Daneshenaft logo
چهارشنبه 26 مرداد ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
شرکت نفت سپاهان محصولات خود را در سراسر کشور به صورت مستقیم و بدون واسطه عرضه می‌کند.
سه شنبه 25 مرداد ماه 1401
تکذیب ادعای آلودگی نفتی ساحل کنگان توسط شرکت نفت فلات قاره ایران؛
مدیر منطقه عملیاتی خارگ شرکت نفت فلات قاره ایران، وجود هرگونه نشتی نفت در تاسیسات دریایی میدان مشترک فروزان را تکذیب کرد.
سه شنبه 25 مرداد ماه 1401
با تامین مالی پروژه NGL خارگ و بهره‌برداری از طرح؛
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تامین مالی پروژه NGL خارگ و بهره‌برداری از طرح، از سوزاندن روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گازهای میادین خارگ و بهرگان جلوگیری می‌شود
سه شنبه 25 مرداد ماه 1401
مراسم ختم پدر آقای دکتر محسن دلاویز با حضور طیف‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی كشور برگزار شد.
یکشنبه 23 مرداد ماه 1401
مدیرعامل شرکت صدرا ماهان پارسیان در گفت‌وگو با دانش نفت مطرح کرد:
صرفه‌جویی قابل ملاحظه در میزان تلفات گاز از شیرهای بلودان، صرفه جویی در زمان، نیروی کار و هزینه برای تعمیر و یا تعویض شیرهای بلودان در هنگام پاس کردن شیرها و حفاظت از لایه اوزون و کاهش گازهای گلخانه‌ای با توجه به کاهش میزان ورود گاز متان به اتمسفر از مزیتهای استفاده از این پروژه است.
شنبه 22 مرداد ماه 1401
بیست و چهارمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی با موضوع درس آموخته‌های نگهداشت سرمایه انسانی 6 و 7 شهریورماه 1401 در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.
چهارشنبه 19 مرداد ماه 1401
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ساخت پتروپالایشگاه‌ها را یکی از ابزارهای دفاعی برای مبارزه با تحریم دانست و گفت: هدایت نقدینگی‌ها به سمت تولید با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصاد ملی محقق می‌شود.
سه شنبه 18 مرداد ماه 1401
وزیر نفت:
وزیر نفت تکمیل زنجیره ارزش و تأمین امنیت انرژی کشور را از اولویت‌های‌ وزارت نفت دانست و نوشت: ساخت دو پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای در دستور کار است.
شنبه 8 مرداد ماه 1401
ایجاد شرایط نمونه‌گیری از ساعت 6 بامداد هر روز در آزمایشگاه بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران، رضایت مراجعین را به همراه داشته است.
دوشنبه 3 مرداد ماه 1401
آغاز فصل گرم در روابط ایران و روسیه؛ رفاقت جایگزین رقابت در روابط تهران _ مسکو
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران: امضای تفاهم‌نامه با گازپروم جزو بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ صنعت نفت ایران است و شرکت ملی نفت ایران از هیچ فرصت سرمایه‌گذاری چشم‌پوشی نمی‌کند.
شنبه 1 مرداد ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امضای تفاهم‌نامه با گازپروم را جزو بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ صنعت نفت ایران دانست و گفت: شرکت ملی نفت ایران از هیچ فرصت سرمایه‌گذاری چشم‌پوشی نمی‌کند.
سه شنبه 28 تیر ماه 1401
مدیر امور مالی شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر امور مالی شرکت ملی حفاری ایران گفت: پاداش بهره‌وری کارکنان خدمات پیمانکاری به زودی به حساب بستانکاران ذینفع واریز خواهد شد.
شنبه 25 تیر ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: تولید شرکت‌های بهره‌بردار مناطق نفت‌خیز جنوب مطابق مصوبه‌های شرکت ملی نفت ایران بوده است و این شرکت‌ها صددرصد اهداف مربوطه را محقق کردند.
شنبه 25 تیر ماه 1401
رئیس‌جمهوری:
رئیس‌جمهوری با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ۷ میلیارد دلاری توسعه میدان نفتی مشترک آزادگان گفت: این اقدام یکی از شاخص‌های مهم اتکا به توان داخلی و استفاده از سرمایه‌ها و نقدینگی موجود در کشور و هدایت آن به مسیر رونق تولید است.
شنبه 18 تیر ماه 1401
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:
افزایش ظرفیت تولید برق استان خوزستان به میزان ۴۲۰ مگاوات در تابستان سال‌ جاری تحقق یافت.
شنبه 18 تیر ماه 1401
سازمان مدیریت صنعتی با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی و موسسه چشم‌انداز مدیریت تراز جهانی، "دومین کنگره بین‌المللی چشم‌انداز مدیریت کلاس جهانی در ایران" را با محوریت "توسعه ایران در تراز جهانی" در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ با حضور اساتید مجرب داخلی و بین المللی این حوزه در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار کرد.
سه شنبه 14 تیر ماه 1401
هم‌زمان با روز صنعت و معدن و مقارن با شصتمین سال تاسیس سازمان مدیریت صنعتی و پنجاهمین سال راه اندازی دوره های مدیریت MBA ، گردهمایی دانش‌آموختگان سازمان مدیریت صنعتی با حضور معاون خدمات و تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار و از سامانه هدایت شغلی دانش‌آموختگان رونمایی شد.
شنبه 11 تیر ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با مساعدت وزیر نفت و پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های این شرکت، سه طرح راهبردی به ارزش ۴.۴ میلیارد دلار در شورای اقتصاد تصویب شد.
پنجشنبه 9 تیر ماه 1401
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد:
ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن تبریک دهه تولید و تجارت و 10 تیرماه روز صنعت و معدن، با معرفی توانمندی‌های این سازمان برای توسعه صنعت و پرورش مدیران گام دوم انقلاب در مسیر توسعه صنعتی کشور گفت:
چهارشنبه 8 تیر ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بیان کرد
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به عراق خبر داد و گفت: ایران مایل است از مشارکت عراق در توسعه صنعت نفت و گاز بهره گیرد.
شنبه 4 تیر ماه 1401

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران با وجود آنکه 18 درصد از گاز جهان را در خود جای داده است اما تنها 2 درصد از بازار این تجارت پرسود را در اختیار دارد.
در اکثر منابع اصول پدافند غیرعامل موارد چندگانه‌ای معرفی شده‌اند که غالباً در حوزه‌های عملیاتی می‌باشند و البته از جنبه پدافندی و امنیتی بسیار حائز اهمیت هستند.
ایران یکی از منابع مهم انرژی در دنیا بشمار می رود و حائز رتبه اول جهان در ذخایر توامان نفت و گاز (معادل شبكه نفت‌خام) است و این مزیت ممتاز و بی‌بدیع كشورمان در تولید ثروت است.

يادداشت
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
محمدجواد قبادبیگی/ نگاه استراتژیک و راهبردی به شعار‌های محوری سال و نیز تبیین فلسفه و چرایی نامگذاری‌های سالیانه مقام معظم رهبری ما را برآن می‌دارد که بی‌اندیشیم بیش از یک دهه پیوسته و مداوم معظم‌له توجه به مسائل و موضوعات اقتصادی و جهت دادن به تولید و اهمیت آن را محور و مبنای این سیاست‌ها قرار داده است.
پانزدهم فروردین‌ماه بود که دکتر علی عسکری، مهندس مهرداد عظیمی را به عنوان «مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس» منصوب کرد، جایگاهی مهم در «هلدینگ» دیروز و «گروه» امروز‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :