Daneshenaft logo
دوشنبه 23 مهر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
به ریاست مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار می‌شود؛
چهارمین دوره کنگره راهبردی نفت و نیروی ایران با حضور نخبگان علمی و دانشگاهی، مدیران ارشد و برجسته ملی و شرکت‎های داخلی و خارجی در حوزه‎های نفت و نیرو برگزار خواهد شد.‏
دوشنبه 23 مهر ماه 1397
گفت‌و‌گو با حسین نجفی مدیرعامل تاپکو:
توسعه انرژی پادکیش یا همان تاپکو، شرکتی است که وظیفه و ماموریت صادرات و فروش محصولات مجتمع پتروشیمی جم را بر عهده دارد. یعنی دقیقاً همان موضوعاتی که این روزها به بحث اول محافل کارشناسی و رسانه‌ای کشور تبدیل شده است.
دوشنبه 2 مهر ماه 1397
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس تاکید کرد؛
مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس ضمن تاکید بر تسریع روند مراحل پایانی راه‌اندازی پتروشیمی لردگان، رفع مشکلات پیش روی ‏راه‌اندازی و آینده‌نگری برای تولید و فروش محصولات را امری ضروری دانست.‏
دوشنبه 2 مهر ماه 1397
از سوی موسسه ببن‌المللی‏ ICIS ‎اعلام شد؛
بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه بین‌المللی ‏ICIS ‌‏شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، در رتبه سی‌و‌هشتم شرکت‌های برتر ‏پتروشیمیایی جهان قرار گرفت.‏
دوشنبه 19 شهریور ماه 1397
در گفتگوی اختصاصی با دانش نفت تشریح شد؛
تا 6 ماه آینده سوءاستفاده‌های صورت گرفته در واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر شناسایی شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
جمعه 2 شهریور ماه 1397
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هندی‌ها همیشه خود را آماده سرمایه‌گذاری در پتروشیمی نشان می‌دهند، اما پس از پیشرفت مذاکرات و جدی شدن ماجرا، مساله گاز ارزان را مطرح می‌کنند.
یکشنبه 28 مرداد ماه 1397
اختصاصی؛
نماینده مردم سنندج در مجلس، از بررسی تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پتروشیمی باختر در نشست هفته جاری صحن علنی خبر داد.
شنبه 27 مرداد ماه 1397
گزارش دانش‌نفت از نشست «تعامل و انطباق هوشمندانه صنعت پتروشیمی با اصحاب رسانه»؛
دکتر نوروززاده: حذف ایران از بازار پتروشیمی شدنی نیست و بسیار هزینه‌بر است و به قیمت تعطیلی واحدهای پتروشیمی در کشورهای مشتری ما تمام خواهد شد.
شنبه 27 مرداد ماه 1397
دبیر‌کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: دولت نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را افزایش می‌دهد اما هنوز رقم آن مشخص نشده است.
سه شنبه 23 مرداد ماه 1397
ثبت رکورد جدید در تاریخ بورس ایران:
هلدینگ خلیج‌فارس با ارزش آفرینی و کسب سالانه 8 میلیارد دلار ارز صادراتی غیر نفتی به عنوان یکی از منابع مهم ارزی کشور با مدیریت صحیح و اثر بخش همواره یکی از محرک‌ها و حامیان پویای اقتصاد ملی بوده است.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
گزارش دانش‌نفت از بازدید دکتر نوروززاده و مهندس ربیعی از طرح‌های پتروشیمی در حال ساخت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس:
دکتر نوروززاده: نقش ما در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این گونه است که به عنوان مثال مدرسه یا بیمارستان توسط دولت ساخته می‌شود، سپس ما هزینه آن‌را پرداخت می‌کنیم.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
‎شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس میزبان مدیران عالی در سطوح ملی و استانی جهت بازدید از روند اجرا و پیشرفت این ابر پروژه ملی بود.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
کارشناس صنعت پتروشیمی:
کارشناس صنعت پتروشیمی تاکید کرد: آزادسازی نرخ ارز پتروشیمی‌ها، اقدامی منطقی نیست و دور از ذهن به نظر می‌رسد چرا که احتمال ایجاد رانت را تقویت خواهد شد.
سه شنبه 9 مرداد ماه 1397
آیین تودیع و معارفه مهندس اشرف‌زاده و دکتر حسینی مدیرعامل سابق و سرپرست جدید مدیریت برنامه‌ریزی اقتصادی و توسعه هلدینگ خلیج‌فارس، شنبه 6 مرداد‌ماه با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران این شرکت در ساختمان مرکزی هلدینگ برگزار شد.
یکشنبه 7 مرداد ماه 1397
شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: پنج میلیون و 356 هزار تن محصول پتروشیمی به ارزش سه میلیارد و 158 میلیون دلار در سه ماه نخست امسال صادر شد.
دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: پتروشیمی‌ها ارزی را خارج از سامانه نیما نفروخته‌اند بلکه دلالان با توجه به نوسان قیمت دلار از طریق بورس کالا اقدام به قاچاق آن به کشورهای همسایه می‌کنند که حتی بازار صادراتی ایران را نیز خراب کرده‌اند.
دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
نگاه تحلیلی دانش‌نفت به یک موضوع ویژه؛
دانش نفت: به فاصله چند روز پس از سخنرانی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با کارکنان، اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی ‌این شرکت منتشر شد حاوی این توضیح که منظور ایشان در بخشی از سخنرانی کارکنان رسمی‌ نبوده و آنان در برنامه‌های پیش‌بینی شده این شرکت ضرر و زیانی از جنبه حقوق و مزایای دریافتی نخواهند کرد.
جمعه 8 تیر ماه 1397
مدیرعامل شستا:
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: سهامداری شستا در ذوب‌آهن اصفهان و شرکت ملی نفتکش تا ۴۰ درصد باقی می‌ماند و بقیه واگذار می‌شود و هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین با سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و سرمایه‌گذاری غدیر ادغام می‌شوند.
دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
زیان‌های تضعیف برند پتروشیمی ایران و پیشنهاد ویژه دانش نفت برای مدل تمرکزگرایی از طریق ایجاد بازوی تجاری بین‌المللی؛
آیا ادغام تاپیکو و هلدینگ خلیج فارس نقطه بازگشت به مدیریت یکپارچه در پتروشیمی خواهد بود؟
جمعه 18 خرداد ماه 1397
دانش نفت از موافقت وزارت‌خانه‌های دفاع، نفت، رفاه و تامین‌اجتماعی گزارش می‌دهد؛
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با افزایش سرمایه، سهام تاپیکو را خریداری خواهد کرد.
جمعه 18 خرداد ماه 1397
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت‌کوره با کیفیت و تامین‌کننده اصلی سوخت کشتی‌ها در منطقه از یک طرف و دارا بودن بنادر و شرایط جغرافیایی از سوی دیگر دارای موقعیت استثنایی برای توسعه سوخت‌رسانی دریایی است که متاسفانه با توجه به این پتانسیل‌ها هنوز تا جایگاه شایسته خود فاصله زیادی دارد.
کشور امارات در حالی بازاری انحصاری در بانکرینگ دارد که بخش قابل توجهی از مواد اولیه خود را به صورت خام از ایران خریداری می‌کند.
کارت سوخت با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت به خارج از کشور و مدیریت مصرف سوخت مجددا احیا می‌شود.

يادداشت
عسگر سرمست، کارشناس ارشد حوزه انرژی و محیط زیست/ موافقت‌نامه پاریس مطابق با برنامه‌های ملی کره‌جنوبی است و این کشور حتی بدون این معاهده نیز، به سمت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خواهد رفت.
علیرضا سلطانی، کارشناس اقتصاد انرژی/ پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران به‌ویژه تحریم‌های نفتی، شناسایی و راه‌های مقابله با اقدام‌های تحمیلی آمریکا و کاهش مخاطرات ناشی از این اقدام‌ها در عرصه اقتصادی به دغدغه اصلی سیاست‌گذاری تبدیل شده است.
عزت‌الله صیادنیا طیبی، دانشجوی دکترای اقتصاد نفت دانشگاه علامه طباطبایی/ بازار نفت مثل هر کالایی در دنیا تابع عرضه و تقاضاست ولی استراتژیک بودن این کالا باعث شده در بحث عرضه و تقاضا جوانب دیگری علاوه بر منافع اقتصادی را دخیل بدانیم.
عمده‌ترین معامله‌گران نفت جهان انتظار ندارند قیمت نفت در سال آینده میلادی از ۶۵ دلار برای هر بشکه کمتر شود و فراتر رفتن این قیمت‌ها از مرز ۱۰۰ دلار را محتمل می‌دانند.
محسن جلیلوند، مدرس روابط بین‌الملل/ کمتر از یک ماه به آغاز دور دوم تحریم‌های ایالات متحده آمریکا باقی مانده است و با وجود اینکه مقامات این کشور تاکید دارند این تحریم‌ها بسیار برای ایران خطرناک است، اما برخی مقامات دولتی معتقدند که هرآنچه باید بعد از تحریم ۱۳ آبان رخ می‌داد، طی سه ماه گذشته انجام شده است و قرار نیست اتفاق بسیار بزرگی رخ دهد.
گفتمان
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :