Daneshenaft logo
شنبه 3 اسفند ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 10 دی ماه 1398 | کد مطلب : 33541
برگزاری یازدهمین اجلاس کنترل تولید صنعت پتروشیمی به میزبانی شرکت پتروشیمی مرجان


یازدهمین اجلاس کارشناسان کنترل تولید مجتمع‌های صنعت پتروشیمی روز شنبه هفتم دی‌ماه با هدف بهبود و پیشرفت و استانداردسازی فرآیند تولید و نیز افزایش تعاملات بین واحدهای پتروشیمی به میزبانی شرکت پتروشیمی مرجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی مرجان، در این اجلاس "سید جلال میر هاشمی" مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سخنانی بر نقش مهم کارشناسان کنترل تولید و تاثیرگذاری آنان در جهت‌دهی به فرآیند تولید تاکید کرد و گفت: واحدهای کنترل تولید بواسطه اهمیت وظایف و عملکرد مطلوب و نیز تامین اطلاعات مورد نیاز سیستم‌های بالادستی می‌توانند در خط اول تصمیم‌سازی قرار گیرند.

 وی با بیان این مطلب که صنعت پتروشیمی گل سرسبد صنایع کشور است تصریح کرد: صنعت پتروشیمی بواسطه متوسط ظرفیت ۸۲ درصدی تولید خود در زمینه های مختلف از لحاظ میزان و عملکرد تولید جایگاه ویژه‌ای دارد و با قاطعیت می‌گویم که هیچ صنعتی در کشور با این ظرفیت وجود ندارد.

مهندس میر هاشمی بیان کرد: بخش قابل توجهی از این کاهش تولید عوامل بیرونی است و این عملکرد از لحاظ تولید و تامین نیازهای داخلی کشور و نیز حرکت در راستای خودکفایی باعث شده است که جایگاه این صنعت روز به روز بالاتر و موقعیت واقعی خود را پیدا کند.

وی ادامه داد: برای اینکه این جایگاه واقعی را تثبیت کنیم و زمینه‌سازی خوبی برای مسئولین و تصمیم‌گیر‌ها انجام دهیم می‌بایست اطلاعات مورد نیاز را در اختیار همه قرار دهیم یکی از پایه‌های ارائه اطلاعات واحدهای کنترل تولید است.

مدیر کنترل تولید صنعت پتروشیمی کشور به اهمیت نقش آمار و اطلاعات در واحدهای کنترل تولید اشاره و در این ارتباط گفت: دنیای امروز دنیای تکنولوژی و سرعت اطلاعات است باید داده‌ها به اطلاعات تبدیل و با حرکت به سمت عقلانیت در تحقق اهداف ترسیم شده اهتمام نمائیم.

وی به وجود سامانه موجود در مجتمع های پتروشیمی اشاره و در ارتباط با عملکرد آن بیان کرد: این سامانه در کل کشور و حتی در وزارت نفت نمونه ندارد و با توجه به وضعیتی که وجود دارد بعنوان یک مبنا، مرجع و معیار برای سازمان های بالادستی قرار گرفته است و خروجی آن مورد اعتماد، تائید و استناد تمام افراد و سیستم‌های بالادستی است و باید سطح کارآیی آن را حفظ کنیم.

مهندس میر هاشمی در ادامه استفاده از نظرات ذینفعان را یک ضرورت دانست ودر این ارتباط خطاب به کارشناسان کنترل تولید گفت: ما نقطه نظرات ذینفعان را می‌گیریم و یک بخشی از ذینفعان مجتمع‌های تولیدی هستند هر نظری که شما دارید آماده شنیدن بازخورد آن برای بهبود ارتقای تولید هستیم ضمن اینکه یک سری ذینفع دیگر بالادستی ما هستند و وظیفه داریم تلفیقی از این دو سطح کلان داشته باشیم. وی در پایان از مهندس مسعودی مدیرعامل پتروشیمی مرجان به لحاظ میزبانی این اجلاس قدردانی کرد.

گفتنی است دومین سخنران این اجلاس مهندس قاسم مسعودی مدیر عامل پتروشیمی مرجان بود که پیرامون دستور کار جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: برگزاری این اجلاس فرصت مطلوبی در راستای به اشتراک‌گذاری تجربیات کارشناسان کنترل تولید مجتمع‌های پتروشیمی کشور است وامیدوارم  که خروجی این اجلاس، راهگشا و منجر به تحول در انجام وظایف این حوزه گردد.

وی با قدردانی از تلاش موثر و هدفمند کارشناسان کنترل تولید  در تثبیت پایداری تولید صنایع پتروشیمی‌ عنوان کرد.

 دقت و سرعت عمل در گزارش ها و  نیز اهمیت اطلاعات و آمار در روند اجرای وظایف کنترل تولید واحد‌های پتروشیمی از اهمیت ویژه ای برخوردار و باید مورد مداقه قرار گیرد.

مدیر عامل پتروشیمی مرجان با تاکید بر این مطلب که گزارشات مفید و کاربردی مدیران کنترل تولید مبنای فعالیت تصمیم گیرندگان برای تصمیم سازی است وتاکنون دستاورد خوبی  به همراه داشته است  اظهار کرد: خروجی گزارشات مدیران کنترل تولید از ضریب دقت بالایی برخوردار  و در هیچ کجای صنعت تمرکز اطلاعات به این دقت عمل نداریم.

گفتنی است در ادامه برنامه های اجلاس مهندس اعتمادی نماینده کنترل تولید پتروشیمی مرجان در قالب گزارشی جامع و مدون به طرح موفقیت ها و اقدامات عملکردی این شرکت  پرداخت و گفت: شرکت پتروشیمی مرجان در فاز دوم عسلویه با ظرفیت تولید یک ۱.۶۵۰.۰۰۰ تن متانول درسال ودر زمینی بالغ بر ۷هکتار قرار دارد.

وی افزود: خوراک اصلی پتروشیمی مرجان گاز طبیعی است واز طریق شرکت ملی گاز توسط پتروشیمی دماوند تامین و علاوه برآن سرویسهای جانبی که جهت تولید متانول در این شرکت وجود دارد توسط پتروشیمی های دماوند و مبین و واحد جداسازی هوا ASU انجام میگیرد.

کارشناس کنترل تولید پتروشیمی مرجان در ادامه گزارش خود به تحلیل شاخص های عملکردی در محورهای، وضعیت نیروی انسانی، اقدامات رفاهی معیشتی، افتخارات ورزشی و اقدامات فرهنگی اجتماعی، برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری جلسات تخصصی و ارتباط و تعامل مستمر با سهامداران، کسب عنوان شرکت پیشرو، برگزاری جلسات کمیته رفع تنگناهای تولید وچالشهای پیش روی این شرکت  پرداخت و ایشان همچنین با بهره گیری از کاربست مقاله تحقیقی خود اهمیت کنترل تولید در مدیریت مدرن ونیز چگونگی جایگاه بازار های منطقه ای و جهانی فروش و تولید متانول را برای شارکین در اجلاس به تفصیل تشریح  کرد

گفتنی است این اجلاس یک روزه  در سالن اجتماعات ساختمان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و به میزبانی پتروشیمی مرجان در تهران برگزار ودر اختتامیه آن از ۱۰ کارشناس برتر کنترل تولید تجلیل شد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
سید حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی/ بورس انرژی در حوزه فروش نفت نتوانست کاری انجام دهد اما در 3-4 ماه گذشته که فرآورده صادراتی در بورس عرضه شد، شاهد عملکرد قابل قبولی در این زمینه بودیم و مشخص شد فروش فرآورده از طریق بورس کارآمدی لازم را دارد.
علیرضا حاتمی منفرد، دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره خوردگی/ به طور متوسط هر ایرانی در هر سال ۱۸۷ دلار برای خوردگی هزینه می‌کند که ۱۵ درصد این رقم در حوزه نفت و گاز است.
مجید محمدپور، رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت/ به دلیل کاهش تقاضا ۵۰ درصد ظرفیت ساخت تجهیزات صنعت نفت خالی است. در حال حاضر در این نمایشگاه هر دو طرف عرضه و تقاضا حضور دارند و امیدواریم در پایان علی‌رغم تمام تفاوت‌ها به یک وضعیت جدید و تصمیمات اساسی برسیم به نحوی که مشکلات سازندگان داخلی برطرف شود.

يادداشت
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :