Daneshenaft logo
چهارشنبه 29 شهریور ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
منابع مطلع در دهلی‌نو از گفت‌وگوی ایران و هند برای ساخت خط لوله یک هزار و 300 کیلومتری انتقال گاز از بستر دریا به گجرات در غرب این کشور خبر دادند.
سه شنبه 21 شهریور ماه 1396
ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده مخازن گازی جهان قدم جدی خود را برای صادرات گاز طبیعی برداشته است، به طوری که میزان صادرات گاز طبیعی از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۶ بیش از دو برابر رشد داشته و از ۳۰ میلیون مترمکعب در روز در سال ۱۳۹۴ به ۷۸ میلیون مترمکعب در روز تا پایان سال ۱۳۹۶ خواهد رسید.
یکشنبه 22 مرداد ماه 1396
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران تشریح کرد:
قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه در سال 1374 با هدف صادرات سالانه 10 میلیارد مترمکعب گاز به امضا رسید. قیمت آن هم فرمولی از پایه قیمت فرآورده‌های نفت بود که در زمان خود، قرارداد بسیار خوب و برد– برد بوده است.
شنبه 10 تیر ماه 1396
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران گفت: پایان سال 1398، همه فلرها (مشعل‌ها) در پالایشگاه‌.های پارس جنوبی با استفاده از آخرین فناوری‌ها خاموش می‌شوند.
یکشنبه 28 خرداد ماه 1396
به میزبانی شركت پالایش گاز پارسیان برگزار شد؛
دانش نفت: ‌دومین همایش تولید پایدار گاز طبیعی در پالایشگاه های كشـور روزهای 24 و 25 اردیبهشت امسال در شیراز برگزار شد. ‌
شنبه 28 اردیبهشت ماه 1392
مدیرعامل شركت ملی گاز خبرداد:
مدیر عامل شركت ملی گاز ایران:
دانش نفت:همزمان با كاهش 50 درصدی واردات گاز از تركمنستان، سـال گـذشته میزان صادرات گاز ایران 5/4 میلیارد مترمكعب بیش از واردات این حامل انرژی بوده و پیش بینی می‌شود امسال حجم صادرات گاز به ركورد تاریخی 10 میلیارد متر مكعب افزایش یابد.
یکشنبه 22 اردیبهشت ماه 1392
مهندس اوجی خبر داد:
رییس روابط عمومی شركت ملی گاز ایرانعنوان كرد:
دانش نفت:رییس روابط عمومی شركت ملی گاز ایران همكاران ایثارگر مجموعه صنعت گاز كشور را سربازانی گمنام دانست و گفت: كاركنان شركت ملی گـاز بـدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در تمامی اوقات شبانه‌روز پاسبان حریم امنیت این مرز و بوم و مردمان شهید پرور آن هستند.
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392
با اختصاص اعتبار 1700 میلیارد ریالی
دانـش نفـت:مـدیـرعـامـل شركت گاز استان تهران از جذب 300 هزار مشترك و نصب 20 هزار انشعاب جدید با اعتبار 1700 میلیارد ریال در سال حماسه اقتصادی خبر داد. ‌
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران مطرح كرد:
دانش نفت: مدیرعامل شركت ملی گاز گفت: خط لوله صلح در مدت 22 ماه قرار است در خاك پاكستان و با مشاركت ایران احداث شود.
شنبه 12 اسفند ماه 1391
دسامبر 2014 تزریق و صادرات گاز آغاز می شود؛
‌دانش نفت: ‌معاون وزیر نفت در امور گاز توافقات جدید هفته گذشته هیئت ایرانی با مقام های پاكستانی را برای ساخت خط لوله گاز صادراتی به این كشور تشریح كرد. ‌
شنبه 5 اسفند ماه 1391
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه گاز:
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه گاز با تشریح آخرین وضعیت ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به عراق از تكمیل این خط لوله با اجرای یك طرح ضربتی و ویژه تا تابستان سال آینده خبر داد. ‌
شنبه 28 بهمن ماه 1391
مهندس علیرضا غریبی مطرح كرد؛
دانـش نفـت:مـدیـرعـامـل شـركـت مهندسی و توسعه گاز با تشریح جزئیات اجــرای 10 طــرح جــدیــد افـزایـش و بهینه‌سازی تولید گاز در پالایشگاه‌ها، اعــلام كــرد: تـا پـایـان سـالجـاری بـا بـهـره‌بـرداری از یـك طـرح جدید در پالایشگاه فجرجم تولید گازمایع ایران افزایش می‌یابد.
شنبه 21 بهمن ماه 1391
دانش نفت: مهندس جواد اوجی با تاكید بر تراز مثبت صادرات گاز در قیاس با واردات این حامل انرژی از قـدردانـی وزیـر انـرژی تـركیـه بـرای صادرات مطلوب گاز به این كشور خبر داد. ‌
شنبه 21 بهمن ماه 1391
دانش نفت: ایام دهه فجر فرصت بسیار خوبی است برای ارائه آخرین گزارش ها از خدمت رسانی اهالی صنعت گاز به مردم. شركت ملی گاز ایران در اقصی نقاط كشور امسال نیز خدمات شایان توجهی به مردم در عرصه گازرسانی ارائه كرده است. آنچه در پی می آید گزیده ای از این خدمات است.
یکشنبه 15 بهمن ماه 1391
مهندس اوجی تشریح كرد؛
دانـش نفـت:معـاون وزیر نفت با تشریح جزئیات افتتاح و راه‌اندازی رسمی بیش از یكهزار و 645 پروژه جدید در صنعت گاز كشور در بهمن ماه سالجاری، اعلام كرد: بیش از 140 هزار واحد مسكن مهر به شبكه گاز متصل شدند.
شنبه 14 بهمن ماه 1391
با وجود پایداری سرما زیر صفر درجه در 23 استان؛
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برنامه ششم توسعه کشور باید از سال ۹۵ آغاز می‎شد که به دلیل تاخیرها و مسائل مختلف، این برنامه در سال‎های ۹۶ تا ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.
ابوالفضل کیانی بختیاری، معاون برنامه‌ریزی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران/ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بر آن است تا از طریق توسعه نوآوری فناورانه (فرآیند کامل ایده تا محصول) و توسعه نوآوری غیر فناورانه (شبکه‌سازی، برندسازی، خوشه‌سازی، بازارسازی و ...) موجبات تسریع در توسعه صنعتی كشور را فراهم نماید
دریای خزر، با ۷ هزار کیلومتر خط ساحلی و مساحت حدود ۳۸۰ هزار کیلومترمربعی که یک و نیم برابر مساحت خلیج فارس است بزرگترین دریاچه جهان است.

يادداشت
مهندس عباس کریمی، کارشناس ارشد انرژی/ دانش نفت: بحث های فنی ایران و هند بر سر توسعه میدان فرزاد بی همچنان بی نتیجه مانده است اما گویی گرو کشی هندی ها در این باره تمامی ندارد.
سمیه حسنی، کارشناس ارشد مهندسی مکانیک/ پیاده‌سازی مهندسی ارزش در چهارچوب مدیریت پروژه، این امکان را فراهم می‌آورد که ضمن توجه به تمام اجزای پروژه، هیچ بخشی از پروژه مسلم و قطعی فرض نگردد و همواره زمان بهینه برای رسیدن به مرحله بهره‌برداری بدون افزودن بر هزینه و یا کاستن از کیفیت به عنوان هدف پیش‌رو باشد
رضا هاشم‌زاده، کارشناس نفت و گاز، PMP از انجمن مدیریت پروژه آمریکا/ شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت
علی‌رغم اینکه ایران از نظر جغرافیائی و آب و هوا در بهترین وضعیت کره زمین قرار گرفته است اما متاسفانه به دلیل وجود نفت و گاز نسبتا ارزان تاکنون دولت و ملت ایران به انرژی آفتاب که سر منشا همه انرژی‌ها است بی‌توجه بوده یا کم توجهی کرده‌اند و انرژی با این اهمیت را به فراموشی سپرده‌اند.
سال ١٨٩٨ نخستین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی شهری در نیویورک با محوریت بزرگ‌ترین بحران زیست‌محیطی کلان‌شهرها برگزار شد. کسی در آن کنفرانس، امیدی به بهبود شرایط زیست‌محیطی شهرهای بزرگ نداشت. راهکار قابل پذیرشی هم برای خروج از بحران متصور نبود.
گفتمان
می‌توان خوش‌بین بود که مدیران دریافته‌اند که برای حضور موفق در بازار پرتلاطم امروز، نیاز به آموزش دارند و مقوله آموزش و توسعه مدیران و کارکنان در کشور ما سیاست‌زدایی شده است که این پدیده مبارکی است
مدیران منابع انسانی برای تسهیل كارآفرینی سازمانی، باید كارهای مهم زیادی از جمله حذف مقررات زائد، سلسه مراتب سخت، مشاغل از پیش تعریف شده و بدون مشاركت، سیستم های پاداش موثر و ... انجام دهند.
پتروشیمی ایران اگر امروز دوباره صاحب جایگاهی شده و توانسته افتخار گذشته را تاحدودی بازگرداند بیش از همه مدیون اقدام هایی است که در هلدینگ خلیج فارس صورت گرفته است
ضروریست تمامی استراتژی ها و برنامه موثر بر اقتصاد مقاومتی، اجرا شود آنهم به طریق مهندسی اجرا
یکی از استراتژی‌های واقعاً مؤثر برای کاهش مشکلات نظام سلامت بحث پزشک خانواده است اما پزشک خانواده در قالب شعار و رویکردهای فعلی غلط است

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :