Daneshenaft logo
سه شنبه 24 فروردین ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
دکتر محمدرضا محسنی مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی (Pcc)، در حکمی دکتر مسعود اسم‌‌خانی را به عنوان مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی (اسپک) منصوب کرد.
چهارشنبه 18 فروردین ماه 1400
بررسی سالانه سهام پتروشیمی در بازار سرمایه:
بررسی سهام‌ پتروشیمی‌ها بازگو‌کننده این است که در این صنعت سهم‌های ارزشمندی وجود دارد که بررسی سابقه، نوع فعالیت و بازدهی آنها در بورس می‌تواند راهنمای سرمایه‌گذاران باشد تا سودی مطلوب نصیب صاحبان سرمایه‌های خرد شود.
شنبه 14 فروردین ماه 1400
پتروشیمی بندرامام در سالی که گذشت؟
گزارش دانش نفت از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست با شعار «کسب‌وکار جهانی»؛
مهندس زنگنه: سیمای جهش چهارم پتروشیمی مشخص شده است و تلاش می‌شود دو طرح مهم آن را در همین دولت آغاز کنیم.
شنبه 25 بهمن ماه 1399
چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با حضور ۲۰۰ شرکت داخلی و ۲۵۰ تاجر خارجی در دو گروه انفرادی و هیئت برگزار می‌شود؛
وجه تمایز این دوره نمایشگاه، حضور پر رنگ شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین برگزاری نمایشگاه مجازی و آنلاین است که هم‌زمان با آغاز به‌کار نمایشگاه فیزیکی از ۱۹ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و به‌مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
شنبه 18 بهمن ماه 1399
آغاز عملیات نصب و ساختمان پروژه بازیابی گازهای مشعل/ مدیرکل محیط زیست بوشهر: این پروژه نوری را به الگویی برای سایر شرکت‌های پارس جنوبی تبدیل می‌کند/ صانعی: مصرف گاز نوری با اجرای این پروژه کمتر می‌شود.
شنبه 18 بهمن ماه 1399
پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سومین ابرپروژه جهان در ۲۰۲۰ معرفی شد؛
درآمد ۱.۵ میلیاردی پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس؛ زنگنه: تا پایان سال ۱۴۰۱ هیچ گازی در مشعل نمی‌سوزد.
شنبه 4 بهمن ماه 1399
دانش نفت گزارش می‌دهد؛
این پالایشگاه در کمتر از ۳۶ ماه پس از گشایش اعتبارات اسنادی، ازسوی هلدینگ خلیج فارس ساخته، تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
مهندس ابوالفضل عزیزی، مدیر منابع انسانی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد:
هلدینگ خلیج فارس این ظرفیت را دارد که بتواند تعداد زیادی از جوان‌های مستعد و نخبه را در خودش جا بدهد و این‌ها بتوانند آینده این صنعت را بسازند.
دوشنبه 29 دی ماه 1399
مهندس جعفر ربیعی خبر داد:
مسئولیت صنایع پتروشیمی خلیج فارس صرفا ساخت و توسعه صنایع بالادستی و میان دستی با هدف تامین خوراک صنایع تکمیلی و پائین دستی بوده و با تولید محصولات میانی فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باید از این فرصت برای ساخت کارخانه‌های جدید با هدف تکمیل زنجیره‌ها و تولید محصولات نهایی و کالاهای اساسی مردم استفاده کنند.
شنبه 13 دی ماه 1399
صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰؛
پتروشیمی صنعتی ارزش آفرین است که توانسته نقشی بی بدیل در توسعه کشور به ویژه در شرایط سخت تحریم ها از خود به منصه ظهور بگذارد.
یکشنبه 7 دی ماه 1399
روز هشتم دی‌ماه که در تقویم این کشور به نام یکی از مهم ترین صنایع حال حاضر جهان یعنی صنعت پتروشیمی نام‌گذاری شده است را گرامی می‌دارم.
یکشنبه 7 دی ماه 1399
مهندس بهزاد محمدی تبیین کرد؛
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
یکشنبه 7 دی ماه 1399
مشاور حوزه مسئولیت هلدینگ خلیج فارس تشریح کرد:
در مورد مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (CSR (corporate social responsibility، درحالی که دولت‌ها به‌طور سنتی، به‌تنهایی مسئولیت بهبود شرایط زندگی مردم را بر عهده‌دارند، نیاز جوامع بیش از توانمندی دولت‌ها برای برآوردن آن‌هاست.
یکشنبه 7 دی ماه 1399
رونمایی از ۲ محصول جدید پلی‌اورتان؛
شرکت پتروشیمی کارون با هدف تکمیل زنجیره ارزش و متنوع‌سازی سبد تولید، برای نخستین بار محصول KHR-45 و محصول MDA را هم در ادامه تکمیل زنجیره ارزش محصولات MDI با هدف تأمین نیاز تولیدکنندگان میان‌دستی و پایین‌دستی داخلی تولید و عرضه می‌کند.
شنبه 29 آذر ماه 1399
در مجمع عمومی فوق‌العاده؛
مجمع عمومی فوق العاده شرکت مبین انرژی خلیج فارس با افزایش سرمایه 42 درصدی پیشنهادی هیئت مدیره از محل سود انباشته با هدف تامین نقدینگی بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام بابت پروژه متانول آپادنا و اصلاح ساختار سرمایه موافقت کرد.
شنبه 29 آذر ماه 1399
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبرداد:
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد: 31 طرح راهبردی شامل طرحهای خوراک ترکیبی، تولیدپروپیلن و طرح های پیشران اجرا می شود که با اجرای این طرح ها 22 میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران افزوده می شود.
چهارشنبه 26 آذر ماه 1399
در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران مطرح شد:‌
مدیرعامل پتروشیمی نوری با اشاره به شکسته شدن رکورد تولید در این مجتمع، از افزایش قابل توجه صادرات، فروش و برنامه‌های ویژه این شرکت، برای تداوم تولید بیش از ظرفیت و سودآوری بیشتر با اضافه شدن محصولات پتروشیمی هنگام به سبد محصولات نوری که سهام آن توسط این پتروشیمی خریداری شده پرداخت.‌
شنبه 15 آذر ماه 1399
مهندس بحرینی خبر داد:
عضو شورای سیاست‌گذاری شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس از اختصاص هدفمنـد 400میلیارد ریال اعتبار جهت تهیه اقلام بیمارستانی و درمانی در سال 1399 خبر داد.
شنبه 15 آذر ماه 1399
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان اعلام کرد:
کاتالیست پالادیوم در پتروشیمی تندگویان به زودی بومی‌سازی می‌شود و در تولید گرید چادر مشکی به خودکفایی رسیده‌ایم.
شنبه 8 آذر ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
یک سال دیگر گذشت. به این بهانه، اهم اقدام‌ها و فعالیت‌ها در سطح شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های تابعه آن طی سال ۹۹ در گزارش «شانا» گردآوری شده است. دست مریزاد به همه کارکنان صنعت نفت.
موسسه صلح ایالات متحده پیش‌تر گزارشی با عنوان حقایق کلیدی درباره تنگه هرمز و نفت ایران به قلم آنیکا فولکسون منتشر کرده است که می‌توان همه آن را در یک جمله خلاصه کرد: «نفت ایران قابل جایگزینی نیست!».
سال ۹۹ را با رشد ۴ برابری صادرات فرآورده‌های نفتی در کشور و پیوستن ایران به باشگاه صادرکنندگان بنزین و نقش مهم این صنعت در شرایط تحریم و کاهش صادرات نفت، می‌توان سال درخشش صنعت پالایش کشور نامید.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :