Daneshenaft logo
شنبه 27 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
افتخاری جهانی برای گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛
بر اساس ارزیابی‌ها و گزارش رسمی موسسه بین‌المللی ‏ICIS، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سه پله ارتقا در سخت‌ترین ‏شرایط تحریمی و پاندمی کرونا توانست در جایگاه 37 در بین یکصد شرکت شیمیایی و پتروشیمیایی جهان ایستاد.
شنبه 27 شهریور ماه 1400
شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در نخستین حضور یک شرکت ایرانی در مسابقات جهانیPMO Global Awards که به شیوه‌ای شبیه به مسابقات جام جهانی فوتبال برگزار می‌شود با شکست شرکت‌های بزرگی، در میان چهار شرکت برتر آسیا در PMO قرار گرفت.
شنبه 20 شهریور ماه 1400
افتخاری دیگر برای گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛
شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی توانست در این جایزه در مقایسه دو به دو در برابر شرکت‌هایی چون Ervia ایرلند، Mainstream (ایرلند)، دفتر مدیریت پروژه دولت منتسرات، شرکت STC (الجزایر) و شرکت Alcon (مالزی) به برتری برسد.
شنبه 20 شهریور ماه 1400
مدیرعامل سابق شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی:
مهندس نادر قربانی کارشناس با تجربه و یکی از مدیران اسبق این صنعت معتقد است صنعت پتروشیمی ایران در دورانی که تحریم‌های جهانی تشدید شده و فروش نفت کشور کاهش یافته بود توانست در تامین ارز مورد نیاز کشور موفق عمل کند.
یکشنبه 31 مرداد ماه 1400
مجمع عمومی سالیانه و فوق‌العاده پترول برگزار شد؛
معاونت مالی و سرمایه‌گذاری پترول: بازدهی سهام پترول طی یک سال مالی گذشته ۵۹ درصد بوده است.
یکشنبه 31 مرداد ماه 1400
نتایج آزمون استخدامی پتروشیمی بندرامام اعلام شد؛
اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله مصاحبه تخصصی و شایستگی‌های حرفه‌ای شرکت‌کنندگان در آزمون جذب نیروی انسانی شرکت پتروشیمی بندر امام، منتشر شد.
شنبه 9 مرداد ماه 1400
مدیرعامل پترول در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت پارک پتروشیمیایی بروجن:
حرکت در صنعت پتروشیمی نیازمند طرح، نقشه راه و استراتژی مشخص است و یکی از سیاست‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و پترول، توسعه صنایع تکمیلی و ساخت پارک‌های پایین‌دستی است که پترول در این مسیر پنج پارک پایین‌دستی با ظرفیت 381 هزار تن و سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومان تعریف کرده است که با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
شنبه 26 تیر ماه 1400
شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی (اسپک) در هشتمین آیین تجلیل از شرکت‌های برگزیده اقتصاد کشور و حمایت از تولید ملی، موفق به دریافت نشان ملی حاتم شد.
شنبه 19 تیر ماه 1400
مهندس بابایی:‌
مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، داخلی‌سازی 130 قطعه و تجهیزات در انجام پروژه شیرین‌سازی برش سبک پتروشیمی بوعلی سینا را دستاوردی بزرگ دانست و گفت: در این مسیر نه تنها در داخلی‌سازی موفق شدیم که با کمک کارشناسان، دانش فنی و لیسانس تولید نیز حاصل شد.
شنبه 19 تیر ماه 1400
رئیس هیئت‌مدیره پناه پارت صنعت در مراسم امضای قرارداد EPC پترو آرمند لردگان گفت: با این طرح بیش از یک هزار شغل مستقیم در منطقه ایجاد می‌کنیم.
شنبه 5 تیر ماه 1400
با دستور رئیس‌جمهوری؛
اجرای این طرح ماهانه به‌طور میانگین برای حدود ۲۵۰ نفر در دوران ساخت اشتغال ایجاد کرد و هم‌اکنون نیز حدود ۴۰ نفر به‌طور مستقیم در واحد فعالیت دارند.
شنبه 5 تیر ماه 1400
روز پنجشنبه؛
طرح شیرین‌سازی برش سبک پتروشیمی بوعلی سینا، روز پنجشنبه با دستور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد و بدین ترتیب ‏یکی از مهم‌ترین گلوگاه‌های تولید در هاب پتروشیمی ماهشهر مرتفع می‌شود.‏
سه شنبه 1 تیر ماه 1400
در مجمع مدیریت فنی و تولید بسپاران پتروشیمی بندرامام مطرح شد:
صادرات محصولات پلیمری در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش پیدا کرد و برای اولین در تاریخ پتروشیمی بندرامام، صادرات محصولات پلیمری به رقم بی‌سابقه صد و نه هزار تن رسید.
شنبه 29 خرداد ماه 1400
رییس ستاد نفت، گاز و پتروشیمی آیت‌ا... رئیسی در مناطق محروم معتقد است پتروشیمی ایران از چنان توان و جایگاهی برخوردار است که می‌تواند اعتماد از دست رفته مردم نسبت به بازار بورس و سهام کشور را بازگرداند.
چهارشنبه 26 خرداد ماه 1400
از تداوم شاخص‌های آلودگی پساب شرکت پتروشیمی بندرامام تا پیشرفت ۷۶ درصدی پروژه تصفیه خانه پساب متمرکز؛
پتروشیمی بندرامام در مرکز دفن بهداشتی پسماندهای صنعتی (لندفیل) خود اقداماتی مختلفی در راستای بهینه‌سازی اجرا کرد که از این اقدامات می‌توان به انتقال پسماندهای داخلی (ده هزار تن)، احیای دیوار کشی و اصلاح شیب‌بندی حوضچه‌ها، تخلیه و لایروبی حوضچه مرکزی و کاشت هزار اصله نهال کهور در اطراف این مرکز اشاره کرد.
شنبه 22 خرداد ماه 1400
مدیران عامل شركت‌های مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی و شرکت اسپک با امضای تفاهم‌نامه‌ای بر گسترش همکاری‌های مشترک در حوزه خدمات مهندسی و بازرگانی به منظور تامین كالاها و تجهیزات صنعت پتروشیمی با رویكرد هم‌افزایی و مدیریت تخصصی با تجمیع تقاضاها به منظور بهره‌گیری از توان ساخت داخل تاکید کردند.
سه شنبه 18 خرداد ماه 1400
جعفر ربیعی:‏
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با اشاره به صدور مجوز «تامین سرمایه خلیج فارس» از سوی شورای ‏عالی ‏بورس، این اقدام را مبارک عنوان کرد و گفت: گروه پتروشیمی خلیج فارس،اولین گروه صنعتی است که خارج از شبکه ‏بانکی، ‏این مجوز را دریافت کرد و به‌نوعی انحصار تامین سرمایه شکسته شد.‏
شنبه 25 اردیبهشت ماه 1400
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر در گفت‌وگو با دانش نفت مطرح کرد:
این شرکت با وجود عوامل دست و پاگیری همانند شیوع بیماری فراگیرکرونا به‌ویژه در استان عزیز خوزستان که تا مدت‌ها در وضعیت قرمز قرار گرفته بود توانست در نیمه دوم سال ۹۹ یک بار رکورد تولید را شکسته و به رکورد تولید ۷ هزار و ۳۲ تن دست پیدا کند.
شنبه 18 اردیبهشت ماه 1400
عبور از مرزهای تولید در ۱۰ سال گذشته؛
این مجتمع تولیدی در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با تولید بیش از ۱۴۰ هزارتن انواع محصولات هیدروکربنی،‌ ضمن تحقق ۱۰۲ درصدی برنامه تولید، توانست از مرز مجموع تولیدات هیدروکربنی امیرکبیر نسبت به مدت مشابه در ۱۰ سال گذشته عبور کند.
شنبه 18 اردیبهشت ماه 1400
افزایش 25 درصدی فروش در سال 1399؛
برپایه گزارش تولید سالانه، این مجتمع آروماتیکی در سال 1399 موفق به تولید بیش از 100 درصد برنامه تولید خود در محصول بنزن شده و با تولید 85610 هزارتن محصول نسبت به سال قبل با 8 درصد افزایش، به تولید حداکثری رسیده است.
شنبه 11 اردیبهشت ماه 1400
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
با گذشت نزدیک به 60 سال سال از پیدایش صنعت استراتژیک پتروشیمی در کشور و علیرغم دستاوردهای قابل توجه در حوزه های تولید، صادرات و اشتغال در این صنعت هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید برای رفع آنها و تحقق مطلوب اهداف پیش‌بینی شده تدابیری اندیشیده شود.
با توجه غفلت دولت یازدهم و دوازدهم در ایجاد زیرساخت اجرایی پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف و فرصت کم وزارت نفت جدید تا زمستان پیش‌رو، جواد اوجی 4 راهکار زودبازده و موثر برای مدیریت بحران سوخت در زمستان در دستور کار قرار داده است.
اقتصاد کشور اکنون با مشکلات زیادی چه از نظر مشکلات ساختاری و چه مشکلات مربوط به سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های نادرست، روبه‌روست، اما بعضی از مشکلات عامل ایجاد مشکلات زنجیره‌ای در اقتصاد ایران است.

يادداشت
طبق بررسی جدید، نروژ بالاترین سهم را در استفاده از انرژی تجدیدپذیر در میان کشورهای جهان دارد.
عماد رفیعی، کارشناس نفت و انرژی/ توانایی فنی برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها وجود دارد. تامین مالی این طرح‌ها از مسیر اعطای تنفس خوراک تسهیل شده است و این امتیاز نه تنها باعث جذب سرمایه‌های داخلی شده، بلکه اکنون فاینانسورهای خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری ابراز تمایل کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: اکنون ۷۸ هزار مشترک گاز طبیعی در این استان وجود دارد.
احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون محیط‌ زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌ زیست/ همکاری همه‌جانبه دولت با همه دستگاه‌ها و مردم برای احیای تالاب هورالعظیم انجام شد و این تالاب که در سال ۸۸ در اوج خشکی بود، اکنون ۱۲۰ هزار هکتار زیر آب دارد.
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :