Daneshenaft logo
یکشنبه 28 بهمن ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
در بیست‌ویکمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران؛
شرکت بازرگانی پتروشیمی موفق به کسب رتبه سوم از نظر شاخص خدمات بازرگانی شد و بین پنجاه شرکت برتر از نظر شاخص فروش قرار گرفت.
چهارشنبه 10 بهمن ماه 1397
طرح جامع توسعه صنعت پتروشیمی در منطقه صنایع انرژی‌بر پارسیان به عنوان قطب توسعه با حضور مدیران عامل پتروشیمی و ایمیدرو بررسی شد.
پنجشنبه 4 بهمن ماه 1397
وزیر نفت گفت: منطقه انرژی‌بر پارسیان با واگذاری نزدیک به 2000 هکتار زمین، زمینه مناسبی برای توسعه صنعت پتروشیمی است.
پنجشنبه 4 بهمن ماه 1397
وزیر نفت در سفر به عسلویه و بازدید از آخرین وضعیت فازهای پارس جنوبی که در آستانه بهره‌برداری قرار دارند از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان نیز بازدید کرد.
پنجشنبه 4 بهمن ماه 1397
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: طرح آمونیاک و اوره لردگان مجموعه‌ای کامل از ایجاد زیرساخت‌ها، واحدهای فرآیندی، انبارش و انتقال محصول است.
چهارشنبه 3 بهمن ماه 1397
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، با هدف تسریع در توسعه و تکمیل طرح‌های فعال پتروشیمی، از طرح آمونیاک و اوره لردگان واقع در استان چهارمحال بختیاری بازدید کرد.
سه شنبه 2 بهمن ماه 1397
دانش نفت از «نخستین سمینار راهکار ویژه صنایع پتروشیمی» گزارش می‌دهد:
برای نخستین بار در كشور «سمینار راهکار ویژه صنایع پتروشیمی» ‌با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه ERP و یکپارچگی منابع سازمان توسط شرکت توسعه یکپارچه ایلیا ۲۶ دی‌ماه در هتل سیمرغ تهران برگزار شد.
جمعه 28 دی ماه 1397
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با تبیین راهبردی مشخص در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی حل مشکلات خانواده‌های همکاران صنعت پتروشیمی در اولویت شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار دارد.
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
دیروز با حكمی از سوی مدیریت پالایشگاه كرمانشاه، مهندس جوشن از مدیریت عامل شركت پتروشیمی بیستون كرمانشاه بركنار و محمدرضا كرم به جای وی منصوب شد.
یکشنبه 23 دی ماه 1397
مهندس بهرام ساکی در گفتگو با دانش نفت خبر داد:
جایگاه مهندسی طرح های پتروشیمی ایران، در نتیجه اجرای پروژه های بیشمار و متعدد در طی 30 سال گذشته و سابقه همکاری های مشترک با شرکت های بین المللی طراز اول در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی رشد مناسبی را تجربه کرده است.
جمعه 21 دی ماه 1397
مهندس صفرعلی بابایی در گفتگوی اختصاصی با دانش نفت تبیین کرد؛
شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، با نزدیک به ربع قرن تجربه در اجرای پروژه ها، اعتباری برای صنعت پتروشیمی کشور به شمار می رود و جایگاه ویژه این شرکت در نزد شرکت های داخلی و خارجی اعم از صاحبان لیسانس، مشاوران و پیمانکاران کاملاً شناخته شده است.
جمعه 21 دی ماه 1397
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با توصیه و تاکید وزیر محترم نفت، به دنبال ایجاد و توسعه فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر هستیم.
چهارشنبه 12 دی ماه 1397
عضو كمیسیون صنایع ومعادن مجلس خبر داد:
قرار است امشب جلسه مجمع نمایندگان كرمانشاه با حضور وزیر اقتصاد پیرامون واگذاری شتابزده پتروشیمی بیستون، برگزار شود. از نظر مجمع نمایندگان کرمانشاه، این مزایده با اشکالات عدیده همراه است و امیدواریم خروجی این جلسه به صلاح مملکت و بیت المال باشد.
یکشنبه 9 دی ماه 1397
گزارش دانش‌نفت از واگذاری شتاب‌زده پتروشیمی بیستون؛
ناظران معتقدند؛ دکتر دژپسند، وزیر اقتصاد دستور توقف مجدد یا ابطال فرایند واگذاری پتروشیمی بیستون را به دلیل ابهامات فراوان این مزایده صادر خواهد کرد.
جمعه 7 دی ماه 1397
رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از تدوین برنامه توسعه خبر داد و گفت: در این برنامه، به جز تمرکز بر اجرای پروژه‌ها، دریافت خوراک، تولید و صادرات، نگاه ویژه ما ایجاد تنوع در زنجیره ارزش است.
یکشنبه 2 دی ماه 1397
رییس هیئت‌مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: یکی از سیاست‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ایجاد هاب جدیدی است که از نظر منطقه‌ای، امکانات و موقعیت استراتژیکی برای کلیه سرمایه‌گذاران از جذابیت‌های لازم برخوردار باشد.
شنبه 1 دی ماه 1397
توسعه آینده صنعت پتروشیمی در دستور کار؛
مهندس بهزاد محمدی: توسعه آینده صنعت پتروشیمی یکی از دغدغه‌های اصلی است که باید با ایجاد نقشه توسعه پتروشیمی روی آن متمرکز شد و توسعه صنعت، نیازمند ترسیم و تدوین برنامه کلان است.
جمعه 30 آذر ماه 1397
نخستین المپیاد ورزشی کارکنان صنعت پتروشیمی کشور؛
در نخستین المپیاد ورزشی کارکنان صنعت پتروشیمی کشور که به میزبانی شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد برگزار می شود، مسابقات دو و میدانی با معرفی تیم ها و نفرات برتر به کار خود پایان داد.
پنجشنبه 29 آذر ماه 1397
مهندس خرمی خبر داد:
مهندس حامد خرمی؛ رئیس کارخانه پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام از تولید دو گرید جدید PE100 و 8200B با دستان متخصصان و مهندسان توانمند این شرکت خبر داد.
پنجشنبه 1 آذر ماه 1397
دانش نفت گزارش می‌دهد؛
مجمع عمومی عادی سالانه منتهی به 31 خرداد ماه 1397 صاحبان سهام شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تالار همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
جمعه 11 آبان ماه 1397
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شرکت ملی گاز ایران با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی موفق شده است کارنامه درخشانی از عملکرد گازرسانی شهری، روستایی، نیروگاهی و صنعتی در کنار دستیابی به سهمی از تجارت جهانی گاز ارائه دهد.
رشد ۲۱ برابری ظرفیت نصب شده، ۹ برابری مجتمع‎ها، ۳۳,۵ برابری تولید محصولات و ۳۷ برابری صادرات، همه و همه از دستاورد‌های صنعت پتروشیمی ایران در ۴۰ سال اخیر است.
حسین سلیمانی، کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و فعال انرژی در شرکت فرا سکو عسلویه/ یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتر کشورهای پیشرفته صنعتی است موضوع صرفه‌جویی در انرژی و منابع است.

يادداشت
احمد یارمحمدی، کارشناس حوزه انرژی/ بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورتی که تعهدات فعلی ایران در توافقنامه پاریس اجرایی شود ١٥ درصد از ارزش تولیدات صنعت نفت و گاز کشور کاسته خواهد شد.
ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی کشور با خطوط لوله در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۵۷، ۹ برابر افزایش یافته و در سال ۹۶، رکورد انتقال بیش از ۱۲۳ میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده ثبت شده است.
ایمان نیکزاد، کارشناس ارشد انرژی/ الجزایر از سال ۱۹۵۸ به جرگه تولیدکنندگان نفت پیوسته و در سال ۱۹۶۹ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) شده است.
صادق مردانی، کارشناس انرژی/ نباید از راهکارهای نافی هم برای فروش نفت استفاده کرد و اگر بدنبال شکستن تحریم های نفتی هستیم، عرضه نفت در بورس ابزار آن است.
قاسمعلی بازآیی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران/ فاوا به دنبال صنعت نفت یادگیرنده است و ایجاد زمینه‌های مناسب و مطلوب برای دستیابی به صنعت نفت پیشرفته، برنامه‌ریزی و هوشمندسازی فرآیندهای کسب‌وکار الکترونیک صنعت نفت، استقرار فراگیر و یکپارچه کاربردها و خدمات فاوا در صنعت نفت، ارتقای کارآیی و اثربخشی ارکان مدیریتی و اجرایی و دستیابی به سهم مناسب خدمات فنی و مهندسی از بازارهای هدف، از اهداف مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران است.
گفتمان
انجام خرید یا عقد قرارداد با گروه تخصصی IRSYSTEM ، ضمن بهره مندی از کالایی درجه یک و در سطح جهانی، آغازی است بر تعهدی مستمر که طی برنامه زمانبندی دقیق اجرا شده و پس از استقرار اولیه سامانه با ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی فنی و گارانتی معتبر در راستای جلب رضایت مشتریان و کارفرمایان تکمیل خواهد شد.
درخواست و انتظار من از مقام عالی وزارت نفت این است که سازمان بهداشت و درمان بیشتر حمایت شود و بیشتر مورد توجه باشد و خدمات عزیزان و همکاران ما بیشتر دیده شود.
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :