Daneshenaft logo
چهارشنبه 13 فروردین ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صمد کارگر با حکم مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات و مواد پتروشیمی (اسپک) به سمت مدیرعامل پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر منصوب شد.
پنجشنبه 29 اسفند ماه 1398
مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به انجام تعمیرات اساسی موفقیت آمیز این مجتمع، گفت:‌ یکی از نتایج این تعمیرات اساسی، بهبود عملکرد کارخانه بر اساس استانداردهای محیط زیست است ‏که با اقدامات در دست انجام، پتروشیمی شهید تندگویان در سال آینده از فهرست صنایع آلاینده ‏خارج و در سال ۱۴۰۰ صنعت سبز خواهد شد.
شنبه 17 اسفند ماه 1398
دانش نفت تحلیل می کند؛
دو جهش در صنعت پتروشیمی تعریف شده که در جهش دوم تا سال ۱۴۰۰ به تولید ۱۰۰ میلیون تن به ارزش ۲۷ میلیارد دلار و در جهش سوم از ۱۴۰۰ به بعد به تولید حدود ۱۳۷ میلیون و به ارزش ۳۷ میلیارد دلار خواهیم رسید.
شنبه 10 اسفند ماه 1398
در اولین حضور شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛
تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران در دهمین دوره برگزاری این جایزه به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اهدا شد.
شنبه 3 اسفند ماه 1398
با هدف ثبات تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات؛
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ضرورت ثبات و پایداری تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی از امضای سه تفاهم‌نامه مهم با سازندگان و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی خبر داد.
دوشنبه 28 بهمن ماه 1398
در اولین حضور شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛
تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران در دهمین دوره برگزاری این جایزه به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اهدا شد.
دوشنبه 28 بهمن ماه 1398
رکوردشکنی جدید در بورس؛
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رکوردشکنی در بورس، نخستین شرکت صد هزار میلیاردی بازار سرمایه ایران شد.
دوشنبه 28 بهمن ماه 1398
مهندس حمیدرضا رستمی خبر داد:
پتروشیمی بندرامام بیشترین کمک را در شورای راهبردی شهرستان داشته‌ است، به گونه‌ای که سهم پتروشیمی بندرامام در شورای راهبردی ۲۵ درصد بوده است.
شنبه 26 بهمن ماه 1398
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: اگر بتوان در بحث دانش فنی فرایندهای پایه ورود کرد مسیر برای دستیابی به دانش فنی فرآیندهای کلیدی در صنعت هموار می شود.
شنبه 19 بهمن ماه 1398
مدیر مجتمع پتروشیمی مرجان گفت: با پایان یافتن اورهال، تولید در این مجتمع صنعتی از سر گرفته شد.
جمعه 18 بهمن ماه 1398
بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، مجوز افزایش سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به میزان 52 هزار میلیارد ‏ریال صادر شد.‏
سه شنبه 15 بهمن ماه 1398
مهندس بابایی، مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در گفتگو با دانش نفت تاکید کرد:
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
شنبه 5 بهمن ماه 1398
تبیین دستاوردهای درخشان شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از نگاه مهندس هرندی؛
مهندس مجید ندیمی هرندی، رئیس روابط عمومی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در گفتگو با دانش نفت گفت: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به صورت شرکت سهامی خاص با مالکیت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به موجب صورتجلسه مجمع عمومی، عادی و فوق العاده 25/8/73 با سرمایه 100.000.000.000 (صد میلیارد) ریال تأسیس گردید.
شنبه 5 بهمن ماه 1398
در همایش رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران(IMI-۱۰۰)؛
شرکت پتروشیمی پارس موفق شد رتبه اول با عنوان «شرکت برتر از نظر بهره وری کل عوامل و شاخص بازده فروش» را کسب کند.
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398
در همایش IMI-100؛
در همایش معرفی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) شش رتبه برتر به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اختصاص یافت.
یکشنبه 29 دی ماه 1398
فاز دوم پتروشیمی تخت‌جمشید به بهره‌برداری رسید؛
فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید از جمله طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی است که با ظرفیت سالانه ۵۵ هزار تن محصول «پلی بوتادین رابر» روز سه‌شنبه، ۲۴ دی ماه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به بهره‌برداری رسید.
شنبه 28 دی ماه 1398
مدیرعامل هلدینگ دانش‌بنیان HNT خبر داد:
جلیل سبحانی: با بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید کشور از واردات محصول «پلی بوتادین رابر» بی نیاز شد و حتی امکان صادرات این محصول خاص پلیمری فراهم شده است.
شنبه 28 دی ماه 1398
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خبر داد:
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی پس از بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید از مرکز ماهشهر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بازدید کردند و پس از آن از قراردادهای این شرکت با هلدینگ HNT رونمایی شد.
شنبه 28 دی ماه 1398
آیین بزرگداشت یاد و نام اسطوره مقاومت و فداکاری سردار سرافراز ایران سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و همچنین بزرگداشت یاد و خاطره مهندس محمد احدیه مدیر IT شرکت پتروشیمی مرجان با حضور مدیرعامل، مدیر مجتمع و تمامی مدیران و کارکنان این شرکت با شور معنوی خاصی برگزار شد.
شنبه 21 دی ماه 1398
با آغاز طرح ملی و زیست محیطی جمع‌آوری گازهای مشعل در دکل‌های نفتی، در آینده‌ای نزدیک شاهد تبدیل گاز سوخته شده در فلرها، به خوراک پتروشیمی‌ها و ورود این گازها به شبکه گازی کشور هستیم.
شنبه 14 دی ماه 1398
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
با نام و یاد خدای رحمان، بدون شک پیدایش و شیوع ویروس کرونا را می‌توان به عنوان یک بحران بزرگ انسانی و اقتصادی کم سابقه تلقی کرد که از کشور چین آغاز و بتدریج اکثر کشورها را درگیر خود کرده است.
کرونا در مدت بیش از دو ماه از حضور خود در زمین، به مثابه طوفانی سهمگین همه اقتصادهای دنیا را درنوردیده و شاه‌بیت بازارهای مالی جهان در یک کلمه معنی می‌شود؛ سقوط.
«به نام محول الحول و الاحوال» «نقش تولید، یک نقش یگانه و بی همتاست» مقام معظم رهبری/ سال 98، سال «رونق تولید» با همه فراز و نشیب‌هایش به پایان رسید.

يادداشت
محمد شیرجیان، کارشناس انرژی/ درباره آسیب‌شناسی عملکرد کمیسیون انرژی در مجلس دهم بایستی گفت: در این خصوص چند محور مطرح است؛ محور اول اشکالات ساختاری بخش انرژی است.
زهرا گودرزی، مشاور حقوقی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران/ در صنعت نفت گفت: از جمله اهداف اصلی استفاده از قراردادهای BOO (ساخت، تملک و بهره‌برداری) چابک‌تر کردن فرآیند انجام کار است.
محمد دیالمی، کارشناس انرژی/ قیمت ۴۰ دلاری نفت، می‌تواند برای روسیه مطلوب باشد چرا که روس ها نمی خواهند بازار را به رقیب آمریکایی خود، نفت شیل بسپارند بنابراین توافق اوپک و غیر اوپک بعید است.
محمدعلی خطیبی، مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ پالایشگاه‌سازی باعث ایجاد ارزش افزوده و اشتغال و کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم‌ها می‌شود. حتی اگر تحریم نفتی هم نباشیم باز هم باید به سمت رهایی از خام‌فروشی و پالایشگاه‌سازی حرکت کنیم.
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
گفتمان
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :