Daneshenaft logo
سه شنبه 6 آبان ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 19 مرداد ماه 1399 | کد مطلب : 33957
کلنگ پتروشیمی ارغوان بر زمین زده شد؛
صندوق بازنشستگی صدا و سیما پتروشیمی ارغوان را در عسلویه می‌سازد


هدف از اجرای پتروشیمی ارغوان تولید ۹۰۰ هزار تن اتیلن، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین و ۶۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک است.

 

آیین کلنگ‌زنی پتروشیمی ارغوان با حضور ایرج خرمدل، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس، احمد شهریاری، معاون مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما، محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و حسین علیمراد، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در محل پارس ۲ منطقه ویژه پارس روز جمعه، ۱۷ مردادماه برگزار شد.

اجرا و ساخت پتروشیمی ارغوان با سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی سازمان صدا و سیما در منطقه ویژه پارس آغاز خواهد شد و بدین ترتیب صدا و سیما هم صاحب مجتمع پتروشیمی در عسلویه شد. به گزارش دانش نفت به نقل از منطقه ویژه پارس، حسین علیمراد، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این آیین، اجرای پروژه پتروشیمی ارغوان را در راستای طرح‌های هوشمند پتروشیمی با خوراک ترکیبی خواند و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در جهش سوم صنعت پتروشیمی تا ۱۴۰۴، طرح‌های پیشران و طرح‌های سه‌گانه‌ای که خوراک ترکیبی استفاده خواهند کرد، طراحی و اجرا خواهند شد. وی با بیان اینکه پتروشیمی ارغوان نخستین طرح از طرح‌های جهش سوم پتروشیمی با خوراک ترکیبی اتان و بوتان است که ما در شرکت صنایع پتروشیمی به آنها طرح‌های هوشمند می‌گوییم، افزود: این طرح‌های هوشمند نیازمند سرمایه‌گذاران هوشمند است و ما هم تمام قد از آنها حمایت می‌کنیم.هدف از اجرای پتروشیمی ارغوان تولید ۹۰۰ هزار تن اتیلن، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین و ۶۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک است.

وظیفه صدا و سیماست مردم را با عسلویه آشنا کنند

احمد شهریاری، معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما نیز در این آیین با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی صدا و سیما ۳۰ هزار عضو دارد، تصریح کرد: ما به دنبال سرمایه‌گذاری پایدار در بازه زمانی بلندمدت هستیم و در بررسی کلانی که انجام دادیم مزیت نسبی سرمایه‌گذاری را در بخش انرژی را دیده‌ایم.وی دلیل سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی در این پروژه را صحبت‌های مثبت وزیر نفت در جلسه هیئت دولت خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما و همچنین روحیه خوب مسئولان استان بوشهر عنوان کرد و گفت: اولویت ما در اجرای این پروژه، استفاده از نیروی انسانی این استان است.شهریاری با تأکید بر اینکه همه ۸۰ میلیون ایرانی باید با عسلویه و کار عظیمی که در آن انجام‌شده آشنا شوند و به آن افتخار کنند، تصریح کرد: این وظیفه ما در صدا و سیما است که مردم را هر چه بیشتر با عسلویه آشنا کنیم، زیرا بسیاری از مردم هنوز مطلع نیستند که اینجا چه کار بزرگی شده است.

تسهیل شرایط سرمایه گذاران در منطقه ویژه

ایرج خرمدل، مدیر عامل سازمان منطقه وژه پارس نیز در این مراسم به موضوع تحریم اشاره کرد و گفت: در حالی‌که دشمنان به دنبال این هستند با جلوگیری از ورود سرمایه‌گذاران، اقتصاد ایران رونق نداشته باشند دیروز شاهد آن بودیم سه پروژه ملی پتروشیمی افتتاح شد و با کلنگ زنی پروژه پتروشیمی ارغوان شاهد آن هستیم هیچ مشکلی در اجرای پروژه‌ها در کشور وجود ندارد.وی با بیان اینکه تاکید وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران بر این است که ما در منطقه ویژه پارس تسهیل‌گر سرمایه گذاران باشیم تا در کنار جذب سرمایه رونق کسب و کارها را شاهد باشیم، افزود: همچنین دغدغه تمام مسئولین استان بوشهر در نشست‌هایی که با آنها داشتم رفع دغدغه اشتغال مردم است. امیدواریم در کنار سرمایه‌گذاران و همکاری با هم و با استفاده از ظرفیت موجود، این دغدغه‌ها را بر طرف کنیم.مدیر عامل سازمان منطقه وژه پارس با اشاره به جهش دوم صنعت پتروشیمی ایران در سال ۹۹ با افتتاح ۱۸ واحد پتروشیمی، این ظرفیت را گام مثبتی در جهت اشتغال زایی صنایع پایین دستی و خرد بر شمرد و گفت: فرآیندهای سرمایه‌گذاری در منطقه را به گونه‌ای تعریف می‌کنیم که در اسرع وقت و در چهارچوب قانون، تسهیل‌گر فرآیند سرمایه‌گذاری باشیم.خرمدل با تاکید بر اینکه جهت آشنایی مردم و سرمایه گذاران با ظرفیت‌های سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارس، فراخوان تور سرمایه‌گذاری در منطقه را اجرا خواهیم کرد، گفت: با پایان یافتن پروژه‌ پارس جنوبی باید گام دوم را آغاز کنیم که همانا توسعه صنایع خرد، تکمیل زنجیره تولید، بهینه سازی سیستم‌های موجود از نظر زیست محیطی، تولیدی و قطع وابستگی‌های کالایی این منطقه است.

 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
از سال‌های گذشته مسائل به هم مرتبط دیپلماسی اقتصادی و امنیت اقتصادی در صدر برنامه‌ها و طرح‌های سیاست بین‌المللی قرار گرفته است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی تولید هر فاز پارس جنوبی یک درصد به تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور اضافه می‌کند، پس به این باور می‌رسیم که چرا توسعه پارس جنوبی اولویت نخست فعالیت‌های صنعت نفت بوده است.
۷ نفر در کشور بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند، بیش از هزار نفر هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

يادداشت
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :