Daneshenaft logo
جمعه 1 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مدیرعامل شستا:
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: سهامداری شستا در ذوب‌آهن اصفهان و شرکت ملی نفتکش تا ۴۰ درصد باقی می‌ماند و بقیه واگذار می‌شود و هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین با سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و سرمایه‌گذاری غدیر ادغام می‌شوند.
دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
زیان‌های تضعیف برند پتروشیمی ایران و پیشنهاد ویژه دانش نفت برای مدل تمرکزگرایی از طریق ایجاد بازوی تجاری بین‌المللی؛
آیا ادغام تاپیکو و هلدینگ خلیج فارس نقطه بازگشت به مدیریت یکپارچه در پتروشیمی خواهد بود؟
جمعه 18 خرداد ماه 1397
دانش نفت از موافقت وزارت‌خانه‌های دفاع، نفت، رفاه و تامین‌اجتماعی گزارش می‌دهد؛
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با افزایش سرمایه، سهام تاپیکو را خریداری خواهد کرد.
جمعه 18 خرداد ماه 1397
گزارش دانش نفت از هجدهمین دوره نمایشگاه سه سالانه میلان پلاست؛
هجدهمین دوره نمایشگاه سه سالانه میلان پلاست ۸ تا ۱۱ خرداد ماه در مرکز نمایشگاهی FIERA MILANO برگزار شد.
جمعه 18 خرداد ماه 1397
در احکام جداگانه‌ای از سوی مهندس جعفر ربیعی نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس آقایان رستمی، زال‌خانی، حسنی، صانعی، یاسری، قسامی و شمیم به ترتیب به سمت مدیران عامل جدید شرکت‌های پتروشیمی بندرامام، فجر، پارس، نوری، عملیات غیر صنعتی پازارگاد، آپادانا خلیج‌فارس و مبین منصوب شدند.
یکشنبه 6 خرداد ماه 1397
مهندس ربیعی مطرح کرد؛
تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سیاست‌گذاری‌های هلدینگ خلیج‌فارس دارای اهمیت ویژه‌ای است و در آینده نزدیک بازار سرمایه سهم ویژه‌ای را در این زمینه برعهده خواهد گرفت.
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس:
سیاست اصلی هلدینگ خلیج فارس، اقتصادی کارکردن است و همه پروژه‌ها باید سودآور باشد. در بازار سرمایه حضور داریم معنا ندارد که زیان‌ده باشیم زیرا در این صورت این به زیان سهامداران نیزخواهد بود.
یکشنبه 26 فروردین ماه 1397
تایید خبر دانش‌نفت؛
همان‌گونه که پیش‌تر اطلاع‌رسانی کرده بودیم با روی کار آمدن جعفر ربیعی مدیرعامل جدید هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، موج تغییرات در شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ با پنج تغییر آغاز شد.
دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
اختصاصی دانش‌نفت؛
در جلسه‌ای كه عصر امروز در دفتر وزیر نفت برگزار شد، جعفر ربیعی به سمت مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس منصوب شد.
شنبه 19 اسفند ماه 1396
رییس کل روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در واکنش به مطالب مطرح شده در برخی سایت‌های مجازی گفت: هلدینگ خلیج فارس منعی برای ادامه همکاری و بهره‌گیری از توان و تجربه مدیریتی برخی از مدیران بازنشسته ندارد.
سه شنبه 8 اسفند ماه 1396
شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس به منظور بومی‌سازی دانش فنی، تفاهم‌نامه تجاری‌سازی امضا کردند.
دوشنبه 7 اسفند ماه 1396
نوروززاده:
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: استفاده از سیستم‌های مدیریتی نوین همچون مدل جایزه تعالی، به شرکت‌ها و سازمان‌ها جهت چابکی بالاتر و موفقیت در دنیای رقابتی امروز کمک شایانی خواهد کرد. در چنین محیطی مدیران باید برای سازمان و شرکت خود چشم‌انداز روشن، اهداف میان مدت و بلند مدت و استراتژی رسیدن به این اهداف را داشته باشند.
شنبه 5 اسفند ماه 1396
گزارش دانش نفت از قرارداد تجاری‌سازی یک کاتالیست مهم در صنعت پتروشیمی؛
دکتر نوروززاده: از واحدهای تولیدی می‌خواهم به منظور توسعه این صنعت (تولید تجاری کاتالیست) در کشور و جلوگیری از وابستگی به کشورهای دیگر، به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اطمینان داشته باشند.
جمعه 27 بهمن ماه 1396
مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس گفت: 8 طرح پتروشیمی با اعتباری بیش از 6 میلیارد یورو تسهیلات ارزی توسط این شرکت در مناطق مختلف کشور در حال ساخت است.
شنبه 21 بهمن ماه 1396
در پی طرح مطالب نادرست در برنامه پایش یکشنبه یکم بهمن سال96 پیرامون عدم اجرای بخشنامه‌های دولت، استفاده از مدیران بازنشسته و دیگر مسائل مربوط به این شرکت، روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس جوابیه‌ای منتشر کرد.
چهارشنبه 4 بهمن ماه 1396
مجتمع‎های پتروشیمی کشور از آغاز امسال تا پایان آذرماه بیش از 16 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش هشت میلیارد و 581 میلیون دلار صادر کردند.
چهارشنبه 27 دی ماه 1396
گزارش دانش نفت از بازدید مهندس نژادسلیم از طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی بندر ماهشهر و بندر امام؛
دانش نفت: مهندس نژادسلیم و هیات همراه از طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی بندر ماهشهر و بندر امام بازدید کرد.
جمعه 8 دی ماه 1396
قرارداد 34 میلیون یورویی مهندسی تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی میان شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ساخت و مهندسی «تکینت» ایتالیا امضا شد.
چهارشنبه 29 آذر ماه 1396
مجتمع‌های پتروشیمی کشور موفق شدند در هشت ماهه امسال بیش از هفت میلیارد و 397 میلیون دلار انواع محصولات پلیمری و شیمیایی را روانه بازارهای جهانی کنند.
سه شنبه 28 آذر ماه 1396
عبدالرسول دشتی، کارشناس پتروشیمی در گفتگو با دانش نفت:
یکپارچگی بازرگانی را اولویت اول نمی دانم، اگر هدف یکپارچگی است اول در بخش مهندسی آن را انجام داده بعد در حوزه بازرگانی ادامه پیدا کند.
جمعه 3 آذر ماه 1396
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
فقط از انسان جاه‌طلبی مثل ترامپ بر می‌آید که با سخنانی سخیف و غیر‌معمول به این فرد و آن سازمان حمله کند.
مهندس محمدحسن پیوندی، رییس هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو/ برنامه‌های متنوعی برای آینده صنعت پتروشیمی پیش‌بینی شده است و با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تولید پروپیلن، فرصتی جدید برای تحقق اهداف صنعت پتروشیمی فراهم می‌شود و به عنوان عامل اصلی توسعه صنایع میانی و پایین‌دستی، به اشتغال و جذب سرمایه‎گذار می‌‌انجامد.
رویکردهای شرکت ملی گاز در سال 97 همچنان توسعه‌ای است. این همان استراتژی‌ای است که مهندس عراقی مدیر‌عامل خوشنام شرکت ملی گاز ایران بدان اشاره و بر آن تاکید کرده بود.

يادداشت
دکتر ابوالفضل کیانی‌بختیاری/ سال 97 در حالی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شد که طی سال‌های اخیر و تحت عناوین اقتصاد مقاومتی، به موضوع حمایت از کالای ایرانی در بطن مفاهیم و بندهای آن اشاره‌ای مستقیم گردیده است.
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ حجم گاز درجای میدان کیش قابل توجه است. این میدان با حجم گاز درجای ۵۵.۵ تریلیون فوت‌مکعب و با ضریب بازیافت ۷۰درصد و حجم میعانات گازی ۵۱۴ میلیون بشکه است.
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ برخی ژست‌های دوستانه مانند استفاده از ذخایر شناور عربستان سعودی قابل پیش‌بینی است، اما در واقعیت هیچ گزینه‌ای برای تغییر چیزی وجود ندارد.
محسن بهمنی، محقق ارشد گروه پژوهش‌های کاتالیستی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی/ کاتالیست تولید متانول از گاز سنتز که در گروه پژوهش‌های کاتالیستی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تولید می‌شود آماده عرضه به مشتریان اروپایی است.
مهدی قافله‌باشی، رییس گروه پژوهش‌های پلیمری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی/ شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، افزون بر داشتن لایسنس پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن، در زمینه افزودنی‌های PVC و کاتالیست‌های کرومی دستاوردهای گسترده‌ای دارد.
گفتمان
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :