شده است که امیدواریم زودتر اجرائی شود .مشایخی افزود: پتروشیمی بین الملل برای دریافت مستقیم درآمد های بدست آمده از مسیر صادرات مجتمع های پتروشیمی در حال مذاکره است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
با نام و یاد خدای رحمان، بدون شک پیدایش و شیوع ویروس کرونا را می‌توان به عنوان یک بحران بزرگ انسانی و اقتصادی کم سابقه تلقی کرد که از کشور چین آغاز و بتدریج اکثر کشورها را درگیر خود کرده است.
کرونا در مدت بیش از دو ماه از حضور خود در زمین، به مثابه طوفانی سهمگین همه اقتصادهای دنیا را درنوردیده و شاه‌بیت بازارهای مالی جهان در یک کلمه معنی می‌شود؛ سقوط.
«به نام محول الحول و الاحوال» «نقش تولید، یک نقش یگانه و بی همتاست» مقام معظم رهبری/ سال 98، سال «رونق تولید» با همه فراز و نشیب‌هایش به پایان رسید.

يادداشت
محمد شیرجیان، کارشناس انرژی/ درباره آسیب‌شناسی عملکرد کمیسیون انرژی در مجلس دهم بایستی گفت: در این خصوص چند محور مطرح است؛ محور اول اشکالات ساختاری بخش انرژی است.
زهرا گودرزی، مشاور حقوقی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران/ در صنعت نفت گفت: از جمله اهداف اصلی استفاده از قراردادهای BOO (ساخت، تملک و بهره‌برداری) چابک‌تر کردن فرآیند انجام کار است.
محمد دیالمی، کارشناس انرژی/ قیمت ۴۰ دلاری نفت، می‌تواند برای روسیه مطلوب باشد چرا که روس ها نمی خواهند بازار را به رقیب آمریکایی خود، نفت شیل بسپارند بنابراین توافق اوپک و غیر اوپک بعید است.
محمدعلی خطیبی، مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ پالایشگاه‌سازی باعث ایجاد ارزش افزوده و اشتغال و کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم‌ها می‌شود. حتی اگر تحریم نفتی هم نباشیم باز هم باید به سمت رهایی از خام‌فروشی و پالایشگاه‌سازی حرکت کنیم.
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
گفتمان
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :